1

Temat: 3.3V z zasilacza

Zrobiło mi się na chwilę tak cieplutko :D

Postanowiłem zaktualizować ABE i SDR w CT63 i do tej operacji wyciągnąłem z CTPCI kabelek który je zasilał 3.3V pociągniętymi z wtyczki z zasilacza ATX. Aktualizacja poszła sprawnie więc przełączyłem się w tryb 060, ale musiałem jakoś ten dyndający kabelek zewrzeć do obudowy ( BigTower ) Odpalam Falcona i po chwili bach, gaśnie i czuć niefajny zapach.
Zrobiło mi się cieplutko :D więc posprawdzałem czy prawidłowo wpiąłem spowrotem CTka i dla pewności po 3 sprawdzeniach odpalam jeszcze raz. Chwila i znów gaśnie i tym razem wydaje mi się, że widziałem lekki dymek %-)
Zacząłem się przyglądać miejscu z którego szedł ten dymek i odkryłem, że ten pieruński kabelek odprowadzony od 3.3V zasilacza jest miejscami stopiony a do tego dotyka do obudowy. Zakleiłem to draństwo i z ciężkim sercem odpaliłem sprzęt jeszcze raz. Póki co od dłuższej chwili działa bez żadnych problemów, ale takie pytanko do elektroników. Czy przez to, że na chwilę zasiliłem obudowę 3.3V to coś jeszcze mogło się wydarzyć? :)

Ostatnio edytowany przez jury (2013-08-26 22:26:45)

2

Odp: 3.3V z zasilacza

Zwarcie zrobiłeś I tyle. A ze zasilacz ma xabezpieczenie nadprądowe to wyłączył system.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

Odp: 3.3V z zasilacza

Kroll - CT60 1:0. Była udana akcja na 2:0 ale spalony ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

4

Odp: 3.3V z zasilacza

Ciekawe czy będzie karny...

5

Odp: 3.3V z zasilacza

Ta, właśnie jak zobaczyłem ten dymek u siebie, to od razu przed oczyma przewinęła mi się tamta akcja, stąd lekko spanikowałem na początku.

A swoją drogą, czy komukolwiek jakkolwiek udało się zrobić aktualizację ABE i SDR tak aby pokazywał się pełny numer wersji przy starcie?
Ja wczoraj robiłem upgrade do najnowszych wersji ( czyli ABE 7F i SDR 7D ) z Falcona, czyli niby tą metodą zapisuje prawidłowo wersje, ale przy starcie dalej pokazuje, że wersja to 7+
Jest jakaś 100% metoda zrobienia aktualizacji tak aby przy starcie pokazywało dokładnie jaka wersja jest?

Ostatnio edytowany przez jury (2013-08-27 08:45:19)

6

Odp: 3.3V z zasilacza

jury bądź dzielny!
- nie tylko Ty jednen puszczałeś dym z Falcona...
Mój nieźle zadymił i chodzi jak szalony do dnia dzisiejszego :)

p.s.
gdzie jest kroll on robił update....

Ostatnio edytowany przez AS... (2013-08-27 10:20:52)

7

Odp: 3.3V z zasilacza

Mi się kiedyś w starym 286 zwarł do obudowy kabelek oderwany od speakera. Jak chciał pisnąć, to się izolacja na nim zjarała i poszedł biały dym :) Po wymianie kabelka speaker piszczał bez problemu jak wcześniej :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

8

Odp: 3.3V z zasilacza

wieczor napisał/a:

..i poszedł biały dym :)

Hmm, wybrał papierza?

Sikor umarł...

9

Odp: 3.3V z zasilacza

Po wyborze papy jest fumata bianka.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

10

Odp: 3.3V z zasilacza

jer napisał/a:

Po wyborze papy jest fumata bianka.

A czy na placu św. Piotra fumare nie jest przypadkiem vietato ???

tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

11

Odp: 3.3V z zasilacza

Purtroppo, si tratta di un peccato ;)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

12

Odp: 3.3V z zasilacza

Czyżbyś podsmażał Falcon-a pod SuperVidel-a :D

2xAtari Jaguar + 1xJaguar CD + BJL, SkunkBoard rev.3, SkunkBoard SillyVenture Edition. , 16CD + 22cart
Atari Falcon 030/14MB + CT63/256MB + SuperVidel + SVEthLANa + CF16GB + DVD HP SCSI

13

Odp: 3.3V z zasilacza

Nom :)
Mam nadzieję, że jeszcze dziś wielkie odpalenie :)

A Ty swojego już dostałeś?

Ostatnio edytowany przez jury (2013-08-27 19:09:43)

14

Odp: 3.3V z zasilacza

Ja swojego dostałem wczoraj przy dobrym wietrze może uda się podpiąć w subotę chyba że coś mi wypadnie :P
Jeszcze zostanie wyciąć dziurkę na SVEthLANa nad modulatorem i będzie ok :D

Ostatnio edytowany przez gustaw (2013-08-27 20:05:11)

2xAtari Jaguar + 1xJaguar CD + BJL, SkunkBoard rev.3, SkunkBoard SillyVenture Edition. , 16CD + 22cart
Atari Falcon 030/14MB + CT63/256MB + SuperVidel + SVEthLANa + CF16GB + DVD HP SCSI

15

Odp: 3.3V z zasilacza

Nie będzie działać, kabelek urwany :D

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

16

Odp: 3.3V z zasilacza

AS... napisał/a:

jury bądź dzielny!
- nie tylko Ty jednen puszczałeś dym z Falcona...
Mój nieźle zadymił i chodzi jak szalony do dnia dzisiejszego :)

p.s.
gdzie jest kroll on robił update....

Kroll

do konca tygodnia jestem na urlopie, robilem uogradee i przebiegl pomyslnie ale on nie pokazuje ktora masz najnowsza wersje o tym pisal juz Saulot jak opisywal jak sie robi upgrade, u mnie poz robieniu upgrade wszystko wstalo, dopiero w weekend bede w Krakowie to powiem co i jak

Pozdrawiam
Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2013-08-28 15:24:32)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

17

Odp: 3.3V z zasilacza

Kroll,
jak skończy urlop proszony jest o odpisanie na maile :)