1

Temat: Problem z głosowaniem na zlotach...

W nawiązaniu do wątku o SV2014 pozwolę sobie przytoczyć wypowiedź AdamaK:

AdamK napisał/a:

Jak dotąd nie słyszałem żeby był problem z głosowaniem na jakiejkolwiek edycji SV. Nie róbmy więc z tego problemu na siłę.

Ze swojej strony dodam, że nie widzę z tym problemu na żadnym atarowskim party. Co najwyżej są broblemy z liczeniem głosów, bo na przykład takiemu Sikorowi przyjdzie do głowy robić sobie jaja (spytajcie McGyvera, powie Wam, ocb). Ale aby ktoś na siłę fałszował wyniki? To u nas chyba nie przejdzie, zbyt się szanujemy. Tak mi się wydaje.
Dalsze wpisy proszę w tym wątku, nie zaśmiecajmy tamtego, bo nie tego dotyczy.

Sikor umarł...

2

Odp: Problem z głosowaniem na zlotach...

na SV sa zawsze problemy z glosowaniem.

30% ludzi wytrzymuje do konca kompotow.

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

3

Odp: Problem z głosowaniem na zlotach...

Ja wytrzymałem do końca, ale w kilku momentach przysnąłem i pogubiłem kolejność prac więc moje oceny były wstawione w niewłaściwe rubryki. Z tego co zaobserwowałem  partyzanci opodal mieli podobne "zwiechy". Zgadzam się, że taki maraton to jest problem (nazwijmy to "psycho-fizyczny") i zakłóca on ocenę. Koniec końców zdaje się votki nie i tak nie oddałem...

Odp: Problem z głosowaniem na zlotach...

Ale to nie jest problem z nie/uczciwością głosowania (a chyba o to tu chodzi) a organizacyjno/kondycyjny.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

5

Odp: Problem z głosowaniem na zlotach...

@Adam: No tak, ale chciałem wyrazić swoją opinię i nie zaśmiecać wątku o SV2k14.

Odp: Problem z głosowaniem na zlotach...

@marek: pisałem apropos wypowiedzi lotharka, ale ok, ale to jest ciągle problem organizacyjny, można na ścianie dodatkowo wyświetlać numer aktualnej pracy i po problemie.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

7

Odp: Problem z głosowaniem na zlotach...

I kategorię :) Ostatnio był problem że niektórzy byli przekonani, że oceniają compo na 4/8 channel MOD (którego nie było) słuchając Yamahy. Takie dobre prace były :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

8

Odp: Problem z głosowaniem na zlotach...

Nie wiem jak to jest na SV, ale wiem dlaczego ludzie nie wytrzymywali na dawnych parties do późnych godzin. Po pierwsze - alkohol robił swoje. :) Ale wiadomo - to można wytrzymać jeszcze przy miłej atmosferze. Po drugie - hałas robił swoje. Nie wiadomo dlaczego, od któregoś party w Warszawie, organizatorzy stwierdzili, że nie ma to jak koncerty lub przynajmniej napi* techno non-stop, tak jakby całe towarzystwo na party to były ćwoki, które bez hałasu nie miałyby o czym gadać. Pamiętam, że na party w Żywcu najprzyjemniejszym miejscem do spędzania czasu był pobliski pub, gdzie była cisza, ładna pogoda i spokój - oraz masa znajomych, którzy mieli podobny punkt widzenia jeżeli chodzi o klimat. Nie wiem czy na SV są koncerty, czy jest puszczane techno czy inna muza non-stop, ale nic tak nie męczy jak przebywanie przez wiele godzin w hałasie.

9

Odp: Problem z głosowaniem na zlotach...

Muza non stop leci z kompów u ludzi co jeszcze bardziej męczy bo jest ogólny hałas :) Ma to swój urok ale 120 ludzi i 50 kompów w sali gimnastycznej o akustyce magazynu robi swoje. Mimo to nie jest źle ludzie do późnych godzin wytrzymują, problem polega na tym, że compos trwają do godzin wczesnych :) Ilość prac na wiele różnych platform, które trzeba przełączać, powoduje ze trwa to 8-9 godzin z przerwami np 40 minut bo coś technicznie nie idzie. Tez nie problem gdyby nie pora doby - cały dzień za sobą, czesto intensywny. Compos planowane na 17-18 zaczynaja sie ostatecznie o 20... I to sie naklada na efekt koncowy. Dlatego proponuje:
1. Scisle trzymanie sie godziny startu z maksymalna odchylka 30 minut
2. Posortowanie compos wg platformy nie kategorii i wtedy platformy - zminimalizuje ilosc prac technicznych
3. Wiem ze marzenie ściętej głowy ale może: compo stack. Wszystkie potrzebne sprzety przygotowane, sprawdzone i podlaczone do czegos w rodzaju switcha albo nawet i nie. Zmiana platformy = przepiecie projektora i  wzmacniacza i start.

Stosujac technike 1 uda sie zakonczyc ok północy, a jedną lub obie pozostałe - nawet wczesniej. Do tych godzin ludzie wytrzymaja we wzglednym komplecie i dobrej formie.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

10

Odp: Problem z głosowaniem na zlotach...

To może obowiązek przesłania pracy wcześniej i zgranie wszystkiego do AVI (HFR), WAV oraz PNG? A następnie po prostu jedna maszyna compo (PC) i jechane?

11

Odp: Problem z głosowaniem na zlotach...

Jest taka sugestia zawsze - aby na wszelki wypadek AVIka dostarczyć w komplecie. Co do emulacji (ostatnio użyta awaryjnie) to to chyba nie przejdzie, poza tym raczej aż TAK bym nie "usprawniał" :) Jednak żywy sprzęt musi być. Tylko trochę bardziej ogarnięty, czasu jest sporo na to.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

12

Odp: Problem z głosowaniem na zlotach...

Pomogli by też autorzy, gdyby nie wystawiali prac prawie skończonych, prawie w połowie skończonych, niemalże skończonych, prawie sprawdzonych na realnym sprzęcie, itp. :)

13

Odp: Problem z głosowaniem na zlotach...

No to akurat jest problem, jak się pracę kończy 2 minuty przed compo, ale w sumie racja :) Tyle że to leży poza mocami organizatorów, trzeba usprawnić jak się da stronę techniczno-organizacyjną to i wszelkie niespodzianki nie sprawią wielkiego problemu :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

14

Odp: Problem z głosowaniem na zlotach...

XTD napisał/a:

To może obowiązek przesłania pracy wcześniej i zgranie wszystkiego do AVI (HFR), WAV oraz PNG? A następnie po prostu jedna maszyna compo (PC) i jechane?

to jest bardzo dobry pomysl. autor pracy nie jest narazony na niekompatybilnosc kompo-maszyny ze standardem, praca jest prezentowana tak jak powinna. przed praca mozna wyswietlic dokladny wymagany konfig...

co do glosow, ze prace powinny byc prezentowane na atari - owszem dobrze by bylo, ale i tak od dawna pace na party nie sa prezentowane na atari :-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

15

Odp: Problem z głosowaniem na zlotach...

xxl napisał/a:

ale i tak od dawna pace na party nie sa prezentowane na atari :-)

Zaczyna się... już chyba wystarczy że jeden z polityków mówi o prawdziwych polakach... daj sobie spokój z kolejną krucjatą albo prowadz ją w dziale 8bit. Brakuje w tym temacie jeszcze sparty, nielegali i innych naczelnych rozprawek ze świata małego Atari.

Wszystkie prace powinny być podpisane - zupełnie nie rozumiem jaki macie z tym problem, wstydzicie się swoich prac ?

Odtwarzanie wszystkiego z PC? Mogę sobie obejrzeć w domu, na zlocie ma być odtwarzane z Atari (nawet nieprawdziwego).

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

16

Odp: Problem z głosowaniem na zlotach...

xxl napisał/a:

to jest bardzo dobry pomysl. autor pracy nie jest narazony na niekompatybilnosc kompo-maszyny ze standardem, praca jest prezentowana tak jak powinna. przed praca mozna wyswietlic dokladny wymagany konfig...

co do glosow, ze prace powinny byc prezentowane na atari - owszem dobrze by bylo, ale i tak od dawna pace na party nie sa prezentowane na atari :-)

Ględzenie w wydaniu 4 reprezentantów forum.


Standard = nielegale na 8 bit i przedstawianie (z jednym wyjątkiem bodaj) pracy, która wymaga prawie że Atari Basic. Nie mówię, że to złe czy dobre ale jak do tej pory sumarycznie, to było 99% gadania i 1% konkretów w postaci np. nielelala użytego tak, że dawało po c**ipie. Być może ;)

Co do biadolenia, że prace nie były prezentowane na Atari to nadmieniam, że prawdopodobnie wszystkie prace były uruchamiane w czasie konkursów na pralce firmy Bosh. (1200rpm, ładowana z boku, energooszczędna, klasa "B" bo podłączana pod "siłę"). Tylko prace jednego autora zazwyczaj nie działają na pralce ;) "Litości!!11"

EDIT:

Na szczęście i tak na serio to techniczne możliwości moje w tym roku ograniczają się do SV i biorąc pod uwagę resztę wydarzeń - nie mieszam się.

Ostatnio edytowany przez Pin (2014-03-19 23:32:20)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

17

Odp: Problem z głosowaniem na zlotach...

Pin napisał/a:

Ględzenie w wydaniu 4 reprezentantów forum.

nie reprezentuje forum AA i nie wyrazam swojego zdania samoczwart


Pin napisał/a:

Na szczęście i tak na serio to techniczne możliwości moje w tym roku ograniczają się do SV i biorąc pod uwagę resztę wydarzeń - nie mieszam się.

szkoda, chcialem wystawic jedna prace na kompomachine

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

18

Odp: Problem z głosowaniem na zlotach...

XTD napisał/a:

To może obowiązek przesłania pracy wcześniej i zgranie wszystkiego do AVI (HFR), WAV oraz PNG? A następnie po prostu jedna maszyna compo (PC) i jechane?

Też mi się podoba ten pomysł.
Na Atari mogę sobie obejrzeć spokojnie w domu. :)

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

19

Odp: Problem z głosowaniem na zlotach...

Pin napisał/a:

Standard = nielegale na 8 bit i przedstawianie (z jednym wyjątkiem bodaj) pracy, która wymaga prawie że Atari Basic. Nie mówię, że to złe czy dobre ale jak do tej pory sumarycznie, to było 99% gadania i 1% konkretów w postaci np. nielelala użytego tak, że dawało po c**ipie

Hah wiec powiedz w koncu czego tak sie obawiasz :) i dlaczego stajesz okoniem skoro z rapidusem na pokladzie tez pojdzie :)
Niewidzialny wrog? :)
Ale pierdzielic i zasilac forum krucjata konfederacji warto, co ;) ?

20

Odp: Problem z głosowaniem na zlotach...

przydalo by sie tez dobre opisywanie prac, z tego co pamietam ostatnio praca muzyczna na 8 kanlaow opisana byla jako 4-kanalowa.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

21

Odp: Problem z głosowaniem na zlotach...

Emulatorom i avi mówię stanowcze nie, szczególnie na party. Prace muszą być na real sprzęcie, inaczej idea party jest o kant dupy potłuc.

Sikor umarł...

22

Odp: Problem z głosowaniem na zlotach...

na Error in Line w '99 prace były puszczane z AVI (tak pamiętam - Grey, AdamK, Draco, ErOS: dobrze pamiętam?) - wszystko poszło gładko a pomiędzy pracami wyświetlała się grafika z platformą, rodzajem konkursu, tytułem.... wszystko super sprawnie poszło a o tym że to było wcześniej przygotowane i nagrane dowiedziałem się później - już w Polsce !!!- więc fakt i przymuszanie do puszczania z real sprzętu jak dla mnie sprawia że kompoty trwają o 50 % dłużej niż mogłyby, co przekłada się na ilość osób które obejrzą całość i na oceny (sam na SVk13 zasnąłem na jakieś 15-30 minut - nie wiem nawet na ile ;)))) więc nie wpisałem ocen prac które mnie ominęły

oczywiście osobna sprawa to kończenie prac przed samym deadline'em .... i czy się zdąży się przygotować takie AVI...

Ostatnio edytowany przez piter (2014-03-20 12:48:03)

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

23

Odp: Problem z głosowaniem na zlotach...

@piter: z tego co pamiętam to na EIL'u Joe Cool z Checkpointu nagrywał wszystko na kasety VHS _NA PARTY_. Ja sobie tego nie wyobrażam (była tam silna ekipa która się tym zajmowała).

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

24

Odp: Problem z głosowaniem na zlotach...

Możliwość dostarczenia AVI do użycia w przypadku problemów została przewidziana i myślę że to wystarczy. Sensem kompotów jest demonstracja prac na prawdziwym sprzęcie i powinniśmy się tego trzymać. Przygotowanie AVI jest problematyczne w przypadku niektórych platform, zresztą i tak w 99% robi się to z użyciem emulatora. Emulator nie oddaje w 100% tego co robi prawdziwy sprzęt.

Nie demonizowałbym tego problemu, używanie prawziwego sprzętu nie musi być uciążliwe o ile zachowa się odpowiednie procedury i przygotuje wszystko wcześniej, co jest jak najbardziej możliwe do zrobienia. Ja ze swojej strony chcę się już teraz zobowiązać do wszelkiej możliwej pomocy w tym zadaniu.

Jeśli chodzi o pogrupowanie prac wg platform to jest to dobry pomysł. Gdyby dodatkowo była akceptacja budowy compo stack, to należy odpowiednio wcześniej przemyśleć każdą platformę, jakie przejściówki mogą być potrzebne itp i mieć to pod ręką aby przed samymi kompotami po prostu wstawić goły komputer w odpowiednie miejsce podłączyć i jazda.

Ostatnio edytowany przez wieczor (2014-03-20 12:52:19)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

25

Odp: Problem z głosowaniem na zlotach...

Grey: fakt - na VHS :)) to może trzeba powołać taką grupę ??

Wieczór: zawsze coś tam ze sprzętem nie zagra - takie moje zdanie, a serio - ja nie widziałem różnicy a wręcz byłem pewien że to ze sprzętu leci ! a moim zdaniem - najważniejszym jest to aby przekaz/transmisja była jak najbardziej bezproblemowa a fakt że Pin poci się przy przekładaniu kabli, podpinaniu dźwięku a AdamK stoi już z STe nad nim do następnego konkursu - uwierzcie mi - niewielu zauważa - zawsze jestem z przodu i widzę i słyszę że podczas przerw technicznych ludzie zaczynają gadać z sobą i tyle ;)

oczywiście jest urok w tych walkach ze sprzętem ale w przypadku gdy mamy TYLE prac na SV to może warto pomyśleć aby usprawnić odbiór a nie upierać się przy przuszczanie z real Atari :)

wszystko to wina GREY'a i autorów prac !!! gdyby były dwa dema i 3 grafiki to nie byłoby takiego problemu !!!! ;)))

Ostatnio edytowany przez piter (2014-03-20 13:17:51)

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050