26

Odp: Easymint v.1.83

Nie wiem na czym instalujesz ale to wsumie bez znaczenia.
Mozesz poprostu to odpalic pod jakims linuxem i sprawdzic czy faktycznie brakuje jakis sciezek.
Gadam kompleteni na slepo bo mam zerowe doswiadczenie z instalowaniem pod STe czy falconem

27

Odp: Easymint v.1.83

Wczesniej napisalem ze instaluje na TT, ale to raczej nie ma znaczenia chyba na jakim sprzecie, wczesniej bez klopotu ta sama instalka poszla na Falconie bede dalej sprawdzal co i jak

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

28

Odp: Easymint v.1.83

a chodzilo mi raczej o wypiecie dysku i podlaczenie do PCta i tam zabootwanie linuxa i ewentualne testy ;)

29

Odp: Easymint v.1.83

Aha rozumiem, ale to nie jest mozliwe nie mam peceta stacjonarnego (tylko laptopa) i tak dobrze nie znam linuksa, Bede probowal korzystajac ze starszej instalki

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

30

Odp: Easymint v.1.83

No to polecam taki gadzet http://allegro.pl/przejsciowka-konwerte … 17021.html
Przydatna sprawa :)


Kupielm ostatnio taki http://allegro.pl/unitek-mostek-usb-do- … 72670.html

31

Odp: Easymint v.1.83

Witam,

po calonocnych walkach z Mintem osiagnalem pewien sukces, znalazlem starsza wersje instalacyjna Easyminta 1.6 (komplet) plus update do wersji 1.72, podczas instalacji wybralem pakiety Basic i standard pakiet baic zainstalowal sie bez klopotu, natomiast wystapily bledy podczas instalacji pakietu standard juz pierwszy rpm freemint 1.15.2 wyrzucil blad co spowodowalo ze nie wszystkie pozostalem pakiety rpm chcialy sie zainstalowac, lecz mimo to po restarcie mint wraz z Teradeskiem sie uruchamia.

Czy ktos ma w swoich archiwach kompletna instalke EASYMINT-a 1.6 (wraz z wszystkimi pakietami. Co prawda podczas instalacji rozpakowywuje bez klopotu plik standard.tar to jednak rpm w nim juz jak wyzej napisalem nie chcialy sie prawidlowo zainstalowac, moze te rpm sa uszkodzone albo nie wiem co. Pozostaje sciagniecie calej instalki jescze raz na stronie autora jest tylko najnowsza wersja 1.83

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

32

Odp: Easymint v.1.83

maciekm napisał/a:

Taki jest plan;) Ryzyka nie ma bo to karta SD od Satandiska wiec moge zrobic jej obraz jako backup. Po weekendzie dam znac;)

No i chyba lipa z całego eksperymentu. Przy probie partycjonowania hddriver'em czy czegokolwiek innego dostaje po jakims czasie "can not read data from drive c:" czy cos podobnego - czyli pewnie jednak mam zwalone DMA i cos sie kopie gdy hddriver zaczyna robote...
Dotychczas uzywalem obrazu PP z jego driverem i chyba musze do tego wrocic. Zapis dzialal ale czasem sie kopal... coraz bardziej przekonuje sie do tego ze mam DMA do wymiany :/

Ostatnio edytowany przez mkm (2013-09-14 15:37:54)

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

33

Odp: Easymint v.1.83

Kroll napisał/a:

Witam,
Czy ktos ma w swoich archiwach kompletna instalke EASYMINT-a 1.6 (wraz z wszystkimi pakietami. Co prawda podczas instalacji rozpakowywuje bez klopotu plik standard.tar to jednak rpm w nim juz jak wyzej napisalem nie chcialy sie prawidlowo zainstalowac, moze te rpm sa uszkodzone albo nie wiem co. Pozostaje sciagniecie calej instalki jescze raz na stronie autora jest tylko najnowsza wersja 1.83

Jak chcesz starszą wersję instalki, to pobaw się tym:

http://web.archive.org/web/200507010000 … e=easymint

Probowałem stamtąd ściągać jakieś pliki instalki z 2005 roku, i wszystko idzie pięknie :)

Edit:
I obecnie na stronie autora oprócz najnowszej wersji, jest jeszcze jakaś 1.63

Ostatnio edytowany przez jury (2013-09-14 17:25:53)

34

Odp: Easymint v.1.83

jury napisał/a:

Edit:
I obecnie na stronie autora oprócz najnowszej wersji, jest jeszcze jakaś 1.63

Tak ale wersja pakietow TAR odpowiada najnowszej wersji 1.83 w starszych wersjach pakiety sie roznily chocby rozdzielone byly BASIC i STANDARD

Poki co poszla instalka z wyjatkiem pakietow rpm ze Standard o czym pisalem powyzej

Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2013-09-14 19:29:01)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

35

Odp: Easymint v.1.83

Witam

CHcialem sie podzielic swoimi uwagami oraz z kilkoma pytaniami.
Tak jak pisalem powyzej podczas instalacji easyminta 1.72 w czasie instalacji calego pakietu STANDARD.TAR pojawily sie bledy ze nie moze zainstalowac, wypisalem sobie co to za pakkiety np. freemint-15.2 jak freemin-gem..., freemint-sbin, textutils-2..., sh-utils..., sshadow-utils..., mintlib, mint-util, rpm-3.06...

Sciagnalem wiec najnowsze wersje ze strony sparemint i juz np przy instalacji freemint-1.18... pojawia sie komunikat
unpacking of archive failed cpio: bad magic

podobny komunikat przy instalacji sh-utils-2...

nie mogac ich zainstalowac nie zainstaluje innych bo one sa zalezne

Stad pojawiaja sie pytania:

1. Czy ten blad opisany powyzej oznacza blednie sciagniety pakiet ?
2. Do czego sluza opisane pakiety zwlaszcza sh-utils, shadow-utils i czy bez nich bede mial poblemy przy uzytkowaniu MiNT-a

Ponadto chce zaznaczyc ze bez klopotu po zainstaowaniu easyminta 1.72 sciagnalem freemint 1.18 bezposrednio ze srony freemint.org ten 5MB plik i opdatowalem.

MiNT uruchamia sie bez problemu z doinstalowanym jako desktop thingiem

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

Odp: Easymint v.1.83

Bez sh-utils i shadow-utils bedziesz miał problemy ze środowiskiem unixowym.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

37

Odp: Easymint v.1.83

Adam Klobukowski napisał/a:

Bez sh-utils i shadow-utils bedziesz miał problemy ze środowiskiem unixowym.

Aha, rozumiem wyjdzie pewnie w praniu ja co prawda az tak bardzo nie uzywam srodowiska unixowego, poki co niech zostanie ta wersja ktora dalo sie zainstalowac. wczoraj tak dla swojej wiedzy ta samo instalke 1.83, bez zadnego problemu poszla na falconie i nie pojawia sie jak w przypadku TT

unable to open /usr/lib/rpm/rpmrc no such file or directory

Pozostaje sprobowac na drugiej tetetce

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

38

Odp: Easymint v.1.83

Na TT na ktorej zainstalowalem Mint-a patrz wyzej gdzie nie zainstalowaly sie wszystkie pakiety o czym pisze AdamK, chcialem zainstalowac dosfsck bo na partycja TOS bezprzerwy wyskakuje komunikat zeby uruchomic dosfsck.

Najpierw uruchamiam TOSwin2 wybieram shell starten i wczasie uruchamia konsoli juz pojawiaja sie komunikaty
bash: id: command not found
bash: [: =: unary operator expected
bash: id: command not found
bash: [: =: unary operator expected
bash: id: command not found
bash: id: command not found
bash: id: command not found
bash: id: command not found
bash: [: too many arguments

jak przechodzi juz do listy komend wybieram dosfsck e:
to pojawia sie bash: dosfsck: command not found

Caly pakiet dosfstools zainstalowalem nawet zrobilem komende chmod +x... aby byl wykonywalny, ten plik dosfsck jest katalogu sbin

mimo to kicha co z tym zrobic ?

Pozdro
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

Odp: Easymint v.1.83

Masz zrąbaną inicjalizację shella oraz zmienną PATH.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

40

Odp: Easymint v.1.83

AdamK

mozesz przyblizyc co zrobic z ta inicjalizacja a zmienna PATH sprawdzic w MiNT.CNF luz Xaees.cnf ?

Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2013-09-30 23:16:15)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

41

Odp: Easymint v.1.83

.

Ostatnio edytowany przez jury (2013-10-01 06:20:00)

Odp: Easymint v.1.83

W zmiennej path powinieneś mieć co najmniej U:/bin, u:/sbin, u:/usr/bin, u:/usr/sbin

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

43

Odp: Easymint v.1.83

Właśnie wczoraj miałem ten sam problem. Polecenie ifconfig nie działo pomimo tego, że fizycznie było zainstalowane.
Okazało się, że brakuje ścieżki u:/sbin w pliku konfiguracyjnym.
Uzupełniłem w pliku konfiguracyjnym powłoki bash /etc/profile, a właściwie to wrzuciłem tam plik z linuksa z PC i teraz działa :)

Było miło :) Do widzenia.

44

Odp: Easymint v.1.83

Przepraszam za post pod postem, ale nie moglem sie oprzec pokusie, aby napisac posta z NetSurf pod FreeMiNT-em :)

Było miło :) Do widzenia.

45

Odp: Easymint v.1.83

WItam,

chcialem sie podzielic refleksjami na temat ponownej instalacji easyminta 1.83 na TT, ktora jest wyposazona w 10 MB ST-RAM-u i 64 TT-Ramu, po uwagach i pomocy autora instalki, instalacja najnowszego easyminta przebiegla w koncu prawidlowo i wszystkie pakiety rpm zostaly prawidlowo zainstalowane, czesciowy problem polegal na tym ze te pliki sa duze i ulegaly uszkodzeniu wczasie kopiowania na dysk i dopiero sprawdzenie np rootfs.tgz ze nie chce w konsoli sie rozpakowac wynikal blad w czasie instalacji, podobnie basic.tar.
Wiem takze od Marc-a ze 4 MB to za malo na instalacje easymint-a 1.83 i byc moze dlatego nie chce go zainstalowac na drugiej TT i falconie gdzie mam wlasnie tylko tyle RAM-u.

Artic-wroc, rozumiem ze masz w TTetce karte graficzna ze mozesz korzystac z NETSURF ? bo wymaga wiekszej liczbie kolorow ?

AdamK: takze na razie zapominam o tym ze mam bledna inicjalizacja i sciezke PATH, chociaz pewnie przydaloby sie do lepszego poznania MiNT-a :)

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

46

Odp: Easymint v.1.83

Hm, a to ciekawe z tymi uszkodzonymi pakietami. Sam instalowałem EasyMiNTa ze czterysta trylionów razy i nigdy nie miałem problemu tego typu. Cóż, nic tylko się cieszyć w takim razie :)

Kroll napisał/a:

Artic-wroc, rozumiem ze masz w TTetce karte graficzna ze mozesz korzystac z NETSURF ? bo wymaga wiekszej liczbie kolorow ?

Jeśli dobrze pamiętam, to była wersja i pod 256 kolorów, ale znając artik'a, to ma nie jedną kartę graficzną ;)

Ostatnio edytowany przez jury (2013-10-02 05:47:14)

47

Odp: Easymint v.1.83

W ciągu ostatnich dni instalowałem EasyMinta ze 20 razy i też nie miałem problemów z uszkodzeniem pakietów. Niektóre nie chciały się instalować (choćby freemint-net) bo wersja systemu nieprawidłowa, to zaznaczałem opcję "Save RPMs" i po uruchomieniu Minta instalowałem pakiet z opcją --nodeps i wszystko działa.

Nie mam TT-tki tylko MegaST (+ PAK, FRAK i Panther/2). Więc instalując wybieram opcję "ST z 68030". NetSurf działa bardzo fajnie, jestem mile zaskoczony.
Szkoda że strona EasyMint nie działa, nie zdążyłem ściągnąć najnowszej wersji, podmieniałem pliki ręcznie.

Było miło :) Do widzenia.

48

Odp: Easymint v.1.83

No wlasnie tym bardziej ja bylem zdziwiony ze mogly pojawiac sie bledy przy kopiowaniu, trudno mi jednoznacznie okresli ale z reguly korzystalem z Kobolda, a plik em_183.zip przenosilem z falcona na TT uzywajac dyskietek MO i wczasie samego kopiowania nie widzialem zeby mial jakies klopoty, jednakze jak sie okazalo np rootfs.tgz juz po rozmakowaniu byl z bledem.

Na razie mi to w zupelnosci wystarczy MiNT postawiony na F060,Hades i TT :) na TT z 4 MB sprobuje np tego cripleMiNT-a o ktorym pisze artk

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

49

Odp: Easymint v.1.83

artik-wroc napisał/a:

W ciągu ostatnich dni instalowałem EasyMinta ze 20 razy i też nie miałem problemów z uszkodzeniem pakietów. Niektóre nie chciały się instalować (choćby freemint-net) bo wersja systemu nieprawidłowa, to zaznaczałem opcję "Save RPMs" i po uruchomieniu Minta instalowałem pakiet z opcją --nodeps i wszystko działa.

Nie mam TT-tki tylko MegaST (+ PAK, FRAK i Panther/2). Więc instalując wybieram opcję "ST z 68030". NetSurf działa bardzo fajnie, jestem mile zaskoczony.
Szkoda że strona EasyMint nie działa, nie zdążyłem ściągnąć najnowszej wersji, podmieniałem pliki ręcznie.

Strona juz dziala, wczoraj zglaszalem to Marc-owi

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE