1

Temat: Sonolumineszenz na CLABie

Czy kots z czytajacych ma CLABa MKII i odpalał na nim Sonolumineszenz? Czy da się obejrzeć całe? Bo mi wyskakuje w moemncie gdy pojawia się obrazek z panienką i butelką. Wywala błąd zapewne związany z twardzielem (ten jest sprawny raczej) pt. bdajze 'Mydisk error at adress $xxxxxxx' i trochę liczb w kilku linijkach. Jeszcze pare dni temu wydawało mi się, że chodziło, ale miałem inną pamięć.... Jednak na oryginalnym Falconie z tą kartą RAM chodzi dobrze, więc to chyba nie to. Help!

ps. Zamienie CLABa na Falcona :) Serio!

2

Odp: Sonolumineszenz na CLABie

Pamietam, ze u Winia (on tez ma C-Lab-a, tyle ze MK I) byly problemy z Sonolumineszenz, a bylo to zwiazane z tym, ze pierwotnie mial zainstalowany sterownik twardziela ICD (oryginalne dolaczone do MK I). Gdy go wywalil i zainstalowal bodajze HDD Drivera czy AHDI demko zaczelo dobrze chodzic.

3

Odp: Sonolumineszenz na CLABie

Uhm, ja mam HDDrivera 8.03.... Moze przeinstaluje go...

4

Odp: Sonolumineszenz na CLABie

Lewis, polecam Tobie także inne inne prody scenowe:

Hmm... / Escape  (party:  Error In Line 2001)
"_" / Escape  (party:  Error In Line 2003)
Don't Break The Oath / DHS  (party:  Error In line 2001)
WAIT / TOYS  (party:  Error in Line 2001)

Wszystko znajdziesz na www.dhs.nu w party downloads...

pozdrawiam

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

5

Odp: Sonolumineszenz na CLABie

Powiem szczerze, ze HDriver 8.03 jest chzba najgorszy ze wszystkich. zainstaluj sobie 7.x i bedzie dobrze albo nawet 6.x i bedzie lepiej :)
Poza tym ile masz tej pamieci? jak 4MB to przy odpalaniu kompa trzymaj wcisniety CONTROL + SHIFT. To zwolni troche pamieci kosztem szybkosci pracy twardziela.

sq.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

6

Odp: Sonolumineszenz na CLABie

Lewis, polecam Tobie także inne inne prody scenowe:

Hmm... / Escape  (party:  Error In Line 2001)
"_" / Escape  (party:  Error In Line 2003)
Don't Break The Oath / DHS  (party:  Error In line 2001)
WAIT / TOYS  (party:  Error in Line 2001)

Wszystko znajdziesz na www.dhs.nu w party downloads...

pozdrawiam

wait jest niezłe
hmm też tylko trochę długaśne 8)
a DHS to wszystko jest niezłe

7

Odp: Sonolumineszenz na CLABie

Powiem szczerze, ze HDriver 8.03 jest chzba najgorszy ze wszystkich. zainstaluj sobie 7.x i bedzie dobrze albo nawet 6.x i bedzie lepiej :)
Poza tym ile masz tej pamieci? jak 4MB to przy odpalaniu kompa trzymaj wcisniety CONTROL + SHIFT. To zwolni troche pamieci kosztem szybkosci pracy twardziela.

sq.

Dzieki stary! Tak zrobie. 4 mega mam narazie. Czekam na paczuszke od Paskuda.... :)

8

Odp: Sonolumineszenz na CLABie

AS, to Ty też masz Falcona? No pięknie... widzę, że całkiem pokaźna grupka małoatarowskiej ma również większe atarki:

Sikor (TT/Falcon)
Lewis (ST/Falcon)
Lizard (ST)
AS (Falcon?)
BeWu (MegaST)
Miker (MegaST)

Mam nadzieję, że maszynki te nie będą leżały bezczynnie :)

Sqward:   jaki jest Twój e-mail addy bo coś qr*a długo milczysz i nie wiem czy dostałeś ode mnie letta z 25 Września?

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

9

Odp: Sonolumineszenz na CLABie

Lewis! Zapodaj mi kontakt do Paskuda najlepiej komóra... mam kilku chętnych na te karty :)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

10

Odp: Sonolumineszenz na CLABie

Paskud: paskud (at) rsi KROPA pl
Sqward: sqward (at) msb KROPA w KROPA pl

11

Odp: Sonolumineszenz na CLABie

AS, to Ty też masz Falcona? No pięknie... widzę, że całkiem pokaźna grupka małoatarowskiej ma również większe atarki:

Sikor (TT/Falcon)
Lewis (ST/Falcon)
Lizard (ST)
AS (Falcon?)
BeWu (MegaST)
Miker (MegaST)

Mam nadzieję, że maszynki te nie będą leżały bezczynnie :)

Sqward:   jaki jest Twój e-mail addy bo coś qr*a długo milczysz i nie wiem czy dostałeś ode mnie letta z 25 Września?

Niestety nie mam :(
ale mam "trochę" demek z tej maszynki ;)

12

Odp: Sonolumineszenz na CLABie

Sikor: STE/TT/Falcon ;)

Sikor umarł...

13

Odp: Sonolumineszenz na CLABie

Sikor: ...Jaguar  :lol:

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

14

Odp: Sonolumineszenz na CLABie

A tak, jaguar też. I Atari 2600, więc brak mi jeszcze LYNX-a (Portfolio też mam...) i kilku starszych komputerów ;))

Sikor umarł...

15

Odp: Sonolumineszenz na CLABie

Sqward: po zmianie na HDDrivera 7.80 zaczelo dzialac! I nawet Ekosystem ruszylo!

Teraz dalsze pytania:
1. Raz na kilka resetow Falcona HDDriver (niezależnie czy 8.03, czy 7.80) wykrywa mi dysk IDE pod tytulem -----------------------. Dodatkowo wykrywa tez moj dysk SCSI, ale ten niby IDE wlazi mi jako C: i komp sie nie bootuje z dysku (dostep do partycji na dysku SCSI oczywiscie jest, ale przesuniete o jedna literke). Da sie cos z tym zrobic?
2. Czy na podstawie powyzszego moge przypuszczac, ze dyski SCSI zawsze sie ładuja jako drugie? W sensie: jakbym podlaczyl drugi dysk IDE to czy ustawi sie on przed SCSI i tylko z niego bede mogl bootowac? A jak to bedzie jak podlacze CDROM (chyba Extendosa uzyje, chyba ze cos polecicie)...
3. Polećcie jaki program typu Sysinfo, ale nowszy, bo ten co mam nie rozpoznaje Falcona i mam pewne watpliwosci co do ilosci MHz w moim CLABie. Otóż owy Sysinfo wykrywa zegar jako 25 MHz (czasem 24 a czasem 26). Czy to oznacza, ze jest wstawiona jakas dopalka? Jak to sprawdzic? Poprzedni wlasciciel twierdzi, ze ten CLAB jest goly jak go fabryka stworzyla...

ps. Tez mam Jaga, a i Lynx sie znajdzie. Nie mowiac o Atari 400, 2600 w dwoch wersjach i 600XL... :)

16

Odp: Sonolumineszenz na CLABie

ad. 1.
Wejdz do ustawien HDDrivera i w ktorej z opcji (nie pomne jak sie zwie) ustawione sa twoje podlaczone urzadzonka. Zakladam, ze masz jedno IDE a w ustawieniach wlaczone sa dwa. Stad czasami bierze sie to dziwne "-------------". Wylacz poprostu to drugie i po klopocie.
ad. 2.
Rowniez w ustawieniach HDDrivera jest opcja przyporzadkowania literki partycji do urzadzen SCSI. Ale nie wiem jak to dziala....
ad. 3.
http://home.snafu.de/thorsten.bergner/
Najnowsza wersja.


ps.
A ja mam "tylko" Falcona ;)

Pozdrawiam

Rafal Kawecki

17

Odp: Sonolumineszenz na CLABie

jak nie chodzi na flaszce to w diviksie na pewno chodzi:) apropos moze ktos ma namiary na jakiegos taniego flakona?

gep/lamers^dial

18

Odp: Sonolumineszenz na CLABie

No, u mnie w kiosku sa takie flakony po 5PLNow. Do wyboru do koloru - zalezy ilo litrowy :)

Sorry MSPANC

19

Odp: Sonolumineszenz na CLABie

jak nie chodzi na flaszce to w diviksie na pewno chodzi:) apropos moze ktos ma namiary na jakiegos taniego flakona?

http://allegro.pl/show_item.php?item=16578377
Pytałem sie Monsofta i cena minimalna to 700 zeta, gdyby aukcja byla ze 2 miesiace temu bym se kupił a tak dupa, trzeba czekac do nastepnego sezonu(lata)  :cry:

"wszystko się kiedyś kończy......."

20

Odp: Sonolumineszenz na CLABie

Na AIM jest w gieldzie ogloszenie na sprzedaz falkona, ale za sam komp bez dodatkow czlowiek liczy sobie 1000pln.

21

Odp: Sonolumineszenz na CLABie

No, u mnie w kiosku sa takie flakony po 5PLNow. Do wyboru do koloru - zalezy ilo litrowy :)

Sorry MSPANC

...mam nadzieje ze nie gustujesz w wodzie brzozowej panie Mikey czy w innym Borygo...hmmmm...u Ciebie to znaczy w lesie???

skool byggt vardas fitta:))))))

gep/lamers^dial

22

Odp: Sonolumineszenz na CLABie

U mnie znaczy w Lublinie na Wilenskiej.

BTW:
fitta = cipa
byggt = zbudowal
vardas i skool - ???

Mozesz nam objasnic co chciales przekazac ta jakze madra sentencja :)

23

Odp: Sonolumineszenz na CLABie

no co Ty nie wiesz????? to takie lokalne i bardzo zyciowe powiedzenie ze Skoone...nie dawaj tak szybko za wygraną Mikey...pewnie znajdziesz w google:))))

gep/lamers^dial

24

Odp: Sonolumineszenz na CLABie

pewnie tak tylko po co ?

25

Odp: Sonolumineszenz na CLABie

Panowie..... Na temat....