Temat: Satandisk dla początkujących

Witam
Przepraszam za zawracanie głowy ale jak mówią "Nie miała baba kłopotu kupiła sobie prosie", chodzi o to że na razie brakowało kasy na Usatana więc tymczasowo wyposażyłem się w satana. Dostałem nawet z nim karte z zainstalowanym softem. Jednak chcąc samemu wszystko okiełznać zacząłem instalować sobie kartę (drugą) i nie działa mi.

co i jak robie? niby jak każą, zciagnąlem HDDriver demo na dyskietkę, odpalam kompa jednak przy próbie odpalenia drivera mam błąd #35
czyli: 35                      too many open files

I tak jest ze wszystkimi HDDriverami (demo 9, jakis 8 jakis 7)
BTW czy ICD można z Satanem używać?

Ale wracając do działającej karty. Ta karta działa ale przy bootowaniu każe mi podać dysk jaki chce zabootowac (c lub d lu... itd) Nie ma tak że na pulpicie mam wszystkie dyski, a tylko C. I to nie jest z HDDrivverem bo jak che włączyć HDUTIL to mam info że go nie ma.

.

Co mam robić (poza zamówieniem Usatana  u Lotharka, co niewątpliwie uczynie jak będę plnów miał więcej)

Acha - mam STe z 4MB ramem, TOS 1.06UK

Ostatnio edytowany przez Jarkeczek (2014-02-13 13:03:52)

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

2

Odp: Satandisk dla początkujących

Objawy które opisałeś pasują do image dysku Pery Putnika:
http://s2.postimg.org/tgcokcfah/PPimg.jpg

To image ma sterownik (alternatywny do HD Drivera) napisany przez Pery. Zaletą tego drivera jest to że karta (i dane na niej) będzie widoczna pod Windowsem. Czyli zaletą jest łatwość przenoszenia danych Windows/Atari.

Jeśli jednak potrzebujesz zainstalować HDDriver to potrzebujesz:
- sformatować kartę (np. na PC lub na Atar - HDDriverem w wersji pełnej);
- utworzyć partycje dyskowe HDDriverem.

Jakby co to HD Driver możesz uruchomić z dyskietki. Z tym że wersja Demo nie formatuje/partycjonuje dysków.

Wracając do image dysku który aktualnie masz. Jest tam parę partycji ale jest tam również driver Pery który widzi na raz tylko jedną partycję na raz. Tak więc przy botowaniu trzeba wybrać widoczną partycję.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

3

Odp: Satandisk dla początkujących

Dzięki za wykład, tego mi było trzeba. Myślałem że mam błąd (że tylko 1 partycja).

Jeszcze tylko pytanie o ICD driver, czy z satanem on działa?

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

4

Odp: Satandisk dla początkujących

Możesz już po zbootowaniu "podmontować" resztę partycji. Klikasz na tą partycję którą masz i pózniej do górnego menu w TOS'ie -> Options -> Install Disk Drive (różnie chyba zależnie od wersji TOSa się to nazywa). Po takiej operacji widzisz inną partycję.

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

5

Odp: Satandisk dla początkujących

Jarkeczek napisał/a:

Jeszcze tylko pytanie o ICD driver, czy z satanem on działa?

Niby tak:

http://en.wikipedia.org/wiki/Satandisk

6

Odp: Satandisk dla początkujących

maciekm napisał/a:

Możesz już po zbootowaniu "podmontować" resztę partycji. Klikasz na tą partycję którą masz i pózniej do górnego menu w TOS'ie -> Options -> Install Disk Drive (różnie chyba zależnie od wersji TOSa się to nazywa). Po takiej operacji widzisz inną partycję.

Dzieki, te lata z windą człowiekowi g..no z mózgu zrobiły. Działa, fakt ze tylko z 1 partycją ale wystarczy :D

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

7

Odp: Satandisk dla początkujących

Jarkeczek: To taka prośba jeszcze. Jak już okiełznasz Satana to uda się opisać subiektywne info w temacie jego działania? Głównie chodzi mi o prędkość wczytywania i łatwość przenoszenie gier z PC. Też uważam, że lepszy jest US, ale żona ma inne zdanie w temacie zagospodarowania moich złociszy.
Mogę poczekać na wgranie gry te pare chwil,minut,kwadransów?? - więcej.
Satan ma tylko służyć do grania na STE - do "pracy" jest MegaSTe ;)

bzzzz...bzzzzz..... o wgrało się !!!!

8

Odp: Satandisk dla początkujących

Jasne, na razie uczę się. Sprawa szybkości jeszcze "w lesie". Dzisiaj próbowałem samodzielnie przygotować kartę SD. Sukces częściowy, to znaczy, opanowałem i wychodzi już z użyciem driverów p.Putnika. ICD nie udało się, oprogramowanie nie widzi satana. HDDriver, próbowałem rózne wersje od legalnej demo v.9 poprzez różne "znaleźne" wersje, do v.6 wszędzie mam to samo: próba odpalenia hddrivera konczy się komunikatem błędu #35.

Jarkeczek napisał/a:
maciekm napisał/a:

Możesz już po zbootowaniu "podmontować" resztę partycji. Klikasz na tą partycję którą masz i pózniej do górnego menu w TOS'ie -> Options -> Install Disk Drive (różnie chyba zależnie od wersji TOSa się to nazywa). Po takiej operacji widzisz inną partycję.

Dzieki, te lata z windą człowiekowi g..no z mózgu zrobiły. Działa, fakt ze tylko z 1 partycją ale wystarczy :D

Jednak da się podmontować więcej partycji, nie zauważyłem że pojawiały się jedna na drugiej.

http://sq7ai.i8p.eu/atari/z10.jpg

Mam jednak problem: mam image karty 2GB, próbuje go wgrać (pod winda) na kartę 2GB i brak miejsca, malutko ale brak. Mało tego zrobiłem img karty 2GB i jak chce wgrac to na inna 2GB to to samo. Pewnie wina windy, jaki poradzicie program po Linuksa?

Ostatnio edytowany przez Jarkeczek (2014-02-14 14:42:02)

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

9

Odp: Satandisk dla początkujących

dd

man dd

albo pogooglaj za dd

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

10

Odp: Satandisk dla początkujących

Hej!

Wtrącę się trochę nico poza tematem, pamiętaj że karta 2GB karcie 2GB nie równa, karta od jednego producenta może mieć inną ilość sektorów niż karta innego producenta, mimo iż obie mają napisane że mają 2GB. Co do narzędzi do robienia obrazów pod Windows to znam dwa:

1) Win32 Imager -> http://sourceforge.net/projects/win32diskimager/
2) USB Image Tool -> http://www.alexpage.de/usb-image-tool/

pozdrawiam
Seban

11

Odp: Satandisk dla początkujących

Seban piwo dla Ciebie!


To samo jest z moim image "falcon-a" z 8gb karta cf nie jest równa karcie 8gb cf :(
Usb image tools to wspaniałe narzędzie!
ide+
i side
wspaniale można kroić-kopiowac  tym image , ale trzeba mieć szczęście aby trafić w kartę 4gb aby się dało z niej zrobić 4gb, inaczej mówiąc:
-z image 4gb karty cf na każdej karcie cf 8gb można zrobić image itd. lecąc w górę :)

Ostatnio edytowany przez AS... (2014-02-15 23:31:40)

12

Odp: Satandisk dla początkujących

Parę słów tytułem podsumowania:

Plusy (jakie znalazłem) :
-cena
- działa

Minusy:
- uciążliwość używania (włączenie kompa a potem reset)
- tylko 1 slot karty (konieczność ciągłego wyłączania kompa i zasilacza żeby coś dograć)
- brak zegara systemowego

Szybkość odczytu znośna (nie miałem okazji potestować ani Usatana ani HDD)

A więc po kolei od początku:
Drivery:
ICD (darmowy) nie udało mi się zainstalować - nie znajdował satandiska
HDDRIVER (comercyjny) u mnie nie udało się go używać miałem błąd #35
P.Putnik (komercyjny - 10euro) ten planuje zakupić. Przetestowałem i działa OK. Można ściągnąć gotowy img karty z zainstalowanym driverem i blisko 200 grami (1.1GB), jego testowałem na karcie 2GB.

Szybkość odczytu znośna, gra Gods ładuje się ok 25 sekund.

http://www.youtube.com/watch?v=-pOr6zUCTwk&feature=youtu.be

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

Odp: Satandisk dla początkujących

Hddriver działa idealnie z UltraSatanem.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

14

Odp: Satandisk dla początkujących

Na pewno, ale ja nie okiełznołem go z satanem, być może dlatego że nie miałem legalnej wersji, a może dlatego że mam "bad" chip DMA?

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000