51

Odp: VBXE order

@Lotharek - możesz dokładnie opisać planowane wejścia i wyjścia powyższego konwertera?


EDIT:

Dobra - rozmawiałem z Candle - wszystko wiem ;)

Ostatnio edytowany przez Pin (2013-07-06 09:26:33)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

52

Odp: VBXE order

Pin napisał/a:

przyznam Ci osobiście nagrodę Darwina ;)

Chyba powinno być "Drewniaka". :)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

53

Odp: VBXE order

Drewniak - post 41....

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

54

Odp: VBXE order

Doszedł testowy egz. /YUV Convertera/

Fenomenalna rzecz. Generuje bardzo ładny obraz, np. w przypadku Amstrada CPC poprzez s_video nie zrywa synchro w kilku demkach w których po RGB była sieczka i nie trawił tego żaden TV (tryby "bez ramki"). Druga bardzo istotna sprawa o której nie wiedziałem to fakt, że można używać równolegle dwóch wyjść wizji (bez strat sygnału). Dodatkowo kompozyt jest na tyle dobry, by gówniany scandoubler za 30 pln wygenerował z tego znośną VGA ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

55

Odp: VBXE order

Pin, czy przez to urządzenie podłączę ste bez problemu do jakiegokolwiek LCD?

56

Odp: VBXE order

watpie ze Pinokiur ma wszystkie lcd zeby potwierdzic..

z pewnoscia musi miec wesjscie component   -3 chcinche

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

57

Odp: VBXE order

nie badz zyla, zdradz kilka szczegółów technicznych...

58

Odp: VBXE order

http://mmj.pl/~lotharek/RGB/P6160192.JPG

http://mmj.pl/~lotharek/RGB/P6160193.JPG

sa tylko 4 szt - ja, electron, candlasty i Pinkowski z tego co wiem.

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

59

Odp: VBXE order

Pięknie to wygląda!!

Kiedy preorder ?

60

Odp: VBXE order

lotharek ile mniej więcej  będzie kosztował ten konwerter?

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

61

Odp: VBXE order

o widzę, żadnych scalaków... stara dobra technika analogowa na elementach dyskretnych... pełen szacun!

62

Odp: VBXE order

Z czego mi wiadomo, to z ST(e) było testowane i działa.

Sądzę, że zadziała to ze wszystkim, bo jeśli działa ze syfiatym scandoublerem za 30pln (!), projektorem Fudżitsu i LCD marki /Tiechnika/, to po podłączeniu pod snopowiązałkę także będzie funkcjonować ;)

Dodatkowo, jeśli posiadasz Amstrada CPC i bywały problemy ze synchronizacją po RGB w trybach pełnoekranowych, to na wyjściu z konwertera jest ok. Przynajmniej po s-video, bo po kompozycie minimalnie szarpie (choć trzeba być zboczeńcem, by to zobaczyć ;) )


EDIT:

Z STe jest chwilowo jakiś problem. Tosty in progress ;)

Ostatnio edytowany przez Pin (2013-07-20 17:46:20)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

63

Odp: VBXE order

Jest duży plus użycia konwertera i VBXE. Testowałem wczoraj rdzeń pełnej emulacji gtia + YUV i przyznam, że we wszystkich trybach interlace w których występował problem z kolorem (rip, tip itd) - problem nie istnieje. Generowany na wyjściu konwertera obraz jest znacznie lepszy niż ze stockowej maszyny. Kolory bardziej intensywne, zróżnicowane. Generalnie w takim przypadku standardowe gniazdo monitorowe można spokojnie wylutować a uzyskane miejsce użyć w sposób bardziej racjonalny :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

64

Odp: VBXE order

Pin napisał/a:

Generalnie w takim przypadku standardowe gniazdo monitorowe można spokojnie wylutować a uzyskane miejsce użyć w sposób bardziej racjonalny :D

ruskie też próbowały przeszczepić głowę małpy psu :)
edit:
i co ? i bozia ich pokarała!

Ostatnio edytowany przez gorgh (2013-07-23 20:50:37)

65

Odp: VBXE order

... to zależy, jakie są podstawy wiary ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

66

Odp: VBXE order

parafrazując Kredo Nicejsko-Konstantynopolitańskie
"wierzę w jedną, świętą powszechną i apostolską wiarę" :D

67

Odp: VBXE order

czyli jak rozumiem średniowiecze to nie koniecznie jest czas w którym chciałbyś spędzić resztę swojego () żywota? ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

68

Odp: VBXE order

przekonałeś mnie

69

Odp: VBXE order

Drobna sugestia (ale nie wiem, czy nie za późno) - dotyczy VBXE 2.1

Jest to dość rzadki przypadek, ale właśnie dziś doszedłem do takiego wniosku po tym, jak podłączyłem ostatecznie VBXE1.2 do monitora Atari SC1224 (dzięki Candle za dobrą robotę na party!)

Otóż po powrocie na kwadrat wyjszło, że niestety standardowy poziom sygnałów składowych RGB jest zbyt niski, by otrzymać odpowiednią jasność na monitorze SC1224. Wyszło też, że VBXE 1.x ma potencjometr, którym można skorygować przynajmniej jasność obrazu. Jak na moje oko po korekcji obraz wygląda bardzo dobrze. Istnieje jeszcze możliwość dodania takiej funkcjonalności do VBXe w wersji 2.1?

Ostatnia kwestia, to synchro horizontal/vertical, by podłączyć VBXE do Atarkowego monitora przydaje się malutki układzik zmontowany na pająka (tnx Jer!)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

70

Odp: VBXE order

ooo to trochę lipa, bo zamówiłem VBXE głównie dla dobrej jakości sygnału RGB z Atarki, co by monitor Atari podłączyć...
Da się coś z tym jeszcze zrobić?

Ostatnio edytowany przez ricziricz (2013-08-05 12:23:54)

71

Odp: VBXE order

jeśli przeznaczasz monitor Atari SC1224 (nie wiem jak to tam z 1435) do pracy wyłącznie z A8 + VBXE, to można jasność podciągnąć na trafopowielaczu (bodajże) - i problemu nie będzie. Obraz jest jak żyleta.

Jeśli jednak ma to służyć raz tu, a raz tu - to przydał by się taki potencjometr jak ma wersja 1.x

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

72

Odp: VBXE order

Mam 1435 podłączony do STE, na którym chciałbym działać także na A8.

73

Odp: VBXE order

Sprawdzę to, jak to wygląda z 2.1, lecz wydaje mi się że zawsze się znajdzie jakiś sposób na obejście tej kwestii ;)

Na chłopski rozum, to jeśli std odbiorniki TV po Euro nie mają problemów z RGB z ST(e), to być może można na tym etapie puścić deko więcej jasności po składowych z karty "na sztywno". W sumie, to niech się autorzy wypowiedzą w temacie, będzie najlepiej :)

EDIT:

.. a tak przy okazji, to z racji na zaistnienie w naturze zbędnego egz. karty VBXE 1.x karta została sprzedana (za 0PLN) w zamian za napisanie dobrego dema ;) ... ale occczzzo chodzi - wyjdzie, jak będą konkrety w postaci kodu ;)

Ostatnio edytowany przez Pin (2013-08-07 21:43:16)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

74

Odp: VBXE order

@ricziricz - podłączyłem właśnie vbxe 2.1 pod SC1224. Konkluzja jest mniej więcej taka. Podciągnąć na trafopowielaczu delikatnie jasność dla Atari z VBXE a dla 16 bit bez problemu przecież jasność obniżysz potencjometrem wbudowanym zapewne w monitor. Rozwiązanie proste i raczej bardzo skuteczne ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

75

Odp: VBXE order

Dzięki za info. Nigdy nie grzebałem w monitorze, ale dobrze wiedzieć. Tak, czy siak nie dałoby się tego załatwić w fałbeiksee?