1

Temat: Internet pod magicem, TOSem

Witam,

przed poruszeniem tematu na na forum zagranicznym chce sie dowiedziec czy ktos probowal odpalic internet pod magic, sciagnel z internetu caly pakiem MagicNet postepujac wg instrukcji na stronie

http://hardware.atari.org/manuals/netsoft.htm

oczywiscie przy wykorzystaniu NetusBee niestety przy ladowaniu otrzymuje komunikat MagcNet - device driver not Installed, do katalogu extension wrzucilem enec3.mif, ale obawiam sie ze uruchamiam magica pod CT63 to moze potrzebny jest inny driver jak pod Mint-a.

No i jeszcze raz porusze watek DNS pod Tosem i STingiem ktos w koncu doszedl dlaczego mimo wpisania do pliku deafult.cnf odpowiednij linii nie rozpoznaje jednak nazw tylko po IP.

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

Odp: Internet pod magicem, TOSem

Zapomnij o MagicNet. Stare to i od dawna nie rozwijane. O Magicu najlepiej też :)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Internet pod magicem, TOSem

AdamK:
tak wiem ale tak tylko dla siebie probowalem to odpalic, mam rozne konfiguracje pod Xbootem jedna z nich jest/byl Magic. Oczywiscie w wiekszsci system odpalam pod MiNTem a tu nie ma zadnych klopotow, wszystko chula jak potrzeba, w weeknd sie zobacy czy uda mi sie odpalic sieciowke na PCI, pozyczylem kabel Jtag bede upgradowal CT63 i CTPCI, by moc to odpalic

Pozdro
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

4

Odp: Internet pod magicem, TOSem

jest jakiś nowy update do ct63 i ctpci?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

5

Odp: Internet pod magicem, TOSem

Nie wiem ktorego masz, ale ostatnia wersja jest na stronie Czuby styczen 2012  ABE_V7F.jed ; SDR_V7D.jed dla CT63 oraz dla CTPCI  CTPCI_1M.jed  z marca 2012

Pozdro
Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2013-06-21 10:43:34)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

6

Odp: Internet pod magicem, TOSem

O kurcze, dawno się CTPCIjem nie interesowałem, a wg tego co jest napisane u Czuby, to wersja 1M niby obsługuje karty sieciowe. I to od lekko ponad roku :)

7

Odp: Internet pod magicem, TOSem

kwestia preferencji.  Na niedopalonej maszynie MiNT jest masakrą a Magic śmiga i wygląda zdecydowanie lepiej.
Co do MagicNet/MintNet - to nigdy nie rozgryzłem konfiguracji tych sieci, za to Magic i Sting śmigały mi bez problemu.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

8

Odp: Internet pod magicem, TOSem

Tutaj zgodze sie z Cyprianem ze Magic na czystym falconie chodzi napewno lepiej, dlatego nadal mam taka konfiguracje, jednakze pracoalem ostatnio pod CT63 i dlatego robiolem patche i w zwuklym trybie sie juz nie chce odpalic magic, kwestia ponownej instalacji. Czy udalo Ci sie pod Magicem i Stingiem odpalic takze dns, bo ja piszac w pierwszym  pocie mam z tym klopot pod TOSem.

Widze ze weekend czeka mnie zabawa bo bede jednak probowal go zmusic do pracy w sieci.

jury: wlasnie dlatego chce zrobi upgrade i sprobowac odpalic sieciowke oraz USB :)

Pozdro
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

9

Odp: Internet pod magicem, TOSem

jury napisał/a:

O kurcze, dawno się CTPCIjem nie interesowałem, a wg tego co jest napisane u Czuby, to wersja 1M niby obsługuje karty sieciowe. I to od lekko ponad roku :)


Jakoś ostatnio ucichło nam Falconowanie... to pewnie przez tych szamanów.... :P

10

Odp: Internet pod magicem, TOSem

AS, nie, to nie przez szamanów ( w zeszłym miesiącu byłem drugi raz ^^ ) Ja po prostu nie widzę używalności Falcona w rozdzielczości 800x600 ( a cokolwiek wyżej nawet na dopalonym Falconie ledwo rysuje pulpit ) czy nawet i 1024x768. Dla mnie sens jest conajmnie 1200x1024 więc olałem Falcona już jakiś czas temu ( bo CTPCI i Radeon to jednym słowem lipa ) i po prostu czekam i czekam i czekam ... na Super Videla :)

Cyprian napisał/a:

kwestia preferencji.  Na niedopalonej maszynie MiNT jest masakrą a Magic śmiga i wygląda zdecydowanie lepiej.

Śmiem zaryzykować stwierdzenie, że nawet i na dopalonym sprzęcie MagiC pokaże pazurki. MiNT to kobyła która sama dla siebie żre zasoby zauważalnie. Wystarczy uruchmić Quake pod MiNTem i pod TOSem, różnica widoczna na pierwszy rzut oka. Dlatego niektóre rzeczy uruchamiam pod TOSem, więc nie podzielam zdania Adama, sam od lat się zbieram aby zainstalować sobie MagiC'a i zobaczyć czy nie potrafiłby mi godnie zastąpić TOS. A z tego co czytuję na innych forach, to trochę dopalonych użytkowników używa MagiC'a, więc myślę, że warto go mieć nawet i przy CT6x.


Kroll napisał/a:

Widze ze weekend czeka mnie zabawa bo bede jednak probowal go zmusic do pracy w sieci.

jury: wlasnie dlatego chce zrobi upgrade i sprobowac odpalic sieciowke oraz USB :)

To daj potem znać czy/jak to działa :)

11

Odp: Internet pod magicem, TOSem

jury napisał/a:

AS, nie, to nie przez szamanów ( w zeszłym miesiącu byłem drugi raz ^^ ) Ja po prostu nie widzę używalności Falcona w rozdzielczości 800x600 ( a cokolwiek wyżej nawet na dopalonym Falconie ledwo rysuje pulpit ) czy nawet i 1024x768. Dla mnie sens jest conajmnie 1200x1024 więc olałem Falcona już jakiś czas temu ( bo CTPCI i Radeon to jednym słowem lipa ) i po prostu czekam i czekam i czekam ... na Super Videla :)

jury: ja nie uwazam ze jest to lipa, pracuje na radeonie z przerwa gdy czuba mi naprawial CT63 od 2010 roku, i na swoim 21 cal monitorze CRT moge spokojnie nawet odpalic 1600x1200, ale to nie za bardzo jest sens, meczy wzrok rozsadna i uzywana rozdzialka 1280x1024 albo 1024x768x32 bity, a na LCD full hd (sprawdzone).

jury napisał/a:

Śmiem zaryzykować stwierdzenie, że nawet i na dopalonym sprzęcie MagiC pokaże pazurki. MiNT to kobyła która sama dla siebie żre zasoby zauważalnie. Wystarczy uruchmić Quake pod MiNTem i pod TOSem, różnica widoczna na pierwszy rzut oka. Dlatego niektóre rzeczy uruchamiam pod TOSem, więc nie podzielam zdania Adama, sam od lat się zbieram aby zainstalować sobie MagiC'a i zobaczyć czy nie potrafiłby mi godnie zastąpić TOS. A z tego co czytuję na innych forach, to trochę dopalonych użytkowników używa MagiC'a, więc myślę, że warto go mieć nawet i przy CT6x.

Dlatego go uzywam i niez rezygnowalem, ilosc konfiguracji u mnie pod xbootem moze kogos z walic z nog, 3 systemy kilka desktopow rozdzielczosci i itp :)
co do tego ze pod tosem chodzi ciut szybciej zobaczylem to na przykladzie Elsanara pod Radeonem, do sprawdzenia pozostaje pod magicem

jury napisał/a:

To daj potem znać czy/jak to działa :)

na pierwszy ogien pojdzie sieciowka i Realtek a potem USB i natychmiast dam znac co i jak

Pozdro
Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2013-06-21 12:17:13)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

12

Odp: Internet pod magicem, TOSem

jury napisał/a:

AS, nie, to nie przez szamanów ( w zeszłym miesiącu byłem drugi raz ^^ ) Ja po prostu nie widzę używalności Falcona w rozdzielczości 800x600 ( a cokolwiek wyżej nawet na dopalonym Falconie ledwo rysuje pulpit ) czy nawet i 1024x768. Dla mnie sens jest conajmnie 1200x1024 więc olałem Falcona już jakiś czas temu ( bo CTPCI i Radeon to jednym słowem lipa ) i po prostu czekam i czekam i czekam ... na Super Videla :)

Ja też czekam i chyba się doczekam mam nadzieję że w lipcu Super Videl i SVEthLANa będzie w Falconie :D
Chociaż nie wiem kiedy Szwedzi będą rozsyłać...

News na stronie Nature z 18.06.13
The shipment process has been started again...

Nic ino czekać :)

Ostatnio edytowany przez gustaw (2013-06-21 17:51:20)

2xAtari Jaguar + 1xJaguar CD + BJL, SkunkBoard rev.3, SkunkBoard SillyVenture Edition. , 16CD + 22cart
Atari Falcon 030/14MB + CT63/256MB + SuperVidel + SVEthLANa + CF16GB + DVD HP SCSI

13

Odp: Internet pod magicem, TOSem

Kroll napisał/a:

[...]z marca 2012[...]

A to mam :)

--
µicr0Bee

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

14

Odp: Internet pod magicem, TOSem

µicr0Bee:

A uruchamiles cos oprocz Radeona ?

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

15

Odp: Internet pod magicem, TOSem

Przez pci nie uruchamiałem nawet radeona :) Choć nie jestem fanem tego rozwiązania, to kiedyś spróbuję z ciekawości. Na razie ciągle wypada coś innego do roboty.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

16

Odp: Internet pod magicem, TOSem

µicr0Bee:
no coz kwestia przyzwyczajenia :) i przyjemnosci z pracy na falconie np w rozdzielczosc 1280x1024x32bit oczywiscie falcon przez to jest rozbebeszony w przeciwienstwie do superVidela ale to niestety sporo kosztuje,
wlasnie udalo mi sie odpalic magixneta i dziala mi na razie aftp i lacze sie z pecetem, nie dziala mi jeszcze dns musze z IP wpisywac, teraz w tym najnowszych driverach megixneta sa drivery aby korzystac ze stinga, draconusa i ipconnect-a

Pozdro
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

17

Odp: Internet pod magicem, TOSem

ctpci to niestety proteza :(

Ja czekam na 2gą serię supervidel-a najlepiej "made in" Lotharek :)

18

Odp: Internet pod magicem, TOSem

AS... napisał/a:

ctpci to niestety proteza :(

ja tak nie uwazam 

AS... napisał/a:

Ja czekam na 2gą serię supervidel-a najlepiej "made in" Lotharek :)

coz ja tez poczekam :) moze bedzie troche tanszy SV

Ja wroce do Magica odpalam go tak dla siebie, ale zauwazylem dziwna rzecz on nie widzi TT Ramu, czyzby czegos brakowalo w Auto :) chyba ze jakiego patcha ?
czy ktos probowal odpalac pod CT63 Magica ?

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

19

Odp: Internet pod magicem, TOSem

Kroll no proszę Ciebie....
Sporo osób tak twiedzi i ja tysz :(
Osobiście nie chciało mi się wyginać złącza od stock zasilania Falcona.
Rodolphe też olał ctpci i poszedł w nowe rozwiązania.
Mediatorem ctpci nigdy nie będzie :(

Lothar prosimy o supervidel-a made in Lothar... Bo o ct6x to już pisałem :wiela: razy... :p

20

Odp: Internet pod magicem, TOSem

AS:

no dobrze, ale jak  mi dziala przynajmniej Radeon to dlaczego nie mam tego uzywac, a SV to na razie za droga zabawka, nie wiem czy kiedykolwiek bedzie druga seria, pewnie tylko nadzieja w Lotharku :), jesli sie juz pojawi SV to zeby sie niestalo jak CTPCI musza buc produkcje wykorzystujace, wtedy stanie sie sensowne polowanie na SV

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

21

Odp: Internet pod magicem, TOSem

ctpci to proteza dobrze wiesz czemu, osobiście nie chc mi się wyginać złącz od zasilania falcona i itd..
///iiii\\\\ pisać dalej czemu??

Ostatnio edytowany przez AS... (2013-06-21 23:27:53)

22

Odp: Internet pod magicem, TOSem

AS:

ok pisac nie musisz wszyscy wiemy, ale zeszlismy troche z tematu, pogadac mozemy w Glucholazach :), a ja bym chcial zeby ktos wypowiedzial czy uzywa magica z ct6x

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

23

Odp: Internet pod magicem, TOSem

Kroll, u nas raczej wątpię aby kto tego używał z CT. Może zerknij w HYPa do CT, coś tam powinno być w sprawie MagiC'a bo ten system nadal jest 'wspierany' jeśli chodzi o wszelakie dopałki i raczej na bank są jakieś patche.
No chyba, że tylko robisz coś nie tak, to najlepiej napisz na Atari-forum, tam trochę ludzi z CT ma Magic'a. Wiem, że WongCK nawet go próbował odpalać z Radeonem, ale nie śledziłem wątku, więc nie wiem z jakim skutkiem.

Kroll napisał/a:

co do tego ze pod tosem chodzi ciut szybciej zobaczylem to na przykladzie Elsanara pod Radeonem, do sprawdzenia pozostaje pod magicem

Jak to odpalisz pod MagiC'em i będzie szybciej niż pod TOSem, to daj znać, może to mnie zmobilizuje aby wreszcie 'wymienić' TOS na MagiC :)

gustaw napisał/a:

News na stronie Nature z 18.06.13
The shipment process has been started again...

Nic ino czekać :)

Ech, może to wreszcie już :)

Ostatnio edytowany przez jury (2013-06-22 09:21:06)

24

Odp: Internet pod magicem, TOSem

Kroll napisał/a:

czy ktos probowal odpalac pod CT63 Magica ?

tak, zobacz tutaj: http://satantronic.atari.sk/?str=ct60

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

25

Odp: Internet pod magicem, TOSem

Witam,

a wiec udalo mi sie odpalic Magica pod Ct63 narazie bez CTPCI, jedno co zauwazylem to cos musi siedziec przy uruchamianiu jako desktopu Jinnego, otoz nie wiem dlaczego pokazuje mi w CPX ze nie wykorzystuje TT-Ramu (O KB), natomiast jak uruchomie standardowo magicdesk to wszystko jest OK i Magic smiga.

Jesli chodzi o stinga to ponownie udalo mi sie odpalic DNS i moge korzystac pod TOSem.

Wieczorem kolejne testy i proby odkrycia co siedzi w jinneem ze nie mam TT-ramu przez strasznie sie cos mozdzy Magic i co chwile pojawia sie blad klawiatury i wlacza sie klik klawiatury, jak by byl wcisniety klawisz.

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE