1

Temat: Stacja HD w STE

Wybaczcie jeśli było w innym wątku, nie mogę znaleźć jednak odpowiedzi na moje pytanie. Mam w swoim STE TOS 2.06. Aktywna jest opcja HIGH DENSITY w zakładce Format Disk. Czy wystarczy wymienić napęd na 1.44MB i ew. WD1772, czy należy zrobić coś jeszcze?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

2

Odp: Stacja HD w STE

jest aktywana bo albo zaprogramowales tosa od artic-wroc albo przestawiles dodatkową zworke na płycie.
http://stryker.pigwa.net/atari/hd.jpeg

Ostatnio edytowany przez stryker (2014-01-02 17:09:37)

"wszystko się kiedyś kończy......."

3

Odp: Stacja HD w STE

Dzięki, takiej informacji szukałem. Tak mi się wydawało, że przy HD musi mieć 16MHz.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

4

Odp: Stacja HD w STE

I o ile pamiętam - musisz mieć Ajaxa (plus jeden kabelek) - chyba, że jest to w linku od strykera...

Sikor umarł...

5

Odp: Stacja HD w STE

Sikor, Ajax to nic innego jak wyselekcjonowane WD1772. Te z oznaczeniem PH 02-02 działają na 16MHz bez problemu. A o kabelku jest mowa w artykule od Strykera.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

6

Odp: Stacja HD w STE

O.K. Jasne.

Sikor umarł...

7

Odp: Stacja HD w STE

Skoro STE, czy Mega widzi stacje HD, to czy były jakieś próby uruchomienia LS 120? Z tego co wiem, prócz dyskietek 120 MB powinny też czytać te HD, chyba, że mnie ktoś w maliny wpuścił?

8

Odp: Stacja HD w STE

Tak, TTka widzi spokojnie LS120. Jak inne - nie wiem. Ale zamiast LS proponuję SyQUESTa na SCSII.

Sikor umarł...

9

Odp: Stacja HD w STE

Sikor, a co to jest SCSII ??? Small Computer System Interface Icośjeszcze :)

Było miło :) Do widzenia.

10

Odp: Stacja HD w STE

Zawsze jedno I za dużo daję :P

Sikor umarł...

11

Odp: Stacja HD w STE

Lekki OT :)

TWAIN = Technology Without Any Interesting Name
PCMCIA  = People Can't Memorize Computer Industry Acronyms

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2014-02-23 20:49:26)

12

Odp: Stacja HD w STE

stryker napisał/a:

jest aktywana bo albo zaprogramowales tosa od artic-wroc albo przestawiles dodatkową zworke na płycie.
http://stryker.pigwa.net/atari/hd.jpeg

Hmmm... Pewnie palnę fopa, ale skąd można stać się posiadaczem tego "paskudnego" periodyka?

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

13

Odp: Stacja HD w STE

Odszukać uproszczony opis instalacji zrobiony przez Stryker-a. Wymagane są podstawowe umiejętności używania lutownicy, TOS 2.06 lub zmodyfikowany TOS 1.00 - 1.62 (zmiana step rate z 3 na 6) i oczywiście odpowiednio przygotowana stacja 1.44.

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...