1

Temat: Easymint v.1.83

Witam,

od tygodnia czasu na stronie autora jest najnowsza wersja dystrybucji Easymint-a wersja 1.83 w oparciu o wersje freeemint-a 1.18, bardzo to bedzie upraszaczalo bo nie trzeba bedzie robic upgradu ale najnowsza stabilna wersja 1.18 bedzie od razu, jeszcze nie instalowalem ale mam zamiar to zrobic i postawic wersje stabilna 1.18 na hadesie.

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

2

Odp: Easymint v.1.83

Ciekawe jak będzie ze stabilnością.. ?

3

Odp: Easymint v.1.83

Zależy w czyich rękach :)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

4

Odp: Easymint v.1.83

Ja zainstalowalem Mint'a wlasnie z tym kernelem na 1040 STE. Nawet sobie niezle radzi, nawet z karta sieciowa.

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2013-08-06 21:16:45)

5

Odp: Easymint v.1.83

O, super, że gościu od EasyMiNT'a zrobił update. Elegancko :)
No i zadam głupie pytanie. Czy w takim razie 1.18 wyszedł 'oficjalnie'? Bo nigdzie na tą informację nie natrafiłem, a czekam na to od dawna, bo gdzieś tam ( bodaj na mintliście ) czytałem, że niby miało wyjść z początkiem roku ale nigdzie potem nie widziałem info, że wyszło.

6

Odp: Easymint v.1.83

Hej,

nie pamietam ale gdzies to wyczytalem i napewno wyszedl oficjalnie w dniu 19.03 a do sciagniecia sam kernel jest na stronie freemint.org

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

7

Odp: Easymint v.1.83

Ja oficjalnie sciagalem z tad http://sparemint.atariforge.net/sparemi … emint.html

8

Odp: Easymint v.1.83

Witam

Czy ktos probowal zainstalowac Easyminta 1.83, jak uruchamiam plik Easym68k.prg to pokazuje sie komunikat ze nie znalazl Minta i musi byc uruchamiany z auto, przeciez to dziwne w poprednich wersjach uruchamialem czysty system i nie bylo klopotu

Ok problem sam rozwiazalem, daowno nie instalowalem i pozapominalem :)

Pozdrawiam
Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2013-09-12 01:31:30)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

9

Odp: Easymint v.1.83

Zbieram sie powoli do instalacji na STE i mam pare pytan, gdyz nigdy tego nie robilem.
Rozumiem ze instalator uruchamiam z dowolnej partycji, ale do instalacji potrzebna jest tez partycja ext2, tak?

Paczka instalacyjna ma tylko pakiet BASIC jako jedyny konieczny do instalacji. Pozniej plik importan.txt wspomina o mozliwosci doinstalowanie dodatkowych pakietow jak DEVEL, NET czy X11 - ktore trzeba sobie samemu dokoptowac. Wrzuca sie je przed odpaleniem instalatora i on juz instaluje pakiety czy instaluje sie je samodzielnie po instalacji?

Aha, teradesk i xaaes sa zbundlowane z podstawowa paczka wiec zastanawiam sie czy potrzebuja do dzialania X11?
Chyba przetestuje sobie to wszystko pod Aranymem bedzie mi pozniej latwiej pod STE...

Ostatnio edytowany przez mkm (2013-09-12 09:17:28)

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

10

Odp: Easymint v.1.83

maciekm napisał/a:

Rozumiem ze instalator uruchamiam z dowolnej partycji, ale do instalacji potrzebna jest tez partycja ext2, tak?

Tak, instalator może lecieć z dowolnej partycji, potem w trakcie instalacji wskazujesz partycję typu LNX lub RAW ( na której zostanie postawiony ext2 ). No i przyznam szczerze, że nie słyszałem o wariacie ;) który postawił 'pełnego' ( czyli z tym całym uniksowym bajzlem ) MiNTa na STE. Ale daj potem znać jak to lata ( i czy w ogóle się na takim sprzęcie zainstalowało, bo raczej powątpiewam :) )

maciekm napisał/a:

Paczka instalacyjna ma tylko pakiet BASIC jako jedyny konieczny do instalacji. Pozniej plik importan.txt wspomina o mozliwosci doinstalowanie dodatkowych pakietow jak DEVEL, NET czy X11 - ktore trzeba sobie samemu dokoptowac. Wrzuca sie je przed odpaleniem instalatora i on juz instaluje pakiety czy instaluje sie je samodzielnie po instalacji?

