Temat: Polamer

Wiem, że było kilka razy, podstawowe informacje przeczytałem na kilku wątkach...

Ale mam jeszcze kilka wątpliwości:

- jakie jest kryterium czasu aby zrealizować wysyłkę z kilku aukcji z ebay (tylko gry, nie sprzęt)  za pośrednictwem Polameru które kończą się w różnym czasie (powiedzmy że 3 aukcje i różnica czasu to kilka dni między nimi (do tygodnia)? tzn. ile takie przesyłki mogą czekać w Polamerze na moje podjęcie przesyłki do Polski? bo z tego co zrozumiałem to ja wybieram która przesyłka / przesyłki zostają wysłane w 1 przesyłce z Polameru do Polski  (na tym ma polegać moja oszczędność)

- w kilku aukcjach z ebay dostaję fakturę w paczce, rozumiem że suma tych faktur jest podstawą do oclenia / naliczenia podatku?

- co któraś moja paczka jaką dostawałem do tej pory z USPS First Class Mail Intl była zgnieciona lub otwarta przez celnika   (co kończyło się tym samym - zniszczeniem pudełka z grą),  jak często zdarzało się to w przypadku Polameru u Was (czas dostarczenia jest znacznie dłuższy niż w USPS)

- czy można wskazać miejsce odbioru paczki w Polsce inne niż Warszawa? (to tam pewnie następuje procedura oclenia /dopuszczenie paczki)

Niestety na ebay wprowadzono "Global Shipping Program", na który niestety mnie nie stać ... Na moje hobby wydaję ostatnie oszczędności i nowa zasady doprowadziły w moim przypadku do szukania innych sposobów na zdobycie nowych "pudełek" z grami.

2

Odp: Polamer

Masz z Polamerem kontakt mailowy, więc dogadasz się co do terminu.  Podasz tylko tracking numbers przesyłek i połączą ci w jedną.
Jak postąpią celnicy - to wielka niewiadoma, niestety. Natomiast dostawa może być pod dowolny adres w kraju, dowozi Polamer.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

3

Odp: Polamer

Celnicy to resort wiecznie nienasyconego Rostowskiego. Jak mogą oclić, to oclą. :)

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

4

Odp: Polamer

jer napisał/a:

Masz z Polamerem kontakt mailowy, więc dogadasz się co do terminu.  Podasz tylko tracking numbers przesyłek i połączą ci w jedną.
Jak postąpią celnicy - to wielka niewiadoma, niestety. Natomiast dostawa może być pod dowolny adres w kraju, dowozi Polamer.

Dzięki wielkie, precyzując oczywiście chodziło mi o to, że przesyłkę będę opłacał  2 razy (co ma wpływ na cło: bo cło liczy się od kwoty zakupu + kwoty przesyłki)
- pierwszy : USA - Polamer
- drugi: Polamer - > Polska
Pewnie będzie jak piszesz.

A czy w takim przypadku gdy  na aukcji przy wysyłce jest:
"Excludes: APO/FPO, US Protectorates"
to znaczy że w tym przypadku Polamer nie załatwi sprawy?

5

Odp: Polamer

Polamer sprawę załatwi, bo pierwsza przesyłka jest USA-USA (do Chicago). Udokumentowana będzie raczej cena przesyłki USA - Polska (przez Polamer). Załatwiałem już takie zakupy i nie było problemu. Najczęściej zresztą przesyłka idzie przez Polamer, bo jest tańsza niż bezpośrednia, szczególnie przy większych ciężarach.

Gizmo: w swoim Account (Konto) dodaj adres Polameru i zaznacz go jako podstawowy do wysyłki. Podobnie zrób w PayPalu. W tej chwili w aukcji wyświetla się komunikat na czerwono, że do Polski nie ma wysyłek. Gdy zmienisz adres - komunikat ten zniknie i będzie OK. Musisz pamiętać, by adresy te zmienić gdy już Polamer wyśle do Ciebie paczkę, bo domyślnie wszystko pójdzie przez Polamer. Ja raz zapomniałem i zakupione przez eBay w Chinach scalaki za 5$ z darmową przesyłką do Polski znalazły się w Polamerze i musiałem zapłacić ponad 20$ za dostawę do mnie.

Ostatnio edytowany przez jer (2013-10-30 05:41:10)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

6

Odp: Polamer

Panowie zatrzymali mi paczkę na celnym w polamerze :) (pewnei dlatego że sprzedawca zamiast imienia i nazwiska wpisał "the-video-game-gallery" dziś dostałem od nich list i takie cos:
http://www.polamer.pl/upfiles/pdf/Formularz_2013.pdf
http://www.polamer.pl/upfiles/pdf/Informacja2013.pdf

Na deklaracji wpisane miałem 25$
Sam sprzet kupiony na ebay'u za $24,94 z bezpłatą przesyłką w stanach.

I teraz co mam zrobić ?
Mam rozumieć ich opłat nie unikne ?
Jer mi pisze że raz zapłacił 131 raz 51 .....
ten ich cennik na dole tez dziwny pisza cos o 100 zł http://www.polamer.pl/agencja-celna-polamer a jak sie wejdzie w pdf'a to ceny jeszcze wyższe ;-)
http://www.polamer.pl/upfiles/pdf/cennik_2013.pdf

Liczę na szybką odpowiedz i pomoc ;-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

7

Odp: Polamer

U mnie zatrzymali Atari 800 u nich na cle. Deklarowałem wartość 76 dolarów, bo tyle kosztowało na aukcji, 16 dolarów przesyłki po USA. Przyszedł polecony z Polameru z identycznym listem i druczkiem z ksero. Wypełniłem rubryczki, podpisałem, wydrukowałem stronę z aukcji i przelew PayPala (na wszelki wypadek) oraz odesłałem poleconym. Na podanego w formularzu maila przyszły 2 listy: jeden z prośbą przelewu 100 PLN na konto agencji celnej Polameru (za usługi celne) i 86 PLN dla Izby Celnej w Warszawie (nałożony VAT). Nie miałem wyjścia i to zrobiłem. :/

Podejrzewam, że robią to częściej przez zbliżający się koniec roku rozliczeniowego. :) Zawszeć to dodatkowa kasa dla firmy i państwa.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

8

Odp: Polamer

voy w twoim przypadku kwota była już odpowiednia do oclenia ;-)
No ale co z tą moją drobną kwotą ? ;-) bedzie to samo ? toc to złodziejstwo

"wszystko się kiedyś kończy......."

9

Odp: Polamer

Trudno być importerem i nie zapłacić cła i/lub VATu. Można zbierać pocztówki i wtedy masz bez VAT, bez cła i grosze za przesyłkę :D

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

10

Odp: Polamer

jer żartowniś ;-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

11

Odp: Polamer

Przedzwoń do nich do biura w Warszawie, bo trochę przegięli.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

12

Odp: Polamer

A ja myślałem , że po wprowadzeniu na ebay "Global Shipping Program" jest drogo...
Dlatego wpadłem na pomysł z Polamerem, ale jak widać zamiast zaoszczędzić to się sporo dopłaca ...
Ciekawi mnie czy ktoś kupował z Was na ebay przez ten ich nowy "Global Shipping Program" ?
Czy faktycznie estymowane kwoty opłat celnych są faktycznie tak wysokie?
Zauważyłem po aukcjach powyżej 20 $ (nie kupowałem bo mnie nie było stać), że opłaty celne były "zauważalne"

13

Odp: Polamer

Kupiłem tak 5200 w wakacje i dochodzę do wniosku, że na bank by mi Urząd Celny dowalił wyższe opłaty. Teraz będę liczył, co mi się bardziej opłaca (przy droższych przedmiotach powyżej 45 euro). :/

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

14

Odp: Polamer

Kupowałem 2 razy. Raz bez zastrzeżeń. Drugi raz koperta został otwarta i zaklejona przezroczystą tasmą klejącą... na szczęście bez szkody dla zakupionego towaru.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

15

Odp: Polamer

Halo Stryker,
jako że zawodowo zajmuję się sprawami celnymi to pomogę :)
- do 22 EUR przesyłki zwolnione z opłat
- od 22-150 zwolnione z cła ale płaci się vat
- powyżej 150 EUR cło+vat.

U Ciebie 25$ = 18.6 EUR więc powinno być zwolnione z opłat - ale doliczyli pewnie koszt przesyłki ze stanów i wyszło ponad 22 EUR. Zapłacisz  (25$ + koszt przesyłki)*23% + opłata za wykonanie zgłoszenia celnego (pisałeś że stówka za sad)

Ostatnio edytowany przez darque (2013-11-07 20:14:41)

I am operator of my pocket calculator

16

Odp: Polamer

no raczej nie mogli doliczyć...
bo przy skladaniu deklaracji wypelnianiu formularza na stronei polameru nie zna sie ceny za przesylke z USA->PL i nic w ich regulaminei nie pisze ze taka oplate beda doliczać....

"wszystko się kiedyś kończy......."

17

Odp: Polamer

Dziwne te doświadczenia z Polamerem. Ja korzystałem z Domy częściej ale nigdy mi się nie zdarzyły jakiekolwiek opłaty.
Już tam abstrachuje z doświadczeniami sprzed 20 lat gdzie sam sobie do PL wysłałem ze 30 paczek w roku, nawet po kilkadziesiąt kilo narzędzi, nowych sklepowych rowerów i żadnych problemów. Ostatnio dwie ramy rowerowe mi wysyłała znajoma z Chicago, nowe każda warta 450USD i skleiła 2 oryginalne pudła ze sobą, wysłała, jeszcze z f-rą w środku tak jak zamówiłem i dostała z jakiegoś tam sklepu i żadnych opłat nie miałem. Może chodzi o sposób wysyłki? Oczywiście nadawała osoba prywatna, wpisywała tam używana rama rowerowa, zadeklarowana wartość 150USD i tyle.

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

18

Odp: Polamer

Kupiłem Atari 5200 na eBay z USA i mam problem:

https://tools.usps.com/go/TrackConfirmA … 12415773US

Paczka nie spełnia wymagań celnych to dość ogólne stwierdzenie, o co może biegać? Sprzedawca się nie odzywa od paru dni.

19

Odp: Polamer

Czemu z Chicago polecialo do Kanady ? Dales mu adres do PL czy gdzie ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

20

Odp: Polamer

Oczywiście że PL. Nie wiem, może USPS leci jakimś hurtem do Europy właśnie z Kanady.

Ostatnio edytowany przez stRing (2013-11-07 23:00:18)

21

Odp: Polamer

Na 100% typ pomylił adres.

22

Odp: Polamer

tez mi sie tak wydaje ... oby tylko dobrze zabezpieczyl paczke bo taka długa droga.....uszkadza sprzet ;]

"wszystko się kiedyś kończy......."

23

Odp: Polamer

Babka była na wakacjach :/ i z tego co odpisała to adres jest ok. Na razie przesyłka jest z powrotem w Chicago i mam nadzieję że ten "nadawca" do którego to wróciło to właśnie sortownia w Chicago, skąd mam nadzieję poleci w końcu do PL.

24

Odp: Polamer

http://sledzenie.poczta-polska.pl/?numer=CF012415773US
String cos długo idzie ta twoja paczka ;-) i widze ze w Poczcie Polskiej wpisali ze jest to "ekonomiczna" ...na usps ze priorytet.....

Co do polameru wyszlo razem (polamer+vat+list polecony) = 92.55  :(

"wszystko się kiedyś kończy......."