Temat: din5 -> EURO

czy możliwe jest wykonanie kabla s-vhs z din5 na euro?
może Ktoś widział gdzieś schemacik?

czy to nie jest tak, że złącze EURO wybiera źródło sygnału na podstawie napięcia na jednym z pinów?

2

Odp: din5 -> EURO

heh, człowieku, ogarnij się... Google Twoim przyjacielem jest. Lekarz od głowy też może pomoże, o ile to nie jest już beznadziejny przypadek...

Sikor umarł...

3

Odp: din5 -> EURO

nie pierd...l

4

Odp: din5 -> EURO

o jezu....

http://makaron-na-uszy.blog.pl/wp-content/blogs.dir/10260/files/nowa-z-obrazkami/zabijcie-mnie.jpg


na stronie J.Soboli to byles ???

deratari ?

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

5

Odp: din5 -> EURO

bezrobotny napisał/a:

nie pierd...l

PunBB bbcode test

gep/lamers^dial

6

Odp: din5 -> EURO

bezrobotny napisał/a:

czy możliwe jest wykonanie kabla s-vhs z din5 na euro?
może Ktoś widział gdzieś schemacik?

czy to nie jest tak, że złącze EURO wybiera źródło sygnału na podstawie napięcia na jednym z pinów?

Przeczytałem kilkanaście razy i nadal nie rozumiem...

To jakby dwa pytania w jednym:

1. Czy możliwe jest wykonanie kabla s-VHS z DIN5.
2. Czy możliwe jest wykonanie kabla z DIN5 na Euro.

Nie ma czegoś takiego jak kabel "S-VHSEuro".

Ja bym lepiej spaliłem się. Wybierać nie Tobie.

7

Odp: din5 -> EURO

skoro to Cię przerosło to nie wnikaj, jak znalazłeś schemat, pokaż...

8

Odp: din5 -> EURO

S-VHS – system zapisu taśm video przeznaczony ... ble ble ble reszte sobie poszukaj.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

Odp: din5 -> EURO

bezrobotny , chcesz schemat wtyczki svideo / audio stereo ??? ;)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

10

Odp: din5 -> EURO

bezrobotny, jest możliwe. Jednak większość obecnych (od paru lat) urządzeń nie obsługuje tego standardu na złączu Scart. A schemat jest prosty - luminancję podłączasz do pinu 20, a chrominancję tam, gdzie jest normalnie kolor czerwony (R). Jeśli urządzenie ma oprócz Scarta złącze S-video, będzie obsługiwać. Jeśli go nie ma, szanse są  nikłe.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

11

Odp: din5 -> EURO

jasne, dzięki, a słyszeliście te newsy znawców komputerów commodore - aby poprawić jakość obrazu S-Video z commodore, sygnał chrominancji należy zbocznikować rezystorem 300 omów...

12

Odp: din5 -> EURO

tu masz linka do opisu jak i dlaczego w kabelku S-Video do C64 stosuje się ten rezystor.

13

Odp: din5 -> EURO

bezrobotny napisał/a:

jasne, dzięki, a słyszeliście te newsy znawców komputerów commodore - aby poprawić jakość obrazu S-Video z commodore, sygnał chrominancji należy zbocznikować rezystorem 300 omów...

Tak, bo sygnał chrominancji jest zbyt silny. Powoduje zakłócenia w nowoczesnych LCD. Z tego samego powodu na liniach RGB są rezystory w kablu dla Atari ST....

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

14

Odp: din5 -> EURO

OT. Bezrobotny o ile dobrze kojarzę ty "produkujesz" i sprzedajesz jakieś dopałki do Atari. Więc jak to jest że nie potrafisz zrobić tak prostego kabla ?

15

Odp: din5 -> EURO

SQT: to jest pytanie, na ktore na tym forum odpowiedzi poszukujemy od paru lat.

16

Odp: din5 -> EURO

@lewiS, to może sam zainteresowany odpowiedziałby żeby uciąć temat.

17

Odp: din5 -> EURO

lewiS napisał/a:

SQT: to jest pytanie, na ktore na tym forum odpowiedzi poszukujemy od paru lat.

Chyba słabo poszukujecie skoro ciągle odpowiadacie w jego tematach.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

18

Odp: din5 -> EURO

O to chodzi ? >> http://imageshack.com/a/img36/7305/hgxd.jpg

http://imageshack.com/a/img30/7735/2fe.gif

19

Odp: din5 -> EURO

Powyższy schemat jest niestety błędny, i do tego nie o to chodziło bezrobotnemu.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

20

Odp: din5 -> EURO

A gdzie tkwi błąd? Poprawię w trymiga ;)

Ostatnio edytowany przez jer (2013-10-31 17:15:58)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

21

Odp: din5 -> EURO

Błąd polega na podłączeniu sygnału luminancji do nóżki 8. Sygnał chrominancji można doprowadzić do nóżki 15, tylko wtedy luminancja do 20.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

22

Odp: din5 -> EURO

a ten pin wyboru źródła sygnału, przecież trzeba podać na niego jakieś określone napięcie?

23

Odp: din5 -> EURO

Wcale nie jest potrzebne dołącanie do pinu 8. Tylko jak chcesz żeby TV sam się przełączał.

24

Odp: din5 -> EURO

Co do schematu, po prostu znalazłem go w sieci, natomiast załączona linka do obrazka >> http://imageshack.com/a/img36/7305/hgxd.jpg jest na 100% dobra ponieważ to mój osobisty kabelek do małego Atari, który z powodzeniem używam. Sorka za zamieszanie, ale skoro i tak nie o to chodziło to pal fiu.

25

Odp: din5 -> EURO

ale coś chyba pomyliłeś, zrobiłeś zwarcie audio z chrominancją...
a nie, ale coś mi się wydaje że w tym schemacie są jakieś błędy...

Ostatnio edytowany przez bezrobotny (2013-11-03 12:42:45)