101

Odp: Rapidus Accelerator

Do tekstówek nie przeszkadza :D

Sikor umarł...

102

Odp: Rapidus Accelerator

Sikor napisał/a:

Na jakieś 30% szybkości

A w Atariki sam autor napisał, że "około 10%" (to i tak dobry wynik, zresztą).

Ostatnio edytowany przez drac030 (2014-01-18 22:27:24)

KMK
? HEX$(6670358)

103

Odp: Rapidus Accelerator

Może i 10%, ale realne odczucia dają około 30% jak dla mnie. I tak, jest to dobry wynik. I tak, jakby Twój emulator działał z 6502 na 5% szybkości - też byłoby o.k. A pod dopałką niech pokazuje pazury. Ale znowu offtopikujemy - a tak Twój emulator mógłby spokojnie być w dziale "Dopałki 8/16 bit" :P

Sikor umarł...

104

Odp: Rapidus Accelerator

Sikor napisał/a:

Może i 10%, ale realne odczucia dają około 30% jak dla mnie

Aha.

KMK
? HEX$(6670358)

105

Odp: Rapidus Accelerator

@Sikor, moje realne uczucia znacząco się procentowo (i nie tylko) różnią, jednak w większości nie podaję owych faktów do publicznej wiadomości. Mimo wszystko ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

106

Odp: Rapidus Accelerator

A będzie (a może już tak jest) Rapidus dobrze działał z zestawem Ultimate+SIDE/2 żeby SIDE było urządzeniem (dyskiem new device) PBI?
Czy tylko KMK/JŻ / IDEA/ IDE+ to zapewni?

107

Odp: Rapidus Accelerator

U1MB "uzupełnia" temat NewDevice dla SIDE, a docelowa wersja Rapidusa ma działać całkowicie poprawnie z U1MB, więc problemy nie są przewidywane :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

108

Odp: Rapidus Accelerator

To ja się zapytam
- gdzie można poczytać o możliwościach / opcjach / trybach - tzn. co nowego powstało w ciągu przełomu roku?
- jak się sprawuje tryb 816 z DracOS? Nie doczytałem nic o tym.
- ile softu ZX pojedzie na accelatorze (dla mnie to najciekawsza część dopałki).

Ostatnio edytowany przez pajero (2014-01-22 20:34:20)

109

Odp: Rapidus Accelerator

Dostępnego jakotakiego opisu zmian nigdzie nie ma. Za wiele rzeczy nie zostało dodanych, a o większości z nich można przeczytać w tym wątku

Nie wiem dokładnie o jaki tryb 816 Tobie chodzi. Osobiście pracuje mi się z systemem Draco bardzo wygodnie. Stary soft chodzi ok, ale przy okazji daje dużo więcej możliwości.

Pod emulatorem chodzi oprogramowanie na gumiaka (48K). Laduje się snapshoty pamięci SNA lub Z80. Nie obsługuje atrybutów.

Napisałbym więcej ale na telefonie ciężko się klepie. Może Draco chciałby coś dodać.

Ostatnio edytowany przez pasiu (2014-01-23 17:53:41)

110

Odp: Rapidus Accelerator

Pasiu,
-kiedy będzie można zakupić Rapidus-a...?
Dasz radę przed sv2k14 :)

111

Odp: Rapidus Accelerator

-ew. samo pcb do polutowania w domu.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

112

Odp: Rapidus Accelerator

DracOS chodzi gładko. Wywaliłem z niego tylko rzeczy, które są niepotrzebne bez starej karty F7. Tryb natywny jest spoko, mam już kilka programów, które w nim chodzą, i nie ma żadnych problemów.

Co do softu ZX, w teorii powinno chodzić wszystko. Ściągałem jakieś losowe gierki na 48k z World of Spectrum, konwertowałem na snapszoty *.Z80, zapuszczałem - i nie trafiło się nic, co by się jakoś spektakularnie wysypało bez istotnego powodu. Sypią się rzeczy, które wymagają 128k, gry, które mają muzyczkę na AY, oczywiście milczą, a gry, które zamalowują niepotrzebne partie ekranu atrybutami, wyglądają syfiasto (np. Trapdoor).

