Temat: Właśnie wybuchła IV wojna światowa, na szczęście tylko na rynku konsol

Nie wiem czy ktoś z was śledził co się ostatnio wyprawiało w świecie konsol, a było na co popatrzeć. Targi E3 od lat nie były tak emocjonujące. Kilka (kilkanaście, kilkadziesiąt?) milionów ludzi na całym świecie obserwowało „streamy” na żywca, w tym spora część zarwała nockę. Właśnie opadł kurz i można stwierdzić, że Sony wygrało w wielkim stylu pierwszą rundę, przeciągając po podłodze Microsoft. Czas pokaże, ale chyba już na starcie mamy zwycięzce następnej generacji konsol. A imię jego PS4.

Ostatnio edytowany przez atari classic (2013-06-11 10:19:30)

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

Odp: Właśnie wybuchła IV wojna światowa, na szczęście tylko na rynku konsol

Nintendo odpuściło rundę?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Właśnie wybuchła IV wojna światowa, na szczęście tylko na rynku konsol

co ma PS4 czego nie ma Xbox One?

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

4

Odp: Właśnie wybuchła IV wojna światowa, na szczęście tylko na rynku konsol

Może to?

http://rack.3.mshcdn.com/media/ZgkyMDEzLzA2LzExLzViL1NvbnlVc2VkR2FtLjM2M2RiLmpwZwpwCXRodW1iCTk1MHg1MzQjCmUJanBn/86830081/91c/Sony-Used-Games.jpg

I w efekcie...

http://i.imgur.com/9w26TlD.jpg

:D

Ostatnio edytowany przez Jacques (2013-06-11 10:56:07)

5

Odp: Właśnie wybuchła IV wojna światowa, na szczęście tylko na rynku konsol

a prawdziwy fanboj konsol czyli przykładowo ja -  ma to w DUPIE i pod strzechą trzyma Sony, Nintendo i Microsoft... nie rozumiem tego jak wojenek platformowych drzewiej na 8bit... teraz w pokoju w kącie stoi u mnie piramida: Atari,C64,Amiga,Atari ST,CPC itd...brakuje tylko Spectrum (swojego gumiaka komus pożyczyłem pare lat temu przed retromanią i juz nie pamietam komu :) )

takie wojny Sony vs Microsoft są żałosne, ale rozumiem że tak musi być, bo w branży mówi sie że to ostatnia generacja konsol... resztę przepowiedział onegdaj Kononowicz ;)

gep/lamers^dial

6

Odp: Właśnie wybuchła IV wojna światowa, na szczęście tylko na rynku konsol

@Adam. Nintendo wystartowało wcześniej ze swoim Wii U, które jest o wiele słabsze niż konsole konkurencji. Co prawda Nintendo zawsze chadza własnymi ścieżkami i co zabawne sprzedało najwięcej konsol poprzedniej generacji (mimo, że też było najsłabsze technicznie), ale Wii U sprzedaje się kiepsko i raczej nie powtórzy sukcesu Wii.

@Cyprian. PS4 na papierze jest mocniejsze niż XO, nie zmusza gracza do ciągłego podłączenia do sieci i co najważniejsze pozwala na swobodny obrót używanymi grami. No i ma być o jakieś 100$ tańsze. Natomiast cwaniaki z Microsoft wykombinowali sobie, że kupując grę, jest ona na stałe „przyklejona” do danej konsoli i gdy chcesz ją sprzedać to robisz to poprzez pośrednika (producenta) który ponownie na tym zarabia, ergo ceny używek mogą być takie same jak nowych gier. Czyli to tak, jakbyś kupił film DVD i nie mógł go później samodzielnie i swobodnie odsprzedać. Trudno w to uwierzyć, ale tak to sobie wymyślili (BTW, to idealny temat dla Jellonka). Oczywiście po tym jak spadło na nich kilka megaton łajna, zaczęli zmiękczać stanowisko, ale niesmak pozostał. Cały internet  stanął w płomieniach, gracze zwrócili się z oczekiwaniem w stronę SONY, a Japończycy w kwestii  używek na PS4 zrobili to:

http://www.youtube.com/watch?v=kWSIFh8ICaA

Po ogłoszeniu tego na E3, połowa sali wpadła w ekstazę skandując SONY, SONY, SONY. Wiem, brzmi to jak wenezuelska telenowela, ale emocje sięgały wtedy zenitu, bo to była najważniejsza rzecz na którą czekali gracze na świecie. No i się nie zawiedli. Microsoftowi wydaje się, że tak jak w przypadku Windowsa, może robić co chce, ale bardzo się pomyli.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

7

Odp: Właśnie wybuchła IV wojna światowa, na szczęście tylko na rynku konsol

gepard napisał/a:

a prawdziwy fanboj konsol czyli przykładowo ja -  ma to w DUPIE i pod strzechą trzyma Sony, Nintendo i Microsoft... nie rozumiem tego jak wojenek platformowych drzewiej na 8bit...

