1

Temat: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

hej,

może ktoś z forum chętny ?

sprzedam standardowego Falcona 030 z 14 MB ram, TOS 4.04, wymieniony NVRAM, przejściówką na CF i kartą SanDisk  8GB, oryginalną myszką, przejściówką VGA (z blowup'em), klawiatura UK, stacja 1.44.

Falcon cały wyczyszczony, skręcony ponownie i bardzo dobrym stanie. Sprawdzone WSZYSTKO: SCSI (hard recording z dyskiem SCSI), DSP (dema Solomuszenz i Autowaschen Verboten działają poprawnie), port DSP (sprawdzony z C.A.C.), port cartridge (sprawdzone z Videomasterem i kluczami Cubase i AudioMaster), porty enhanced sprawdzone z jaguarowskim joypadem, ...

zainstalowane systemy: TOS, Magic 6.2 z Jinnee, MiNT

na karcie pełno gier, dem, programów muzycznych, graficznych. Skonfigurowany internet z IRC'em, FTP, pocztą, przeglądarką....

cennik: ;)

- F030, 14 MB ram, 8 GB CF, mysz, vga adapter: 1 800 pln

- netusbee: 130 pln

- Cubase 2.06 z dongle i C.A.C. 44.1 kHz (5 dyskietek z oryginalnym programem i dodatkami - dyskietki nie oryginalne ale program na nim oryginalny - nie działa bez dongle ): 180 pln

- interfejsy: SPDiF i Analog8 z kablem do falcona i taśmą łączącą oba urządzenia (działają jednocześnie - sprawdzone): 220 pln

calość przy zakupie promocyjnym: 2 000 pln :)

ktoś chętny? więcej zdjęć? jakieś pytania?

galeria zdjęć: http://tiny.pl/q2rr5

możliwa wymiana na... MacBook Pro i5/i7 - przy mojej dopłacie oczywiście (mój MB Pro dokonał żywota...)

możliwość obejrzenia i odbioru w trójmieście.

Ostatnio edytowany przez piter (2014-05-14 21:43:51)

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

2

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

Chętny na SPDIF i Analog8 z kablami!

Edit: przelewu mogę dokonać natychmiast, odbiór przy najbliższej okazji (ja w 3mieście albo Ty w Dublinie) może będę w czerwcu.

Ostatnio edytowany przez wieczor (2014-05-14 21:56:45)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

3

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

wieczór: ok, wolałbym całość - ale masz zaklepany - kurde a 3 dni temu paczkę do Dublina wysyłałem i było miejsce ;) zapomniałem napisać że do Analog8 potrzebny zasilacz ale to standardowy jest, ok ?

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

4

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

Ok, ja wiem że sprzedaż całości jest łatwiejsza, ale tak zarobisz więcej a ja na SPDIF już długo poluję :)

Edit: A jakbyś gdzieś w piwnicy czy pod stołem znalazł jeszcze niepotrzebny napęd CD do Jaguara to możesz od razu na priva pisać nie tutaj :D

Ostatnio edytowany przez wieczor (2014-05-14 22:04:12)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

5

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

wezmę całość, falconów nigdy za dużo

6

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

Cieplik, serio ? wykupujesz wszystkie moje falcony ? ;))) zbierasz moje DNA czy co ? ;))

też Ci się podpisać na nim ? ;))

ok, kiedy Ci go podrzucić ?

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

7

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

To, co z SPDIF nici?... :( A może Cieplikowi niepotrzebne? :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

8

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

... teraz dopiero widzę, jakim jestem biedakiem. Za 150pln to bym się zastanawiał ... ;)

... przesadziłem z tym 150 :D. 100... 50?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

9

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

Piter a jak MKX .... :)

10

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

piter - do niedzieli jestem przez większość dnia dostępny, przedzwoń jak będziesz miał chwilę to się jakoś umówimy,

@wieczor - niepotrzebne, jak się piter odezwie to ustalimy co i jak ;)

11

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

cieplik, ile TY masz już tych Falconów 2-3???
Normalnie kolekcjoner :)

Ostatnio edytowany przez AS... (2014-05-15 08:34:20)

12

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

witam, ja z kolei byłbym zainteresowany 14MB więc jakby znalazł się jakiś łaskawca to przytulę za rozsądną cenę ..  to samo dotyczy akceleratora (ostatnio ktoś mi sprzątnął sprzed nosa fx extender 3-in one na ebay.co.uk) wprawdzie ta dopałka nie robi szału jesli chodzi o przetaktowanie cpu ale był tam fast ram

Atari Falcon 030+Centram14MB,CT63+128 MB,CTPCI,SuperVidel,Super Nova+ATI Mach64,Eclipse+ATI Rage IIC PCI,NetUSB,Steinberg SPDIF+Time-Lock,C-Lab Notator

13

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

Cieplik: będę jutro u Ciebie

Wieczor: to może Wy się dogadajcie z Cieplikiem co do opłaty za odstąpienie, a interfejsy zostaną u mnie - moja siostra ma być pod koniec maja w PL, albo ja do Dublina będę coś wysyłał w ciągu miesiąca i odbierzesz od mojej siory, ok ? wysyłka to 160 zł (DPD)- nie opłaca się raczej...

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

14

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

As: całe szczęście mamy tu magika zwanego Bartek030, polutował coś tam i .... MKX działa już raczej w 100 % !!! (dzięki Bart!!)
ja zająłem się odrestaurowaniem go od strony wizualnej, estetycznej ;))

w weekend będziemy go składać do kupy, tylko teraz R. Czuba musi naprawić moje CT60 ! :)


Spencer: co do pamięci to na pewno coś mam, na pewno jest FalconWing (zdjęcie w załączeniu) - planujesz dopałkę do tego falcona sobie sprawić ? jeśli tak, to nie każda pamięć jest ok do CT6x na przykład. Daj znać co planujesz w przyszłości bo szkoda brać teraz coś co później będzie Tobie kolidować z dopałką...

Post's attachments

fw1.JPG 606.15 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

fw2.JPG 516.21 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

fw_inside.JPG 406.17 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

15

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

@cieplik: ok to odzywam sie na priva :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

16

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

Piter a co zrobiłeś z CT60??
Zawsze miałeś urwany w niej jedne kabelek który się "dyndał"...

Po urwaniu kabla dema przestały Tobie działać na 060 pamiętasz?

17

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

Piter: Tak, planuje zakup akceleratora. Ostatnimi dniami na www.st-freakz.co.uk na liscie nowosci pojawił się właśnie owy fx extender 3 in One i afterburner040 jednak przyznam, że bardziej kręci mnie coś bardziej współczesnego.. w dodatku koleś nie odpowiada na maile

R.Czuba odpisał mi jakoś niedawno, że nie planuje już CT6x, bowiem jest już lista blisko 100 osob na nowy CTX60 i nie ma czasu przy okazji zaapelował do polskich geniuszy softu o wsparcie w rozwoj wsadu bowiem ktoś kto tym się o dotąd zajmował już położył na to lache :)

Nie wiem więc czy czekać czy brać to co jest. Towarzysze doradzicie :)

Atari Falcon 030+Centram14MB,CT63+128 MB,CTPCI,SuperVidel,Super Nova+ATI Mach64,Eclipse+ATI Rage IIC PCI,NetUSB,Steinberg SPDIF+Time-Lock,C-Lab Notator

18

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

As: nic nie zrobiłem :) - był sztab u AdamaK - działał, jak przywiozłem do domu to już nie działał :(( - leży teraz u R.C. i czeka w kolejce na serwis .... generalnie to myślę że należy wprowadzić zakaz wynoszenia Falconów z domów !! ;)) ostatnio zbyt dużo przypadków uszkodzeń tj., GuSTaw'a, AdamaK, mój... tylko na garage party u Drygola udało sie przetrwać falconowi Bachoo!! dbaliśmy o niego, nawet rozbudowaliśmy ale katowane dema były na nim sporo czasu... działa wszystko !! ;)

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

19

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

Spencer: to zobaczę co mam co by się nadawało ale generalnie idzie zaraz produkcja rozszerzeń u Lynxmana... pod koniec maja mają być dostępne ok. 40-50 euro. My zamawiamy parę sztuk - jak chcesz się podpiąć do zamówienia to daj znać...

ciekawe kiedy będzie CTX60.. hmmm parę lat minie a jeśli dobra cena na dopałkę to bym brał, to ZAWSZE sprzedaż, tylko żeby nie było mocnej ingerencji w płytę główną....

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

20

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

Piter: tak kontatkowałem się już z lynxmanem jakoś w lutym, wolałbym jednak ten "fx-extender 3 in one" bowiem tam mam fast ram, podbicie szyny i przetaktowanie proca, dodatkowo blow-up enhancer jest zintegrowany (ja mam zewnętrznego jak Ty ale wersje 1 z podpiętą myszką pod enhancer - kto to wymyślił :) jednak to nic nie zmienia jesli chodzi o prace w wysokich trybach bowiem gdzieś wyczytałem, że videl i tak nie ma dostępu do fast-ramu. Mi głównie chodzi o to by Ace Tracker nie wywalał się na efektach tak często i liczę,  że podbicie szyny i CPU  zmieni choćby trochę sytuacje. Na atari age ktoś pisał, że jest to najlepsze rozwiązanie jesli chodzi o dopałkę bez podmiany CPU jakkolwiek wiadomo nie najlepsze. DSP taktuje zewnątrz 50Khz poprzez FDI jednak to wszystko za mało.

Jesli chodzi o ingerencję w płytę to po ilości kabli na zdjęciu jest około 10/14 punktów lutow. nie wiem jednak czy rozwiązanie to jest bardziej przyjazne niż AF040 nie chciałbym bowiem dewastować płyty.

Atari Falcon 030+Centram14MB,CT63+128 MB,CTPCI,SuperVidel,Super Nova+ATI Mach64,Eclipse+ATI Rage IIC PCI,NetUSB,Steinberg SPDIF+Time-Lock,C-Lab Notator

21

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

Spencer napisał/a:

podbicie szyny i przetaktowanie proca, dodatkowo blow-up enhance

Najlepszy sposób żeby Czuba miał zajęcie - kolejna płyta zaraz będzie do naprawy.

Blow-up - genialny sposób na spalenie Videla,
podbicie szyny - zazwyczaj na początek spalony Combel

Zrozumcie w końcu jedną rzecz, a w zasadzie kilka:

1. Najmłodsza płyta falconowa ma 20+ lat.
2. Wykonanie i po części projekt to największy bubel Atari (a przynajmniej 16/32 bit)
3. Płyt i sprawnych Falconów systematycznie ubywa.
4. Grzebanie w środku to najlepszy sposób na kolejną ciemną płytę - drobny ładunek elektrostatyczny i po płycie,
dotyczy również CT6x.
5. To że kiedyś  były dopałki i chodziły nie znaczy że dziś będą działać - 20 lat temu Falcony też od nich padały.
6. Jedyne na dziś mądre rozwiązanie to CT6x pod warunkiem zamknięcia na stałe w obudowie i starannego podłączenia włączników, zasilania, przelacznika 030/060; otwarty Falcon to prędzej czy póżniej ciemny Falcon.
7. Uszkodzone płyty na ebay.de nie schodzą poniżej 100euro, a jak jest ciemna to zazwyczaj Videl/Combel - ceny i czas realizacji zamówień w Best-Electronics nie są okazjami.

I proszę nie pisać - ja mam, u mnie działa od lat itp.
Ceny Falcona zabijają, dostępność praktycznie zerowa.
Dla porównania - spalona amiga 1200 - w każdej chwili jest około 5 szt na allegro - do wyboru, do koloru. O różnicach cenowych nie ma co wspominać.

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

22

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

Zgadzam sie - mała uwaga apropos tego "zakazu wynoszenia Falconow z domow" - mozna wyniesc z domu, wiezc pociagiem samolotem nic mu sie nie stanie :) Pod warunkiem tego co Bartek napisał powyzej - ja widziałem na SV te Wasze Falcony, non stop rozkrecone, zdjete obudowy, zasilacze i rozszerzenia poukladane w piramidki... Ludzie, to kazde urzadzenie wczesniej czy pozniej padnie w takich warunkach :)

Ostatnio edytowany przez wieczor (2014-05-15 13:23:23)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

23

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

w sumie racje ma Bartek, dlatego ja zamknąłem jednego falcona (stockowy, bez dopałek), śrubę zjechałem pilnikiem tak że nie można odkręcić i tak już zostawię :) - stwierdzam że przez CT60 które jest fajne ale zawsze Falcon był rozebrany (dopiero od niedawna zasilacze pico pozwalają na zamknięcie obudowy) nie chciało mi się go rozkładać (brak miejsca na stałe) i przestałem cokolwiek robić dłużej na nim (jedynie jakieś szybkie oglądanie dem itp)

teraz wsadzę CT60 do MK-X i tez zamknę, za szybę i nie będę wynosił z domu ;))))

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

24

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

Spencer: znalazłem w razie co też paskudowe 14 MB, sprawdzone jakieś parę miesięcy temu - do dopałek nie za bardzo się nadaje..

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

25

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

To ja jestem inny.
-Mam zamkniętego Falcona, od kilku lat średnio cztery razy w roku Falcon jeździ ze mną na każde party.
Jest zamknięty w oryginalnej obudowie w środku siedzi ct63 i nic mu się nie dzieje.
Nie grzebię w nim (gdzie jest to słynne zdjęcie jak AdamK grzebie w stku dyskietką!)..

Po co grzebać przy ct6x??

Wystarczy jeździć z Falconem i mieć w nim wszystko w środku a nie rozłożone w około niego i nic mu się nie stanie.