26

Odp: VBXE order

Lotharek: Kiedy będą dostępne konwertery RGB->S-Video/Composite? Chciałbym takie też zamówić razem z VBXE.

27

Odp: VBXE order

Ale spinka :)  IMHO vbxe jest za drogie. nie ze za drogie bo autorzy zdzieraja, bo wiem ze tak nie jest i to wszystko tyle kosztuje po prostu.

Ale jest za drogie dla wielu osob jako zabawka do komputera ktorego uzywa sie raz na pol roku na zlocie :))
Ot i tyle.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

28

Odp: VBXE order

Ciekawe, bo ja używam VBXE za każdym razem gdy włączam Atarkę, a na zlot biorę zawsze taką bez VBXE :D

29

Odp: VBXE order

Wiec nie jestes w grupie osob o ktorej pisze :P

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

30

Odp: VBXE order

lth: tym razem na SV przywędruje jak widze ze sprżetem by zrobić deal

drogie/czy tanie? wszystko co małopopularne jest drogie - vide  Falcony, karty turbo do sprzętów marki A. i inne ustrojstwa które ma jeden na 10000 osobników

mieć fajnie, ale jeszcze mieć na to co odpalać to podwójna radocha

by nie mnozyc wątków, a widze że tu przeczytasz:

wujek Staszek: mam troche scenowych tekturek (drzewiej rzuciłeś takim tematem ze stronką) - przechować czy na podpałke do pieca zaraz za oryginalnymi boxami z gier na lynxa, xl/xe,a., etc? ;)

Ostatnio edytowany przez gepard (2013-07-02 14:56:24)

gep/lamers^dial

31

Odp: VBXE order

Miales zrobic skany i podeslac jpgi :) Na SV wez, bo moze bede to sobie odbiore.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

32

Odp: VBXE order

a widzisz to jednak ja jestem winny że strony nie ma :) wezmę.

gep/lamers^dial

33

Odp: VBXE order

Lotharek, zamówienie wysłałem a co z wpłatami? Tzn. numer konta i czy tytuł wpłaty powinien być w specjalny sposób powiązany z zamówieniem?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

34

Odp: VBXE order

Wieczor, toz sprzedaje po znajomosci tanio  i za zaliczeniem pocztowym ,  nie wysyla za granice, zeby sladu nie zostalo w ksiegowosci.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

35

Odp: VBXE order

A ja nie chcę za granicę tylko do Gdańska :) I taki też adres podałem. A jak za zaliczeniem, to gotówkę zostawię odbierającej osobie i ok.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

36

Odp: VBXE order

pavros napisał/a:

Lotharek: Kiedy będą dostępne konwertery RGB->S-Video/Composite? Chciałbym takie też zamówić razem z VBXE.


Podłączam się do tego pytania, bo na taki konwerter czekam jak na zbawienie. Mam co prawda jeden taki (home-made ;) ), ale nie każdy "odbiornik" poprawnie z nim funkcjonuje.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

37

Odp: VBXE order

a po co konwerter skoro vbxe ma wyjście RGB?
No chyba ze ja czegoś nie rozumiem.

Ostatnio edytowany przez secon (2013-07-04 07:53:09)

38

Odp: VBXE order

Pewnie dlatego, że ktoś chciałby mieć (także) S-Video.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

39

Odp: VBXE order

Oszeleję, jeżeli jeszcze raz ktoś zapyta po co konverter RGB->S-video do VBXE. Ludzie, jest cała masa monitorów/telewizorów tudzież np. urządzeń video capture, które posiadają wyłącznie wejścia composite albo S-video. Do nich także przydałoby się móc podłączyć z VBXE. Przykładowa sytuacja. Ja mam telewizor z wejściem scart (rgb), który stoi w salonie i nie mam na co dzień możliwości podłączania do niego Atari. Zazwyczaj pracuję w innym pokoju, gdzie mam małe biurko a nim laptopa i Atari. I na tym zestawie staram się coś developować. Obraz z Atari podłączony jest do laptopa przez EasyCapa, który ma tylko composite i s-video. Chciałbym mieć możliwość pisania pod VBXE na takim zestawie. Nie muszę mieć super jakości obrazu, żeby sprawdzić, czy mój program działa. Ale muszę widzieć obraz do k... nędzy.

40

Odp: VBXE order

Ale u Lotharka widze RGB2YUV nie S-Video. W sumie ten jest też przydatny - Component (YUV) oferuje w zasadzie podobną jakość co RGB, ale parę dobrych monitorów ma tylko takie wejście dla sygnału PAL (RGB tylko SVGA).

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

41

Odp: VBXE order

INPUTS  ( On Screen Display SOURCE SELECTOR)



1.  RGB  (DB9) + stereo AUDIO jack 3,5mm

2.. RGB  (DB9) + stereo AUDIO jack 3,5mm





OUTPUT :



1. SVIDEO

2. COPOSITE
3. COMPOMENT

4. Stereo OUT ( 2 RCA)





TESTED PLATFORMS:

vbxe ok
amiga 600 ok, all modes except  72hz (workbench 2.0)
amiga 1200 ok - all modes
amstrad ok
mega st ok
ste ok
apple IIgs ok
falcon - OK
spectrum +3 -testing

Ostatnio edytowany przez lotharek (2013-07-04 12:59:27)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

42

Odp: VBXE order

spectrum +3 OK

przechodze na tumiwisizm

43

Odp: VBXE order

pytam z czystej ciekawości i nie oczekuję odpowiedzi, na jakim to scalaku? może na 1377?

na płytce jest jakiś procesor? czysta ciekawość.

Ostatnio edytowany przez bezrobotny (2013-07-04 20:33:56)

44

Odp: VBXE order

1) nie
2) tak

przechodze na tumiwisizm

45

Odp: VBXE order

secon napisał/a:

a po co konwerter skoro vbxe ma wyjście RGB?

Podłącz to RGB do projektora, to przyznam Ci osobiście nagrodę Darwina ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

46

Odp: VBXE order

To zależy jakiego. Ten ma niby pełny SCART:

http://www.tradevv.com/chinasuppliers/T … Input.html

Myślisz, że nie pojedzie?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

47

Odp: VBXE order

Ja mam jednak całkiem poważne pytanie, w pierwszych postach że nie będzie VGA/DVI i rozumiem, że standardowego monitora LCD nie podłączę bez dodatkowego osprzętu?

48

Odp: VBXE order

pin: sa jeszcze dostepne projektory ze scartem...
az sie obawiam co bedzie jak jedyne dostepne beda z display port...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

49

Odp: VBXE order

voila

Ostatnio edytowany przez lotharek (2013-07-04 22:56:46)

Post's attachments

RGB2YUV-final.jpg 117.65 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

50

Odp: VBXE order

Kiero, ja cie serdecznie prosze..


nie..

juz nie prosze...


JA SIE DOMAGAM....

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey