Temat: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

Zakupiłem 3 kwietnia retrokompa na allegro. Jest 11 maja a paczki jak nie było tak nie ma. Co z takim czymś zrobić? Koleś loguje się na allegro, a na maile nie odpowiada. No i na koniec dodam, ze sprzedaje również tutaj, na forum.

2

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

Podaj link do aukcji.
Dzwoniles?

"wszystko się kiedyś kończy......."

3

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

Nie, nie chce na razie robić zamieszania i podawać nicka. Pytam tylko, czy jest jakaś możliwość formalnego ponaglenia przez allegro takiego sprzedawcy.

4

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

Oczywiście jest:
- zakładasz spór!!!

Działa dwa razy musiałem skorzystać gdzie myślałem że sprawa beznadziejna i zostałem przekręcony i się dwa razy udało.

5

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

Ale allegro gwarantuje finansowo i zwraca pieniądze, które zapłaciłeś za towar, czy przymusza delikwenta do wydania zakupionego towaru, lub zwrotu kasy?

6

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

... pod warunkiem że płaciłeś przez Pay(cośtam).

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

7

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

...i zgłosisz sprawę na Policji..

Czy nie prościej napisać kto to taki?

8

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

AS... napisał/a:

...i zgłosisz sprawę na Policji..

Czy nie prościej napisać kto to taki?

sprawdz PW

9

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

U niego to chyba niestety "normalne" nawet nie wiem czy kupowałem coś od niego związanego z Atari.

10

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

W środę dam znać o kogo chodzi. Chyba założe nowy post: Ilu ludzi trzeba okraść, żeby zdobyć miano złodzieja? Moim zdaniem wystarczy jednego.

11

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

37 dni od zakupu i brak paczki to raczej nic normalnego. A na koniec wszyscy wystawiają pozytywne komentarze bo nie chcą negatywa zwrotnego.

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

12

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

Lepiej. Ten typ w ogóle ma w d...e komentarze, tylko kupujący mu wystawiają pozytywy. Ręce opadają.

13

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

ravenax28 napisał/a:

Zakupiłem 3 kwietnia retrokompa na allegro. Jest 11 maja a paczki jak nie było tak nie ma. Co z takim czymś zrobić? Koleś loguje się na allegro, a na maile nie odpowiada. No i na koniec dodam, ze sprzedaje również tutaj, na forum.

oczywiście chodzi o mnie:)

Odpowiem tutaj bo widocznie moje odpowiedzi do Ciebie nie docierają (w sensie zrozumienia). Wszystkie nasze przesyłki są rozsyłane przez osoby trzecie - ze względu na miejsce zamieszkania. Termin, sposób realizacji - to wszystko jest podane na stronie "o mnie" na Allegro. Czasami może być krócej czasami dłużej... A czasami są wypadki losowe, które powodują, że wysyłka może się dość znacznie opóźnić - np. poważna choroba. To wszystko zostało napisane w mailu (i to nie jednym). Wszystkie zaległe paczki będą definitywnie rozesłane w tym tygodniu - droga "na około" - ale będą.

Czy co ode mnie kupują ZAWSZE dostają to za co zapłacili. Wystarczy popytać...

14

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

ravenax28 napisał/a:

Lepiej. Ten typ w ogóle ma w d...e komentarze, tylko kupujący mu wystawiają pozytywy. Ręce opadają.

heh... szkoda komentować:) Choć na chłopski rozum - jeśli kupujący wystawiają mi pozytywy to znaczy, że wszystko dotarło na miejsce i jest w stanie w jakim powinno być, tak?

15

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

ravenax28 napisał/a:

W środę dam znać o kogo chodzi. Chyba założe nowy post: Ilu ludzi trzeba okraść, żeby zdobyć miano złodzieja? Moim zdaniem wystarczy jednego.

Nazywanie kogoś złodziejem to poważny zarzut... Chyba trzeba trochę pomyśleć zanim się coś napisze... prawda?

16

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

Przemyśl to ile zwlekasz z wysyłką towaru i przeproś za to,  zamiast bezczelnie odszczekiwać się na forum.
Jeśli zdarza się "wypadek losowy" to powinieneś poinformować o tym kupującego.
Nie myśl że takie zachowanie będzie cały czas uchodzić Ci bezkarnie

17

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

Że co??? Odszczekiwanie? Gdybyś przeczytał moją pierwszą odpowiedź to byś wiedział co i jak... Na szczęście kupujący był informowany oraz przeproszony za zaistniała sytuację.

I proszę - nie wtrącaj się jeśli nie wiesz o co chodzi.

"Nie myśl że takie zachowanie będzie cały czas uchodzić Ci bezkarnie" - ???