Tak, ściągasz je i po tym jak rozpakujesze instalkę EasyMiNTa, to do katalogu PAKETE ( albo coś w podobie ) dorzucasz te dodatkowe pakiety. X11 to olej na STE, wątpię aby coś z tego wyszło ;) Devel raczej też ;) jedynie co może się przydać oprócz Basic na STE to Net.

maciekm napisał/a:

Aha, teradesk i xaaes sa zbundlowane z podstawowa paczka wiec zastanawiam sie czy potrzebuja do dzialania X11?

Nie, X11 nie jest potrzeby do tego.

11

Odp: Easymint v.1.83

maciekm napisał/a:

Zbieram sie powoli do instalacji na STE i mam pare pytan, gdyz nigdy tego nie robilem.
Rozumiem ze instalator uruchamiam z dowolnej partycji, ale do instalacji potrzebna jest tez partycja ext2, tak?

Tak, dokladnie, wczesniej musisz korzystajac z hddrivera zalozyc partycje ext2

maciekm napisał/a:

Paczka instalacyjna ma tylko pakiet BASIC jako jedyny konieczny do instalacji. Pozniej plik importan.txt wspomina o mozliwosci doinstalowanie dodatkowych pakietow jak DEVEL, NET czy X11 - ktore trzeba sobie samemu dokoptowac. Wrzuca sie je przed odpaleniem instalatora i on juz instaluje pakiety czy instaluje sie je samodzielnie po instalacji?

Ja z reguly nie przejmuje sie i jade od razu wszystko razem, ale jak zauwazylem po zainstalowaniu pakietu Basic, ponownie uruchamiasz plik instalacyjny easym68k.prg on zauwazy i od razu sie spyta instalowac *.tar czy *.rpm, czyli albo caly pakiet np Dev, albo po rozpakowaniu ich tylko wybrany *rpm

maciekm napisał/a:

Aha, teradesk i xaaes sa zbundlowane z podstawowa paczka wiec zastanawiam sie czy potrzebuja do dzialania X11?
Chyba przetestuje sobie to wszystko pod Aranymem bedzie mi pozniej latwiej pod STE...

Tak teradesk i xaaes instaluje na poczatku pyta sie co chcesz zainstalowac, naes, xaes, sam shell.
Prawde mowiac zawsze instaluje X11 a jeszcze nigdy praktycznie ich nie uruchamialem :) a na STE to raczej w X11 bym sie nie bawil

Pozdrawiam
Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2013-09-12 09:28:58)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

12

Odp: Easymint v.1.83

Dzieki za oba obszerne wyjasnienia:)
Czyli musze zaczac od zabawy hddriverem. Na razie mam tylko obraz SD od PP z jego driverem.
Czy mozliwe jest uzycie hddrivera do zmiany jedej istniejacej z partycji na LNX/RAW czy lepiej wszystko od poczatku partycjonowac hddriverem? Pytam bo mam juz tam jakies dane i akurat jedna partycje wolna...

I jeszcze jedno pytanko offtopic... nie jestem pewien czy na 100% mam sprawne DMA. To znaczy generalnie zapis dziala i potrafi dzialac dluzszy okres czasu ale po jakims czasie potrafi sie zwalic filesystem. Czy przy zwalonym DMA zapis nie dzala wogole czy sa wlasnie takie objawy? Slyszalem tez ze niektorzy miewaja problemy z zapisem gdy uzywaja drivera PP...

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

13

Odp: Easymint v.1.83

maciekm napisał/a:

Dzieki za oba obszerne wyjasnienia:)
Czyli musze zaczac od zabawy hddriverem. Na razie mam tylko obraz SD od PP z jego driverem.
Czy mozliwe jest uzycie hddrivera do zmiany jedej istniejacej z partycji na LNX/RAW czy lepiej wszystko od poczatku partycjonowac hddriverem? Pytam bo mam juz tam jakies dane i akurat jedna partycje wolna...

Z tego co mi wiadomo to raczej nie i musisz zakladac partycje na nowe chyba ze sie myle

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

14

Odp: Easymint v.1.83

W hddriver jest tam gdzieś opcja do zmiany typu partycji, ale nigdy jej nie testowałem.

15

Odp: Easymint v.1.83

Jury:

faktycznie masz racje jest, ale bojac sie ze utrace dane na innych partycjach tez tego nie robilem

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

16

Odp: Easymint v.1.83

No to sprawa prosta, maciekm próbuje czy ta opcja działa i nie zjadła mu danych na całym dysku %-) i daje nam znać :)

Ostatnio edytowany przez jury (2013-09-12 14:02:19)

17

Odp: Easymint v.1.83

Taki jest plan;) Ryzyka nie ma bo to karta SD od Satandiska wiec moge zrobic jej obraz jako backup. Po weekendzie dam znac;)

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

18

Odp: Easymint v.1.83

Szczerze mówiąc trudno mi sobie wyobrazić MiNT-a na ST(e) - wiem da się, ale na Falconie sensownie (konsola !) chodziło dopiero na CT60 ;)

19

Odp: Easymint v.1.83

Konsola ( ta jego wewnętrzna ) to i na CT6x chodzi wg mnie do dupy. Dopiero Conholio pokazuje pazurki :)

20

Odp: Easymint v.1.83

Witam,

Oczywiscie z praca pod Mint-a doswiadczenie na falconie zarowno w trybie 030 i 060, ale pytanie do uzytkownikow i Mnt-a pod TT, chce postawic go na tym komputerze i ilosc pamieci w przypadku TT ma znaczenie jest w niej 10 + 64 (TT-RAM) MB. Co sadzicie o takiej konfiguracji i komforcie pracy ?, bo praktycznie na golej TTetce tylko z 4 MB ST-Ram sens jest duzo mniejszy. Pytam sie moze kos ma jakies doswiadczenie ?

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

Odp: Easymint v.1.83

Uzywałem MiNTa na gołym Falconie jak i z CT60 (jako jedynego posiadanego komputera). Na gołym 'da się' i nie jest to jakoś problematyczne (jak się wszystko ładnie pod swoje potrzeby pokonfiguruje. Z CT60 jest o wiele lepiej. Przydaje sie tez karta sieciowa, bo transmisja po RSie w Falconie bywa trochę problematyczna.

Na TTce powinno być trochę pośrednio, zwłaszcza z TTramem.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

22

Odp: Easymint v.1.83

Witam,

wlasnie jestem w trakcie instalacji Easyminta na TT, robie dokladnie tak samo jak na falconie na poczatku wszystko przebiega normalnie. Calego Easyminta nagralem sobie na partycje G, partycje H zrobilem LNX. Uruchamiam Easym68k.prg i jest ok instaluje pokolei root, xaaes, teradesk, potem nastepuje restart tworzy ext2 na odpowiedniej partycje cos tam kopiuje i schody zaczynaja sie w momencie instalacji pakietu Basic.tar i Net.tar rozpokawywuje caly pakiet i juz przy instalacji pakietu *.rpm pokazuje komunikat:

unable to open usr/lib/rpm/rpmrc no such file or directory

czy ktos ma pomysl dlaczego tak sie dzieje i jak temu zaradzic, z czyms takim przy instalacji na falconie czy Hadesie sie nie spotkalem

bedzie wdzieczny wszystkim sugestiom

To chyba nie jest problem ze instalka easyminta jest fizycznie na partycji innego dysku, cala partycja LNX to fizycznie drugi dysk ?

Pozdrawiam
Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2013-09-13 20:33:46)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

23

Odp: Easymint v.1.83

jury napisał/a:

No to sprawa prosta, maciekm próbuje czy ta opcja działa i nie zjadła mu danych na całym dysku %-) i daje nam znać :)

Przy okazji instalacji MiNT-a na TT (poki co nie udana patrz powyzej) sprawdzilem ze zmiana typu partycji na jednym dysku nie powoduje utraty danych na innej partycji

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

24

Odp: Easymint v.1.83

Kroll napisał/a:

unable to open usr/lib/rpm/rpmrc no such file or directory

to literowka czy mialo byc  /usr/lib/rpm/rpmrc no such file or directory ??

25

Odp: Easymint v.1.83

tak ma sie zaczynac /usr/...

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE