1

Temat: Coś nie tak z California Access vs SIO2SD

Stacja sama w sobie działa poprawnie. Leżała w szafie. Gdy ją odpaliłem po pół roku coś było nie tak. W momencie gdy podłączam do niej SIO2SD jako dowolny D1: Atari nie bootuje się. Samo SIO2SD działa poprawnie. Sprawdzałem je na Californii Atoma i śmigało jak burza razem na SV2k13. Niestety coś padło w mojej stacji nagle. Coś co odpowiada za wykrywanie kolejnego urządzenia. Po prostu nie widzi SIO2SD (testowałem od D1: do D4: i odpuściłem) mimo, że jest sprawne. Może odpowiada za to jakiś duperel który mogę na szybko wymienić. Sprawdzałem też całość na innym Atari (stock) - sytuacja identyczna. Kabel SIO sprawny. Przegwidałem go na mierniku. Proszę o sugestie który IC, chip lub ewentualnie element powinienem podmienić. Ogólnie będę wdzięczny za wszelakie rady. Pozdrawiam

[opuściłem to miejsce bezpowrotnie][dziękuję za skasowanie mojego konta]

2

Odp: Coś nie tak z California Access vs SIO2SD

Sonarku, pytanie z dupy do Atarowca - ale kaze urzadzenie ma inny ID w lancuchu ?

ustaw na SIO2sd jako d2: cokolwiek, zbutuj z qmgea z d2: - jesli dziala, zmien ustawienia

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

3

Odp: Coś nie tak z California Access vs SIO2SD

lotharek napisał/a:

ustaw na SIO2sd jako d2: cokolwiek, zbutuj z qmgea z d2: - jesli dziala, zmien ustawienia

Lotharek zrobiłem jak kazałeś, niestety SIO2SD podłączone do  stacji jako D2: nada milczy jak zaklęte. Boot ze stacji jako D1: czy D2: zaś zero problemu.

[opuściłem to miejsce bezpowrotnie][dziękuję za skasowanie mojego konta]

4

Odp: Coś nie tak z California Access vs SIO2SD

Spróbuj podmienić w stacji U7 (74LS244), może coś przywiera...

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

5

Odp: Coś nie tak z California Access vs SIO2SD

Jeśli sama stacja działa, i SIO2SD działa, to raczej nic nie przywiera... Objaw wskazuje na uszkodzenie (lub brak?) diody na linii DATA IN... Ale mogę się mylić.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

6

Odp: Coś nie tak z California Access vs SIO2SD

Dziękuję za podpowiedzi. Wymienię tego scalaka na test a co do diody to gdzie ona jest Duddie?

[opuściłem to miejsce bezpowrotnie][dziękuję za skasowanie mojego konta]

7

Odp: Coś nie tak z California Access vs SIO2SD

jak masz sio2sd od lotharka to raczej ta dioda tam jest.....

"wszystko się kiedyś kończy......."

8

Odp: Coś nie tak z California Access vs SIO2SD

Zanim coś wymienisz, sprawdź czy stacja działa z kablem podłączonym do obu portów (raz do jednego drugi raz do drugiego).

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

9

Odp: Coś nie tak z California Access vs SIO2SD

willy napisał/a:

Zanim coś wymienisz, sprawdź czy stacja działa z kablem podłączonym do obu portów (raz do jednego drugi raz do drugiego).

Tak, o dziwo działa Willy...

[opuściłem to miejsce bezpowrotnie][dziękuję za skasowanie mojego konta]

10

Odp: Coś nie tak z California Access vs SIO2SD

Jeżeli dobrze pamiętam masz oscyloskop. Podłacz go i zobacz co się dzieje na liniach przy sio2sd + zmierz napięcie zasilające sio2sd za stacją.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

11

Odp: Coś nie tak z California Access vs SIO2SD

stryker napisał/a:

jak masz sio2sd od lotharka to raczej ta dioda tam jest.....

nie raczej.....

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

12

Odp: Coś nie tak z California Access vs SIO2SD

@s0nar, dioda od linii DATA IN, idzie do nózki TXD w Atmedze. Ona powoduje, że jak jest więcej niż jedno urządzenie na linii, to działa trochę jak wyjście typu otwarty kolektor (OC). Jak jej nie ma, jest "zgrzyt".

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

13

Odp: Coś nie tak z California Access vs SIO2SD

No i jer miał rację. SN74LS244  (US7) był uwalony i blokował SIO2SD za CA-2001! Brawo jer! Dziękuję wszystkim za chęć pomocy :)

...a SIO2SD Lotharkowe było w pełni sprawne. Sparta miała problemy z czytaniem go bo Pin mi na SV2k13 max speed ustawił :lol: Grzybson przejrzał confy i ustawiliśmy wszystko jak należy...

SN74LS244 jeszcze nie doszedł z AVT także na test użyłem drugiego ze stacji (czyli US6) i wlutowałem go na miejsce US7. Blokada natychmiast ustąpiła i SIO2SD stało się widoczne za stacją.

Czekam więc teraz na pakę z AVT by wlutować brakujący US6 i składam stację.

Pozdrawiam!

[opuściłem to miejsce bezpowrotnie][dziękuję za skasowanie mojego konta]

14

Odp: Coś nie tak z California Access vs SIO2SD

Mam nadzieję, że kupiłeś więcej, bo jak się młodego pośle po flaszkę, to przyniesie jedną...

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

15

Odp: Coś nie tak z California Access vs SIO2SD

Kupiłem na zapas ale AVT milczy. Stryker podsunął mi pomysł by w gratach starych poszukać. Zacząłem szukać i znalazłem! Był w starym kontrolerze dysków na ISA do PC :lol:

Wylutowałem go i wlutowałem do Californii. Stacja zadziałała i razem z SIO2SD śmiga jak burza!

Dziękuję jer i Stryker za celujące pomysły!

Pozdrawiam

Post's attachments

kontroler PC ISA.jpg 448.09 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
[opuściłem to miejsce bezpowrotnie][dziękuję za skasowanie mojego konta]