P.S.

jak się nie znany sprawy to lepiej nie zabierać głosu

18

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

Myretroworld, miło z Twojej strony, że się przyznajesz na forum. Ja nie wymieniałem tutaj Twojego nicka, ani z forum, ani z alle. A posądzanie mnie o czytania bez zrozumienia, to już przesada. Na czytanie ze zrozumieniem mam papiery :) Doskonale wiesz, z wymiany naszych maili ( w stosunku pięć moich maili i jeden od Ciebie, po kilku dniach od mojego ostatniego), że chodzi mi tylko o brak informacji, co z moim zamówieniem. Skoro piszesz, ze paka w ciągu tygodnia, a słowa nie dotrzymujesz, to chyba wypadałoby napisać, co dalej, ze kolejny tydzień czekania. Zdaje sobie sprawę, że zdarzają się przeróżne niemiłe historie, ale skoro klient zapłącił i czeka 3 tygodnie po obiecanym terminie INFORMUJ co sie dzieje. Tylko o to mi chodzi. A złodziejem nikogo nie nazwałem. Zrobię to, jeśli nie dostane towaru, za który zapłaciłem.

19

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

myretroworld napisał/a:
ravenax28 napisał/a:

Lepiej. Ten typ w ogóle ma w d...e komentarze, tylko kupujący mu wystawiają pozytywy. Ręce opadają.

heh... szkoda komentować:) Choć na chłopski rozum - jeśli kupujący wystawiają mi pozytywy to znaczy, że wszystko dotarło na miejsce i jest w stanie w jakim powinno być, tak?

Co do wystawiania negatywów: nie jest łatwo wystawic nega, skoro sprzedający odpowie tym samym. Nikt już nie wnika, kto miał rację, kupujący, czy sprzedający. A rysa na koncie allegro zostaje.

20

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

:)

Jako że nie mam nic do ukrycia to i pisze otwarcie... Jakoś jeszcze nikogo nie okradłem... no może jak byłem mały to podkradałem słodycze rodzicom;)

Tak jak pisałem - ze względu na charakter pracy (i jej miejsce) nie jestem w stanie odpowiadać w przeciągu kilku minut. A nawet kilku dni - brak telefonu, internetu... Są jeszcze takie miejsca na świecie:) Teraz przez kilka dni mam dostęp do wynalazków cywilizacji to i odpowiadam...

Dużo osób ode mnie kupowało, czy tu na forum czy na Allegro... i wszystko wszystko zawsze dostali:)

21

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

@myretroworld

Akurat że dużo osób nie miało problemu, to chyba marne pocieszenie dla kogoś, kto zapłacił i czeka nienaturalnie długo na przesyłkę.
A skoro wiesz, że masz problem z "płynnością i szybkością" wysyłek, to może wypadałoby wziąć na siebie ryzyko oczekiwania i oferować wysyłkę za pobraniem (najlepiej w cenie normalnej wysyłki)?
Wówczas byłoby to nieco bardziej fair, niż zainkasować pieniążki, a niech tam ktoś sobie czeka średnio dokładnie informowany. Dla kupującego naprawdę nie są ważne tłumaczenia dlaczego to tyle trwa czy dlaczego nie możesz odpisać na maila częściej niż raz na kilka dni, bo swoje ZAPŁACIŁ i oczekuje rzetelnego traktowania.

Zatem wysyłka pobraniowa i... Nie ma wysyłki, nie ma pieniążków - proste ;)

Tak mi się wydaje patrząc z boku ;)

22

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

Jak otrzymam Amstrada, nie omieszkam napisać o tym tutaj. Komentować na allegro nie mam zamiaru, bo pozytyw odpada, a nawet jakbym wystawił, to i tak nie otrzymam w zamian tego samego. Tak więc po co komuś nabijać punkty. Jeden plus w całym zamieszaniu na pewno będzie- już pewnie dłużej nie przyjdzie mi czekać na kupiony na allegro towar.

23

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

Jacques napisał/a:

@myretroworld

Akurat że dużo osób nie miało problemu, to chyba marne pocieszenie dla kogoś, kto zapłacił i czeka nienaturalnie długo na przesyłkę.
A skoro wiesz, że masz problem z "płynnością i szybkością" wysyłek, to może wypadałoby wziąć na siebie ryzyko oczekiwania i oferować wysyłkę za pobraniem (najlepiej w cenie normalnej wysyłki)?
Wówczas byłoby to nieco bardziej fair, niż zainkasować pieniążki, a niech tam ktoś sobie czeka średnio dokładnie informowany. Dla kupującego naprawdę nie są ważne tłumaczenia dlaczego to tyle trwa czy dlaczego nie możesz odpisać na maila częściej niż raz na kilka dni, bo swoje ZAPŁACIŁ i oczekuje rzetelnego traktowania.

Zatem wysyłka pobraniowa i... Nie ma wysyłki, nie ma pieniążków - proste ;)

Tak mi się wydaje patrząc z boku ;)

Problemu z plynnoscia i szybkoscia nie ma - zawsze jest podany czas realizacji 14 dni. Tylko teraz tak sie zdarzylo, ze akurat Tata dosc powaznie zachorowal i wszystko nagle sie zastopowalo:( I to jest jedyny powod.

24

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

Dużo zdrowia dla Twojego taty, a reszta, cóż... Dobrze, że się sprawa wyjaśniła dlaczego tak.

25

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

still waiting.... :)
To się nazywa szkoła cierpliwości