Temat: Czerwono mi - problem z kolorami

Witam
Dzisiaj w końcu zmajstrowałem kabel ST-EURO i nie do końca jestem zadowolony z wyniku. Mam czerwone biurko, a kolory w grach są zafałszowane. Myślałem że coś źle podłączyłem ale  (na screenie) są i zielony i biały. Jak sygnał idzie przez modulator TV to jest OK. Próbowałem bootowania bez dyskietki i satana ale to samo. Może to być jakaś wewnętrzna awaria? Miał ktoś coś takiego? Tragedii nie ma bo i tak większość czasu na mono jest a jak gra i daje rade na modulaltorze.


https://lh4.googleusercontent.com/-tLx2h_bUdDM/UwtdtzxPttI/AAAAAAAAD-M/ZuwDsNyTgyY/w958-h719-no/CAM00332.jpg


PS. Jak wkleilem to zauważyłem żę inne są podpisy a inne kolory na suwakach, ale niby wg schematu... jak zamienić miejscami????

Ostatnio edytowany przez Jarkeczek (2014-02-24 16:04:41)

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

2

Odp: Czerwono mi - problem z kolorami

Czyżby Samsung 710m/711mp?
Zgłoś się do Duddiego, on robi świetne kabelki.

3

Odp: Czerwono mi - problem z kolorami

Sprawdz jeszcze raz połączenia R / G / B bo chyba pomyliłeś piny (czerwony z zielonym).

Ostatnio edytowany przez bartek030 (2014-02-24 16:27:41)

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

4

Odp: Czerwono mi - problem z kolorami

Witam
Zgodnie z podejrzeniami trzeba było zamienić kolory R z G. Dziwne jet rylko to żę wg schematu miały być w SCART na pinach 11 Green a na 15 RED, i tak były. Jednak musiałem zamienić miejscami. Czyżby coś było zmienione na płycie komputera czy też w gniazdku?, ale NVM działa i git. Jeszcze tylko dorobię wejście  dźwięku do SCARTA bo nie chce przyjmować z chinczy (z boku TV)

https://lh4.googleusercontent.com/-8TF5ICfRFj0/UwuUQR2J6lI/AAAAAAAAD-c/zB3iItjQJyw/w958-h719-no/CAM00333.jpg


P.S. Tak to Samsung 711MP

Ostatnio edytowany przez Jarkeczek (2014-02-24 20:20:32)

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

5

Odp: Czerwono mi - problem z kolorami

Cincze audio z boku tv zadziałają tylko z svideo bądź z composite oba są z boku tv.

6

Odp: Czerwono mi - problem z kolorami

Jarkeczek napisał/a:

Zgodnie z podejrzeniami trzeba było zamienić kolory R z G. Dziwne jet rylko to żę wg schematu miały być w SCART na pinach 11 Green a na 15 RED, i tak były. Jednak musiałem zamienić miejscami.

Tak jest na schemacie, prawdopodobnie pomyliłeś się lutując DIN13.

http://info-coach.fr/atari/hardware/int … itel_cable

Akurat R i G to sąsiadujące piny.

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

7

Odp: Czerwono mi - problem z kolorami

Jarkeczek, powiem Ci, że obraz na Twoim 711MP jest lepszy niż na 710MP, który testowaliśmy u Lotharka - jakieś specyficzne ustawienia w menu telewizora dawałeś ? Nie mówiąc o tym, że na moim 711MP obrazu po RGB z mojego STFM nie udało się uzyskać...

Ostatnio edytowany przez maw (2014-02-24 21:13:39)

___
Press play on tape...

8

Odp: Czerwono mi - problem z kolorami

maw napisał/a:

Jarkeczek, powiem Ci, że obraz na Twoim 711MP jest lepszy niż na 710MP, który testowaliśmy u Lotharka - jakieś specyficzne ustawienia w menu telewizora dawałeś ? Nie mówiąc o tym, że na moim 711MP obrazu po RGB z mojego STFM nie udało się uzyskać...


Nie, nic nie ustawiałem w menu, widać samsungi są niepowtarzalne... nie na darmo kiedyś się mówiło "szmajsung"

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000