Temat: Kupię - Przedni bezel/panel od 1050

Hej,

Może komuś się poniewiera z jakiejś zepsutej stacji przedni panel/bezel od 1050?
Wejdę w posiadanie drogą kupna :) Albo przyjmę :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

2

Odp: Kupię - Przedni bezel/panel od 1050

Witam serdecznie,
jako że nie lubię tworzyć nowych tematów, to podłączę się do tematu już istniejącego.

Poszukuję przedni panel do stacji Atari 1050, samą stację którą pozyskałem w opłakanym stanie(pomijam opis fauny jaka mieszkała przez wiele lat pomiędzy scalakami, to po drobnych naprawach i ogólnym czyszczeniu stacja wróciła do żywych),
jednak brak panelu przedniego bardzo drażni moje odczucia estetyczne, a jeżeli chodzi o stronę użyteczną to zmontowanie opakowania do niej pozwoli na utrzymanie jej w stanie lepszej higieny i bezproblemowego użytkowania przez kolejne lata.

W związku z powyższym podobnie jak autor tego wątku również bardzo chętnie wejdę w posiadanie drogą kupna lub przyjęcia (po kosztach wysyłki).

3

Odp: Kupię - Przedni bezel/panel od 1050

Panelu do 1050 niestety nie mam, ale moze masz mozliwosc skorzystania z drukarki 3D?

Na AtariAge ktos opublikowal kiedys model 3D:
http://www.bitsofthepast.com/downloads/Front3.zip

ATARI 65XE + SIO2BT
http://atari.pl/hsc/ad.php?i=22.3

4

Odp: Kupię - Przedni bezel/panel od 1050

Rozważałem możliwość druku 3d, ale brak na razie sprzętu do tego. Co może będzie niezłym argumentem do zakupu takiego urządzenia. Pewnie znajdzie się więcej zastosowań, a ceny tych urządzeń już nie są znowu tak dramatycznie wysokie.

A z chęcią po koleżeńsku dla projektów z forum bardzo chętnie udostępnię dla kolegów.

5

Odp: Kupię - Przedni bezel/panel od 1050

Może jedną sztukę po koleżeńsku Ci ktoś druknie, bo są tu co najmniej dwa takie urządzenia :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

6

Odp: Kupię - Przedni bezel/panel od 1050

@gadulowaty: jeżeli Cię to interesuje puszczę druk i za jakieś 2 godzinki powinno być gotowe ok???

Atari Falcon 030 CT60e, Jaguar, Lynx II, MSTE + Nova + ET4000, STe + HDD, STFM, 65XE, 800XE, 800XL, Amiga 1200, 600, 500, CDTV

7

Odp: Kupię - Przedni bezel/panel od 1050

Oki, dogadamy szczegóły na PW. Odezwę się najpóźniej do poniedziałku do rana, bo ten weekend jestem wyjazdowy i brak czasu na siedzenie przy kompie.

8

Odp: Kupię - Przedni bezel/panel od 1050

@gadulowaty: tak to wyszło po wydruku

Post's attachments

1050.JPG 30.37 kb, liczba pobrań: 1 (od 2015-08-31) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Atari Falcon 030 CT60e, Jaguar, Lynx II, MSTE + Nova + ET4000, STe + HDD, STFM, 65XE, 800XE, 800XL, Amiga 1200, 600, 500, CDTV

9

Odp: Kupię - Przedni bezel/panel od 1050

@Jesionen: wygląda nieźle. Tylko przyznam że załączona fotka jest troche mocno skąpreśnięta i troche szczegóły uciekają. Ale nie traktuj tego jako marudzenie, bardzo chętnie zaopiekuję się twoim wydrukiem. A tak z ciekawości zapytam na jakim sprzęcie to drukowałeś? Jakie były parametry druku ustawione? I jaki filament użyłeś?
PS: Posłałem PW.

10

Odp: Kupię - Przedni bezel/panel od 1050

Fajnie wyszło :)

ATARI 65XE + SIO2BT
http://atari.pl/hsc/ad.php?i=22.3

11

Odp: Kupię - Przedni bezel/panel od 1050

Mi to tak wyszło. Kolor "czekoladowy".

Post's attachments

SAM_8222.JPG 122.23 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

SAM_8223.JPG 103.97 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

SAM_8224.JPG 105.33 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

SAM_8225.JPG 102.13 kb, liczba pobrań: 1 (od 2015-10-06) 

SAM_8226.JPG 114.08 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

12

Odp: Kupię - Przedni bezel/panel od 1050

Odpał. Prawie jak z formy. A może by pomyśleć o drukowaniu obudów SIO2SD w stylu serii Atari XL (pseudo 1010), której prototyp kiedyś wykonałem ręcznie?

13

Odp: Kupię - Przedni bezel/panel od 1050

Nie wiem jak to wygląda. Czy jest wykonany projekt tej wtyczki?

14

Odp: Kupię - Przedni bezel/panel od 1050

http://www.atari.org.pl/forum/misc.php? … mp;preview

Wykonane z pociętego 800xl. Ale mógłbym pomierzyć i może zrobić w czymś ulepszony projekt 3d, bez niedociągnięć - pytanie tylko w czym najlepiej? W autocadzie?

15

Odp: Kupię - Przedni bezel/panel od 1050

Trochę to wielkie! I czemu tak brzydko dałeś wyświetlacz?
Mógłbym coś takiego zaprojektować i machnąć z szarego (bardzo podobny do koloru Atari.

Sam używam Designspark.

16

Odp: Kupię - Przedni bezel/panel od 1050

Ręczna robota, więc i dokładność mała. Trudności z obróbką materiału. Ale wyświetlacz jest według mnie w fajnym miejscu. Na pewno mniejsze mogłoby być jak najbardziej, byle w stylu XL, czyli koniecznie nakładka brązowa, brązowe klawisze i charakterystyczne otwory na krawędziach. Podsuwam ten pomysł, bo uważam, że wciąż brakuje stylowych obudów do SIO2SD, wzorniczo dopasowanych do serii. Można pomyśleć i może zrobić parę projektów, potem skompilować w jakąś końcową, optymalną wersję.