Atrybuty się zrobi atrybutami VBXE i ten ostatni problem zniknie.

Z innych problemów, bardziej zaawansowane muzyczki (np. Fairlight) brzmią strasznie, bo liczą na czasy wykonywania rozkazów te same, co w opisie Z80, co oczywiście na tym emulcu nie zachodzi - to nie jest w gruncie rzeczy emulator, tylko taki interpreter kodu maszynowego Z80, który traktuje jako rodzaj bytecode. Ale takie kawałki są zwykle tytułowe, po przejściu do gry już jest w porządku.

KMK
? HEX$(6670358)

113

Odp: Rapidus Accelerator

AS.. o kupno to pytaj raczej Lotharka ;-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

114

Odp: Rapidus Accelerator

Swoją drogą, Ciekawe czy dało by się napisać emulator nieudokumentowanych rozkazów 6502 dla 65816 tak żeby czasowo wszstko się zgadzało.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

115

Odp: Rapidus Accelerator

Miałem taki pomysł, ale może nie będzie takiej konieczności: Rapidus ma przecież drugi procesor na sobie, stare 6502, które można (w teorii, bo nikt jeszcze nie próbował) uruchomić pod kontrolą 65C816. Zasadniczo kusi mnie, żeby wypróbować, jak one współdziałają, ale chwilowo jeszcze do tego nie usiadłem.

KMK
? HEX$(6670358)

116

Odp: Rapidus Accelerator

Tu nie chodzi o to że jest drugi procesor, bardziej o sztukę dla sztuki :D

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

117

Odp: Rapidus Accelerator

Draco nie idź tą drogą :) Emulowanie nielegali tylko po to żeby ruszyło te 0.0001% softu który nie chodzi na 816? Czy może chcesz zadowolić sektę 'atari tak chciało' :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

118

Odp: Rapidus Accelerator

Ta sekta zadowala się sama :P

Co do meritum, myślałem raczej o wykorzystaniu 6502 jako koprocesora dla 65C816, fakt że wolny, ale może coś tam w tle mógłby robić odciążając główne CPU.

KMK
? HEX$(6670358)

119

Odp: Rapidus Accelerator

Obsługa myszy, sio, i pewnie niejedno jeszcze by się znalazło.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

120

Odp: Rapidus Accelerator

6502, to mógłby w zasadzie zająć się obsługą Dżojstika. Tylko jednego, byle nie zamulał ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

121

Odp: Rapidus Accelerator

Pin napisał/a:

6502, to mógłby w zasadzie zająć się obsługą Dżojstika

Oto co, takzwani rozwojowcy, chca zrobic z komputerem z naszego dziecinstwa.

Ostatnio edytowany przez mazi (2014-01-25 04:55:42)

122

Odp: Rapidus Accelerator

drac030 napisał/a:

myślałem raczej o wykorzystaniu 6502 jako koprocesora dla 65C816, fakt że wolny, ale może coś tam w tle mógłby robić odciążając główne CPU.

To może rzeczywiście lepiej wsadzić do atari jakiegoś ARMa, będzie jeszcze szybsze niż 65816 i będzie żarło mniej prądu i mniej sie grzało.

123

Odp: Rapidus Accelerator

To sobie wsadź, kto Ci nie daje?

KMK
? HEX$(6670358)

124

Odp: Rapidus Accelerator

swinkamor12 napisał/a:

wsadzić do atari jakiegoś ARMa

Ale to już nie będzie Atari :P

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

125

Odp: Rapidus Accelerator

wieczor napisał/a:
swinkamor12 napisał/a:

wsadzić do atari jakiegoś ARMa

Ale to już nie będzie Atari :P

Potworek z 65816 to tez juz nie jest atari, a taki ARM zawsze taki jakis bardziej modny i na czasie.