Temat: Poczta "Polska" kolejna zmiana cen

no i mamy kolejną zmianę cen przesyłek w PL i zagranicznych.. od 1 lutego ;-) "tych lekkich"
Fajnie że gdzieś o tym informowali.
Od jakiegoś czasu nie ma już opcji wysyłki listu poleconego ekonomicznego zagranicznego (ja z tego nie korzystałem)
Np. list polecony priorytetowy zagraniczny do 50gr kosztował 10,3 PLN teraz tylko 16 ;-)
A taki polecony ekonomiczny w PL do 350gr gabaryt B z 5,95 na 7,5 :)

http://cennik.poczta-polska.pl/

Ci co sobie sprzedają dużo to podpisali se pewnie umowy z pocztą na jakiś czas więc ich te ceny puki co nie dotyczą

"wszystko się kiedyś kończy......."

Odp: Poczta "Polska" kolejna zmiana cen

to istnieja jeszcze takie umowy ?
w stylu umowy z ZSRR ;)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

3

Odp: Poczta "Polska" kolejna zmiana cen

Jest fajniejsza zmiana na "lepsze" o której wiem od mojej psiapsióły pocztowej: od 1 lutego nie można zastosować żadnego typu taśmy klejącej na listach/przesyłkach nie będących paczkami pocztowymi - a którą to zaklejało się koperty by zawartość nie uciekła w trakce transportu lub usztywniało sie brzegi listu/przesyłki by ta nie rozpadła się w pocztowym piekle.Od jutra taka przesyłka na której jest choć odrobina taśmy nie zostanie przyjęta. Do zabezpieczania można używać tylko kleju biurowego (tak brzmi wewnętrzne zarządzenie na pocztach). Dodatkowo niebawem wszystko co ma powyżej 200g stanie się obowiązkowo paczką - bez względu na wielkość/ zmniejszone zostaną gabaryty i ich taryfikatory (koperty bąbelkowe cwaniacko awansuja o gabaryt wyżej co podniesie cene ich wysyłki) i pare innych niespodzianek.

gep/lamers^dial

4

Odp: Poczta "Polska" kolejna zmiana cen

No cóż, InPost się cieszy :P

Sikor umarł...

5

Odp: Poczta "Polska" kolejna zmiana cen

Dzis wysylalem na poczcie kilka listow obklejonych tasma ( dyzurna czynna 7 dni/24h) i nic nie sapali. Czasami sie zdazalo ze jakas babka kazala napisac na kopercie ze " zaklejone przez nadawce" i podpis i szlo bez problemu.

"wszystko się kiedyś kończy......."

6

Odp: Poczta "Polska" kolejna zmiana cen

Idę właśnie na pocztę... zobaczymy czy będą robili problemy.

7

Odp: Poczta "Polska" kolejna zmiana cen

ja wysyłałem wczoraj na gdyńskiej dwójce i miałem pierwszego zonka .

co do wcześniejszego klejenia: wysłałem juz grube setki przesyłek listowych i zawsze używałem taśmy do tego i tylko słownie raz (na poczcie we Wrzeszczu; na przeciw Cristalu, babeczka stawiała na liście krzyżyki na taśmie i kopercie). wczoraj był ten drugi raz.

gep/lamers^dial

8

Odp: Poczta "Polska" kolejna zmiana cen

Sikor napisał/a:

No cóż, InPost się cieszy :P

właśnie zaczęła się wojenka: http://www.poczta-polska.pl/oswiadczeni … -polskiej/ oraz o dwa dni wcześniejsze: http://www.poczta-polska.pl/oswiadczeni … olskiej-s/

Ostatnio edytowany przez gepard (2014-02-02 17:40:58)

gep/lamers^dial

9

Odp: Poczta "Polska" kolejna zmiana cen

Nie było żadnego problemu - wysyłałem listy w kopertach bąbelkowych oklejone taśmą i w małych kartonikach i bez marudzenia.

10

Odp: Poczta "Polska" kolejna zmiana cen

Będe zatem kolędował po okolicznych urzędach pocztowych by zakreślić sobie te które nie robią problemu, bo może być tak że w części z nich faktycznie zleją takie regulaminy.

gep/lamers^dial

Odp: Poczta "Polska" kolejna zmiana cen

a tutaj odwrotnie jak koperta slabo zaklejona , to daja ci tasme aby dobrze zakleic

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

12

Odp: Poczta "Polska" kolejna zmiana cen

u nas taśma na łańcuchu jak łyżki z baru mlecznego w PRL-u ;)

gep/lamers^dial

13

Odp: Poczta "Polska" kolejna zmiana cen

Mnie to intrygują 2 usługi:

A. Paczka24 czyli "gwarantowana dostawa następnego dnia", która nie wiem czym się różni od wysyłki priorytetem czyli z gwarancją dostarczenia następnego dnia

B. Nowa usługa "Odbiór w miejscu", która jest niczym innym jak tylko usługą "Poste restante", która istnieje od zawsze

Ogólnie wygląda na to, ze po prostu przemianowali usługi i chodzą dumni z wprowadzenia nowości.

14

Odp: Poczta "Polska" kolejna zmiana cen

Priorytety już przestają w 24h dochodzić, już się nie chwalą tym, widać teraz jest "lepsza" usługa - paczka 24.

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

Odp: Poczta "Polska" kolejna zmiana cen

Priorytety nigdy nie gwarantowały że będą w 24h dochodzić.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

16

Odp: Poczta "Polska" kolejna zmiana cen

http://www.wykop.pl/ramka/1308149/55-dn … t-w-opolu/ :D

gep/lamers^dial

Odp: Poczta "Polska" kolejna zmiana cen

ja wyslalem paczke do israela a dotarla do hong kong " pewnie jakis arab sortowal i zagral w .... "

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

18

Odp: Poczta "Polska" kolejna zmiana cen

Przemianowali nazwy usług bo poste restante jest mało intuicyjne dla ludzi.

19

Odp: Poczta "Polska" kolejna zmiana cen

Adam Klobukowski napisał/a:

Priorytety nigdy nie gwarantowały że będą w 24h dochodzić.

https://www.poczta-polska.pl/biznes/kor … ty-zwykle/ zakładka Terminy

@pawel: dalej w takim razie nie jest intuicyjna...przykład kolegi bezrobotnego ... usługa poste restante, to przecież podstawa działania poczty od zawsze bo przecież nie zawsze byli listonosze "do domu".

20

Odp: Poczta "Polska" kolejna zmiana cen

@BartoszP w porządku tylko bardziej miałem na myśli że dla ogółu ludu nazwa "odbiór w punkcie" jest bardziej zrozumiałem niż "poste restante".

21

Odp: Poczta "Polska" kolejna zmiana cen

Paweł, to trzeba było to nazwać: "Odbiór osobisty we wskazanym urzędzie pocztowym" i wtedy wszystko wiadomo. na 110%

Osoba po szkole gimnazjalnej średniej powinna mieć wystarczająco ogłady aby znać określenie "poste restante", "vis'a'vis" czy "tête à tête" lub też "sauté".....wiem...wiem...z tym "sauté" to poszedłem po bandzie.....tak czy inaczej rozmarzyłem się...teraz przecież dzieci nabierają kompetencji a nie uczą się. Ogół dzieci nabiera kompetencji :)

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2014-02-04 16:24:39)

22

Odp: Poczta "Polska" kolejna zmiana cen

Ale nawet na poczcie nie wiedzą co to poste restante :) Chciałem kiedyś odbierać pocztę via poste restante, ale jak zapytałem panią co muszę zrobić żeby wszystko było zgodnie z ich 'regulaminem' to nie wiedziała co odpowiedzieć. Dopiero jak jej listonosz podszepnął (chyba, bo nie słyszałem przecież) to zaczęła się normalna rozmowa :)))

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

23

Odp: Poczta "Polska" kolejna zmiana cen

dziś miałem zonka numer trzy na poczcie "w orbicie planety Rumia" - musiałem jedną z przesyłek z taśmą sobie odpuścić - więc coś jest na rzeczy - bynajmniej w 3mieście i Małym Trójmieście Kaszubskim ( hehe).

co do "gwarantowanego" terminu dostarczenia przesyłki priorytetowej to jak popytamy przy okienku, to często usłyszymy, że nie będzie doręczony nazajutrz a "powinien zostać dostarczony nazajutrz" lub "zostanie dostarczony do 3 dni roboczych" - przetestowałem to zapytanie w licznych placówkach pocztowych.

jeszcze jedna ciekawa sprawa: w Sopocie, próbowałem stać się uzytkownikiem skrzynki pocztowej w UP, niestety szans dopchania się do tej usługi jak powiedziano nie ma - wszystkie skrzynki zajęte a na ewentualne wolne (gdy ktoś zejdzie z tego łez padołu lub zrezygnuje) jest już oddzielna lista oczekujących - jak na M3 za komuny - tak mi sie to skojarzyło :)

gep/lamers^dial

24

Odp: Poczta "Polska" kolejna zmiana cen

Skrzynke pocztową najlepiej załatwić w jakimś mało uczęszczanym urzędzie pocztowym. Jeśli w Rumii jest powiedzmy 1 czy 2 poczty to wiadomo że tam będzie wszystko zajęte. Spróbuj w jakiejś poczcie osiedlowej w Gdańsku :) Tylko będziesz musiał jeździć :) No ale takie życie ...

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

25

Odp: Poczta "Polska" kolejna zmiana cen

Słuszna uwaga ;)  Testowałem w bodaj 4-5 urzędach i wpisany jestem na 3 listy - może kiedyś sie uda. Moja sąsiadka z dołu która ma mieszkanie na parterze, posiada swoje pomieszczenie gospodarcze na trzecim piętrze - zawsze to jakiś powód do wyjścia z kwadratu, bo podobno w mieszkaniach najwięcej ludzi umiera.

Ostatnio edytowany przez gepard (2014-02-05 20:57:55)

gep/lamers^dial