1

Temat: Reczna instalacja MiNT-a

W zwiazku z tym ze na razie instalacja easymint-a w roznych wersjach na komputerach ktore maja tylko 4MB ramu (TT  z HDD, Falcom z CF) sie nie powiodla postanowilem zgodnie z opisem na stronie

https://sites.google.com/site/probehous … -for-atari

przystapic do instalacji recznej. I na poczatek pojawia sie komuniakt na temat ppartycji U: bo tam jakos nie znalazlem nic na temat tworzenia takiej partycji, to tez jest w nawiazaniu do watku o image i zapytaniu Adama odnosnie partycji U: bo chyba jej nie tworzy.

Na poczatek prosze o rade od czego zaczac, czysty dysk, przygotowana partycja LNX

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

Odp: Reczna instalacja MiNT-a

Partycja U: jest wirtualna. Nie ma jej na dysku. Jest równoznaczna z Unixowym /.

Od czego zacząć ręczną instalację? Zależy. Jak chcesz mieć w pełni Unixowe środowisko, to najpierw musisz sobie spartcjonować dysk. Potem instalacja jądra w AUTO, konfiguracja, Xaaes i podstawowe środowisko. Potem już spod uruchomionego MiNTa utworzenie partycji ext2, rozpakowanie tam podstawowego archiwum SpareMiNTa i rekonfiguracja MiNTa w celu odpowiedniego ustawienia dysku U:. Potem instalacja podstawowych RPMów (shellutils, shadowutils, bash (niekoniecznie w tej kolekności)), a dalej już z górki.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Reczna instalacja MiNT-a

Kroll, ja nie bardzo rozumiem pytania w stylu od czego zacząć z ręczną instalacją, szczególnie, że zalinkowałeś stronę Wonga. Leć z instalacją krok po kroku jak opisał Wong i już :) Tam jest wszyściutko opisane od A do Z :)

4

Odp: Reczna instalacja MiNT-a

Jury:

wiem przeczytalem tylko lekko z glupialem co z ta partycja U: o ktorej pisal w innym watku AdamK

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 27#p175027
ale odpowiedzial mi juz AdamK i zobaczymy jak mi pojdzie :)

Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2013-09-22 19:51:20)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

5

Odp: Reczna instalacja MiNT-a

Kroll: przejrzyj sobie skrypt instalacyjny z KGMD http://aim.pelech.net/arch/kpmdinst.zip. Moze ci cos podpowie.

6

Odp: Reczna instalacja MiNT-a

Podczepię się tutaj.
Zainstalowałem sobie EasyMiNTa w wersji bodaj 1.7, a następnie podmieniłem pliki z najnowszej wersji FreeMiNTa. Zmieniłem nazwę katalogu z 1-16-CUR na 1-18-0 i w plikach konfiguracyjnych ścieżkę dostępu. Podczas uruchamiania zaczęło pokazywać "init" i brak pliku. Wróciłem do starego katalogu i powoli usuwałem z niego pliki, aby sprawdzić czego mu brak. I tak, aż zostały mi w starym katalogu tylko 2 pliki: XALOADER.PRG i XAAES.KM reszta siedzi już w nowym katalogu.
Szukałem przyczyny i znalazłem:
http://wiki.sparemint.org/index.php/XaAES
a dokładniej:
XaAES can be started by running the XaAES loader from any of the following locations:
    By init - As it is configured in an EasyMiNT installation. This allows more distro specific tasks to be completed before hand.

Czyli nie ma ścieżki w plikach CNF.

Czy pomimo tego można gdzieś to zmienić ?

Było miło :) Do widzenia.

Odp: Reczna instalacja MiNT-a

Co zmienić?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

8

Odp: Reczna instalacja MiNT-a

Ścieżkę. Aby te dwa wspomniane pliki szukał w nowym katalogu 1-18-0, a nie cały czas w starym.
Nie pomogło zmienienie ścieżki w pliku aespath.

Było miło :) Do widzenia.

Odp: Reczna instalacja MiNT-a

Nie da się.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

10

Odp: Reczna instalacja MiNT-a

Tak myślałem, że jest to powiązane "na stałe". W sumie w niczym to nie przeszkadza, grunt, że wszystko działa :) Dzięki za info.

Było miło :) Do widzenia.