Bo swoje wojenki międzyplatformowe przeżylismy 20 lat temu jako dzieciaki ;) Obecne dzieciaki za tyle lat też będą to miały w dupie.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2013-06-11 11:47:09)

8

Odp: Właśnie wybuchła IV wojna światowa, na szczęście tylko na rynku konsol

Panowie, w tym przypadku to już nie chodzi nawet o żadne fanbojskie wojenki, ale o dramatyczny zwrot w kwestii praw użytkowników do zakupionego legalnie towaru. Microsoft próbuje testować jak daleko można się posunąć w dymaniu klientów. Mam nadzieję, że ludzie zagłosują portfelami, bo póki co to wygląda na to, że Microsoft zrobił konsolę dla producentów, a Sony dla graczy.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

9

Odp: Właśnie wybuchła IV wojna światowa, na szczęście tylko na rynku konsol

Ja tylko czekam na konsole z nadgryzionym jabłkiem -  nie kupię jej :D

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

Odp: Właśnie wybuchła IV wojna światowa, na szczęście tylko na rynku konsol

Ja czekam na konsole z pokrętłem do upuszczania pary :D. Kupię ją.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

11

Odp: Właśnie wybuchła IV wojna światowa, na szczęście tylko na rynku konsol

Sony to żadne dobre wujki ale wykorzystali pazerność Microsoftu by wbić mu gola. IMHO Microsoft wycofa się z próby wymogu codziennego logowania do sieci i ograniczania drugiego obiegu gier. Jasne że za takim zakazem są największe firmy software'owe no ale mimo wszystko nie obrażą się na PS4 w momencie gdy sprzeda się ich 4x więcej niż klocka.

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

12

Odp: Właśnie wybuchła IV wojna światowa, na szczęście tylko na rynku konsol

A ja zamówiłem 2 tony koksu aby dorzucić do swojego pieca.... :)

13

Odp: Właśnie wybuchła IV wojna światowa, na szczęście tylko na rynku konsol

conrad napisał/a:

Jasne że za takim zakazem są największe firmy software'owe no ale mimo wszystko nie obrażą się na PS4 w momencie gdy sprzeda się ich 4x więcej niż klocka.

Dokładnie tak, pójdą tam gdzie jest większa baza użytkowników (czyli kasa). SONY odrobiło lekcję po ostatnich batach, natomiast Microsoft zalicza pasmo spektakularnych porażek.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

14

Odp: Właśnie wybuchła IV wojna światowa, na szczęście tylko na rynku konsol

willy napisał/a:

Ja tylko czekam na konsole z nadgryzionym jabłkiem -  nie kupię jej :D


juz raz to zrobili...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Apple_Bandai_Pippin

teraz wchodza do tej samej rzeki po raz drugi a wiadomo jak tam mozna popłynąć :)


a zaiste są wśród nas i tacy którzy od kilkunastu lat wciąż czekaja na nową konsole od Atari czy innego Commodore :P

Ostatnio edytowany przez gepard (2013-06-11 13:42:36)

gep/lamers^dial

15

Odp: Właśnie wybuchła IV wojna światowa, na szczęście tylko na rynku konsol

http://i.imgur.com/ElEin99.jpg

16

Odp: Właśnie wybuchła IV wojna światowa, na szczęście tylko na rynku konsol

Ale "Halo" jest na 360 a nowe konsole i tak nie będą zgodne ze starymi więc cóż... :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

17

Odp: Właśnie wybuchła IV wojna światowa, na szczęście tylko na rynku konsol

atari classic, spokojnie, Sony jeszcze wydyma graczy, a najlepiej i tak wyjdzie na tych wojenkach Nintedno. Enjoy! "Piękne, doprawdy piękne to wszystko, ale i tak wyjdzie jak zawsze" :D

gepard, u mnie podobnie :)

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

18

Odp: Właśnie wybuchła IV wojna światowa, na szczęście tylko na rynku konsol

Nigdy nie wiadomo jak się zachowają ludzie głosując portfelami, tak więc jeszcze Nintendo może być górą. W tamtej generacji też nikt nie dawał im szans, aczkolwiek wtedy mieli bardzo ważny ataut w postaci nowej koncepcji joypada, która okazała się przebojem nawet wsród gospodyń wiejskich. Jednak tym razem wielkie N nie ma już takiej bomby, a dotychczasowe wyniki sprzedaży są cieniutkie, aczkolwiek czynnik irracjonalności jest nie do przewidzenia. Oczywiście nie mam złudzeń co do SONY (normalna korporacja napędzana chęcią zysku), ale póki co to sprawiaja wrażenie, że ostatnia lekcja pokory, którą otrzymali przynosi skutki. Pożyjom uwidzim, ale jak na dzisiaj to ja (i od cholery ludzi na świecie) stawia dolary przeciwko orzechom na SONY.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

19

Odp: Właśnie wybuchła IV wojna światowa, na szczęście tylko na rynku konsol

A ja mam Atari 2600 i sobie chwalę ;P A co ;) A gry "wczytują się" błyskawicznie ;PP

Sikor umarł...

Odp: Właśnie wybuchła IV wojna światowa, na szczęście tylko na rynku konsol

MS nie robi niczego nowego, ten model biznesowy to jest tak naprawdę konsolowa wersja STEAM a na blaszaku jako nikt nie jęczy że go Newell gnębi i dręczy. No i nie ukrywam że mi się to co pokazali podobało. Jakby mi w UPC powiedzieli że mogę mieć to w abonamencie razem z kablówką to łykam od razu.

21

Odp: Właśnie wybuchła IV wojna światowa, na szczęście tylko na rynku konsol

nie bebechy ale gry.... GRY GRY GRY.... i nawet nie musza to byc giery robione w Hollywood za miliony misek ryżu... ale innowacyjne popierdólki zrobione gdzieś w Ustrzykach Górnych w szopie pod lasem... i tu licze na firmę Nintendo przyznam, ponieważ ich rozwiązania i ich miliony popierdółek wciąż mnie zaskakują/bawią przynosząc nieokiełznaną radochę :D

są/były 2 firmy rulezujące jak dotąd na rynku konsolek które według mnie inaczej podchodziły do giercmanów:

NINTENDO i SEGA !!!! pokłony dla nich :)

gep/lamers^dial

22

Odp: Właśnie wybuchła IV wojna światowa, na szczęście tylko na rynku konsol

@Generale, tyle tylko, że na STEAMie kupujesz cyfrowe wersje gier, a tutaj MS chce to zrobić z pudełkowymi "fizycznymi" kopiami, które będą twoje ale tylko mocno "częściowo". Jakby nie patrzeć to w konsolowym (i nie tylko) świecie rewolucja na 100 fajerek i niestety idąca w fatalnym kierunku. Poza tym STEAM jest opcjonalny. Jeżeli natomiast chodzi o telewizyjne bajery związane z nowym klockiem to raczej będą one działać tylko w Stanach. Dla mnie takie duperelne bajery nie mają znaczenia bo ja traktuję konsole zgodnie z ich przeznaczeniem, czyli do gier, a telewizję to ja mam w telewizorze.

Ostatnio edytowany przez atari classic (2013-06-11 20:22:24)

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

23

Odp: Właśnie wybuchła IV wojna światowa, na szczęście tylko na rynku konsol

@Gepard, co do małych gier niezależnych twórców to własnie dali oni głos na E3, chwaląc SONY jako jedyną platformę, która umożliwia im wypuszczanie małych projektów bez udziału "softwarowych alfonsów" jak to ładnie ujął jeden z ich przedstawicieli. Natomiast Nintendo ma faktycznie kilka kultowych tytułów, które kochają ludzie na całym świecie.

Ostatnio edytowany przez atari classic (2013-06-11 20:15:12)

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

24

Odp: Właśnie wybuchła IV wojna światowa, na szczęście tylko na rynku konsol

z drugiej strony obojętnie jaka konsola nie pojawi sie na rynku to pierwsze kilkanaście tytułów to skok na kasę retromaniaków, czyli hurtem  SNK, Capcom, Midway, Tecmo, Activision czy kilka innych brandów wypuszcza swoje najpopularniejsze/kultowe tytuły w edycji na nową konsolkę... troche to śmieszne, ale o dziwo od lat działa, bo któż z nowych/starych userów nie chce odpalic na nowym sprzęcie, starego dobrego Metal Sluga, Street Fightera czy inne King of Fighters... kasa prosta, łatwa i przyjemna :)

gep/lamers^dial

25

Odp: Właśnie wybuchła IV wojna światowa, na szczęście tylko na rynku konsol

Midway? Oni już chyba nie istnieją, jeśli dobrze pamiętam. Teraz to Netherrealm Studios. Powiem tak, jeśli oni chcą produkować dalej MK takie jak 9, to mają moje pieniądze :) Podpisuję się rękoma i nogami, że gry gry gry! Bez gier, które mnie wciągają konsola może i posiadać wodotryski i bicze wodne, a i tak mnie nie zainteresuje. Co do software, to wydaje mi się, że to właśnie Nintendo umożliwiało zawsze produkcję takich małych tytułów. Jedynym utrudnieniem było to, że jeśli chciano wydać grę, to musiała ona mieć licencję Nintendo. Ale dawno już tego zaniechano, jeśli dobrze się orientuję. Sega poległa między innymi przez to, że jej konsole były "zamknięte".

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już