1

Temat: Radiowa siec

Witam jako ze nie ma to zwiazku z ATARI wiec pisze w Balaganie :)
Potrzebuje sie podpiac do serwerka ktory udostepnia SDI jednak na przeszkodzie stoi sasiadka ktora nie pozwala puscic kabla przez swoje podworko pozostaly mi 3 wyjscia
1 - po cichu pozbyc sie sasiadki
2 - Polaczyc sie przez karty radiowe
3 - Bluetooth
(odleglosc 60m)

Pytanie jest takie czy karty radiowe lub  BT dobrze wspolpracuja z linuxem i czy ktos z was to kiedys robil i ma jakies doswiadczenie i by mi doradzil co i jak

. . . . ..... . . . . . . . .. . .... .. ... . . . . . . . . .. . . . . . ..

2

Odp: Radiowa siec

Bluetooth raczej od reki odpada, szczegolnie przy 60 metrach. Co do radiowki - http://www.realtek.com.tw/products/prod … id=2002111 - ta karta wspolpracuje z Linux-em, niestety jedynie z kernelami klasy 2.4.x.

3

Odp: Radiowa siec

> 2 - Polaczyc sie przez karty radiowe

Mozna, czemu nie... bedzie to wszystko ladnie wspolpracowalo, ale... troche Cie to wyniesie.

4

Odp: Radiowa siec

wiec najpierw idc do sasiadki i powiedz jej ze w zwiazku z tym ze nie pozwolila poprowadzic kabla, montujesz lacze radiowe ktore bedzie zaklocac odbior radia i TV

w swoim zakresie zalatw cos co rzeczywiscie zakloca odbior w/w odbiornikow i mecz ja az sie zgodzi poprowadzic kable, ktore oczywiscie beda dla niej niewidoczne i wogole cacy zrobione

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

5

Odp: Radiowa siec

Poza tym zawsze mozna sprobowac wpiac swoj kabelek sasiadce ;)

6

Odp: Radiowa siec

Wydaje mi sie ze radiowka bedzie OK. Karty radiowe nie sa juz tak drogie, a jesli chcemy podpiac tylko 2 maszyny to nie bedzie wiekszych wydatkow, bo nie trzeba sie bawic w access point'y itp. PO drugie trzeba sprawdzic czy nie ida jakies kable np. telefoniczne lub cos podobnego miedzy toba a kolega. Zawsze mozna wykorzystac 2 pary do podlaczenia lub koncentryk. Mze byc troche utraty pakietow, ale jak nie bedzie zbyt duzo to od biedy wystarczy.

7

Odp: Radiowa siec

Karty bezprzewodowe kosztuja w okolicach 310zl brutto. Co do sasiadki to pokaz jej te karty powiedz na jakiej czestotliwosci pracuja i powiedz ze fale elektromagnetyczne zamiast w kablu beda zapiep... przez jej podworko - "a sama juz Pani wie jak to wplywa na ryzyko nowotworow..." ;) Tu zawies dramatycznie glos i zrob w tyl zwrot. Daj jej czes do zastanowienia :D
PS. Przed tym numerem upewnij sie ze karty maja homologacje a oprogramowanie masz legalne - i z otwartymi rekami wpuszczaj kazda kontrole :)

8

Odp: Radiowa siec

Karty bezprzewodowe na allegro chodza po 150 zl, tak wiec tragedii nie ma.
A z tym nowotworem to niezle .... :)

9

Odp: Radiowa siec

No wlasnie znalazlem za 149 kumpel ma takie i mowil ze mu dzialaja bez problemu przyjda to sie zobaczy :)

. . . . ..... . . . . . . . .. . .... .. ... . . . . . . . . .. . . . . . ..

10

Odp: Radiowa siec

opcja z wpieciem sasiadce jest bardzo odpowiednia; jeszcze tylko musisz namac port in/out u niej i bedzie spoko:)

gep/lamers^dial