Temat: magnetofon 410

Ktoś ma, używa ?
Da się tego używać ? Ktoś widział może do tego jakieś turbo ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

2

Odp: magnetofon 410

Toż to zwykły magnetofon, jak serii XC czy 1010 i pasują do niego wszystkie turba. Działa identycznie jak pozostałe magnetofony, jedynie inaczej wygląda. Ale po co tam ładować turbo?

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

3

Odp: magnetofon 410

Mam, próbowałem używać ale muszę pasek napędowy zmienić - ten, który jest zamontowany jest trochę zbyt luźny i nie idzie nic wczytać. Ale faktycznie, cudów nie ma z tym magnetofonem.
Wolę 1010 chociaż to niezły klocek jest, jednak najbardziej mi się podoba no i mam do niego sentyment :)
Normalnie i tak prawie nic nie wczytuje z magnetofonu.

4

Odp: magnetofon 410

Chodziło mi o "jakość" czy bardziej do seri XC12.... czy 1010 lub XC11 ;]

"wszystko się kiedyś kończy......."

5

Odp: magnetofon 410

Jakoś wykonania czy pracy?
Jakość wykonania - jak to te modele miały coś jak 1010 tylko nie ma problemu z klawiszami.
Co do jakości pracy to nie wypowiem się - nigdy nie miałem większych problemów z magnetofonami.

6

Odp: magnetofon 410

Tu jest zestaw 3 pasków : http://www.ebay.pl/itm/Atari-410-casset … 1087490134   cena tylko 50 PLN :)

"wszystko się kiedyś kończy......."

7

Odp: magnetofon 410

W lokalnym elektronicznym kupię za około 2zł sztukę :) tak już wymieniałem w 1010 itd...

8

Odp: magnetofon 410

To ja wiem :) ale tutaj masz pewnie w "100%" dopasowane ;-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

9

Odp: magnetofon 410

Nie jestem specem z tej dziedziny ale milimetr w + czy w - robi jakas roznice?

10

Odp: magnetofon 410

Ciekawe ile leżały - to też ma znaczenie, jak były zrobione z beznadziejnej gumy. Milimetr może i nie, głównie chodzi o to by chodził dobrze i nie był zbyt napięty ani zbyt luźny.