Temat: atari 1024stf

może mnie Ktoś naprowadzić na stronę na której wyjaśnione byłoby co znaczą te znaczki po atari w nazwach komputerów ST, na wiki nie pisze...

2

Odp: atari 1024stf

idź dwa razy w prawo, w lewo, potem skręć na winklu i za dwiema miedzami będzie.

3

Odp: atari 1024stf

nie -pisze- tylko jest napisane

4

Odp: atari 1024stf

przestańcie temu baranowi odpowiadać to wysili w końcu swoje płaty mózgowe

gep/lamers^dial

5

Odp: atari 1024stf

Hej bezrobotny, poznajcie się, to jest ciocia Wiki.pl a to wujek Google.pl i oni wszystko wiedzą. ;)

http://en.wikipedia.org/wiki/Atari_ST#Models

F - oznacza wbudowaną stację dysków, bo wcześniejsze modele miały zewnętrzną
M - to wbudowany modulator TV, bo wcześniejsze tak nie miały
E - to model bardziejszy rozszerzony, ma w sobie i F i M i jeszcze cyfrowe przetworniki w dźwięku a nie tylko brzęczydełko jak starsze modele, oraz więcej kolorów 4096 zamiast 512, a także taką jakby dopałkę do szybszego operowania grafiką.
Mega - to znaczy że komp jest podstawką pod monitor a klawiaturę ma osobno na kabelku. ;)

CPC AGA PSX Win7 - Wyznaję 8bitowy ekumenizm.

6

Odp: atari 1024stf

dzięki za wyjaśnienie

7

Odp: atari 1024stf

Czy któryś zakon ma w regule zakaz korzystania z internetu oprócz forów?

KMK
? HEX$(6670358)

8

Odp: atari 1024stf

drak nie pier....

9

Odp: atari 1024stf

Nie ma Atari 1024stf...

Sikor umarł...

10

Odp: atari 1024stf

bezrobotny napisał/a:

drak nie pier....

ho ho ho... może tak rzeczywiście tego bezrobotnego tuskmatołka czas zbanować pod choinkę? :)

gep/lamers^dial

11

Odp: atari 1024stf

albo wysłać na pośredniak :)

12

Odp: atari 1024stf

bezrobotny napisał/a:

co znaczą te znaczki po atari w nazwach komputerów ST, na wiki nie pisze...

bezrobotny napisał/a:

drak nie pier....

Bezrobotny, odpowiedz tak szczerze ( bo to co piszesz, że na wiki nie ma tych informacji to bzdura! ) naprawdę nie dałeś rady wpisać w google frazy "atari st" i wejść w któryś z 2 pierwszych linków wikipedii? ( pierwszy do wikipedii polskojęzycznej, drugi do anglojęzycznej )

Ostatnio edytowany przez jury (2013-12-08 20:26:10)

13

Odp: atari 1024stf

Jeżeli ktoś u nas, w konkretnych bardzo okolicznościach. I ktoś nagle pisze, że nie wie, że nie ma konkretnych informacji, w czasach, kiedy dookoła od informacji jest aż gęsto, aż się mnożą te informacje w ogóle, aż jedna za drugą następuje i nagle ktoś pisze że nie może znaleźć i że nie ma gdzie poczytać i że nie wie, co ma zrobić, skoro wiadomo, że Wikipedia zna bardzo konkretne informacje i jeśli ktoś w ten sposób pisze, Panowie, no to przecież Panowie, no przecież on nie pisze tego serio, po prostu. I to należy zrozumieć. On po prostu pisze żartobliwie, ironicznie, ze stosunkiem jakimś takim żartobliwym do tematu i samego siebie, że on po prostu w ten sposób pisze.

Stawiam wniosek przesunięcia kolegi bezrobotnego do sekcji zbanowanych. Po pierwsze, nabierze więcej czasu na szukanie. Jeszcze więcej czasu. Po drugie, co też ważne - przestanie pisać.

14

Odp: atari 1024stf

Stawiam wniosek o uznanie posta Kolegi VLX za posta miesiąca, a może nawet roku!

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

15

Odp: atari 1024stf

VLX - jestem dozgonnym fanem Twojego pióra! :-)

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

16

Odp: atari 1024stf

Banować kogoś za to że żartuje albo że jest gapa lub leniuszek ??? - I to we wolnym kraju?
Moim zdaniem bardzo przesadzacie. :/

Zadał pytanie, odpowiedziałem mu, podziękował. Jak dla mnie gość jest OK. :)
Gdyby przyjąć takie kryterium i wywalać wszystkich żartownisiów, roztargnionych czy ze skłonnościami do lenistwa, to ile procent ludzi by zostało?? A jak ktoś nie lubi czytać czyiś postów to nie musi. Nowy tu jestem, ale chyba jest na forum jakaś opcja ignorowania. Za mało? - Bo taki maruda jeden z drugim czuje się lepszy jak kogoś wyp....?

Koledzy trochę tolerancji. :)

CPC AGA PSX Win7 - Wyznaję 8bitowy ekumenizm.

17

Odp: atari 1024stf

Nie jesteś w temacie... :)

A poza tym co ma wyświechtany slogan o "wolnym kraju" wspólnego z forum, na którym powinny obowiązywać pewne zasady, a dla utrzymania porządku moderator musi być czasem dyktatorem? ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2013-12-09 13:35:40)

18

Odp: atari 1024stf

NetSerwer napisał/a:

VLX - jestem dozgonnym fanem Twojego pióra! :-)

Dajcie spokój, to przecież "Rejs". ;)

Ostatnio edytowany przez VLX (2013-12-09 16:14:19)

19

Odp: atari 1024stf

ZbyniuR napisał/a:

ale chyba jest na forum jakaś opcja ignorowania

Nie ma.

Edit:
Czas dodawania posta ~25 sekund.

Ostatnio edytowany przez jury (2013-12-09 15:14:47)

20

Odp: atari 1024stf

@ZbyniuR: przejrzyj to i oceń sam: http://www.atari.org.pl/forum/search.ph … =126381046

A gdybys nie dotarł do co celniejszych pytań i odpowiedzi, to maksyma naszej "maskotki" brzmi:

bezrobotny napisał/a:

a ja też szukałem googlami i nie wyświetało się w wynikach...

21

Odp: atari 1024stf

ming napisał/a:

z drugiej strony mam wrazenie, ze gdyby nie kolega bezrobotny na forum wialoby nuda, przynajmniej ostatnimi czasy.

Poproszę "nudę", bo nie wydaje mi się by było nudno, tudzież taka wątpliwa wartość dodana była niezbędna ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2013-12-10 14:48:24)

22

Odp: atari 1024stf

Mam pytanie laika, ile RAMu powinien mieć ST by chodziły na nim stare gry i demka. Nie pytam o wypasiony konfig ale o standard tego typu jakim na Amidze 500 był 1MB. Bo póki nie pojawiła się AGA i nie zaczęto używać twardzieli z podbajerzonymi Workbenchami to praktycznie wszystko robiono na taki 1MB. Czy w ST też tyle musi być czy np 512KB starczy? :)

CPC AGA PSX Win7 - Wyznaję 8bitowy ekumenizm.

23

Odp: atari 1024stf

Zdecydowanie 1MB.

24

Odp: atari 1024stf

Przy uruchamianiu gier z dyskietek 1MB lepiej mieć.

Jeśli uruchamiasz gry z HDD (satan, usatan etc) czasem potrzebne jest więcej niż gra oryginalnie wymagała na dyskietce - zerknij na liste tutaj: http://atari.8bitchip.info/fromhd.php#DL
W takich przypadkach potrzebujesz 2/4MB, co zazwyczaj oznacza już STE.

Ostatnio edytowany przez mkm (2013-12-14 20:19:44)

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

25

Odp: atari 1024stf

Dzięki za odp. :)

CPC AGA PSX Win7 - Wyznaję 8bitowy ekumenizm.