26

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

Dziękuję wszystkim za cenne uwagi.

Bartek030:  jak najbardziej muszę sie z Tobą zgodzić, ale właśnie jak to jest naprawdę z tymi dopalaczami, wiadomo,
że każdy układ ma jakieś widełki i zapas mocy. DSP ktoś pisał, że ma bardzo duży. Dodatkowo układ układowi nie równy, jednak od zawsze i to bez wyjątków było i jest powszechną praktyką, że nawet  producenci wypuszczają już fabrycznie podkręcony produkt tj. w całkiem rozsądny i bezpieczny sposób funkconuje lata. Nie chce sie spierac,
przeciez to oczywiste, że nie chce go spalić w imie udowodnienia racji. Nie chcę go śrubować do granic możliwości,  po prostu tyle ile można i jeśli już zgodnie stwierdzicie, że wcale to to napiszcie, reasumując to co pisze Bartek tylko CT6x tak ?

skłaniam się zatem do waszych rad i przekonuje, że CT6x staje się jedyną alternatywą. Jak usłyszycie, że ktoś będzie miał na zbyciu CT6x to proszę o PM, ponieważ bywa, że znikam stąd na miesiące

piter: jeśli nie trafi mi się okazja nabycia CT6x to zostanę przy stocku i nabędę od Ciebie ten moduł.

Atari Falcon 030+Centram14MB,CT63+128 MB,CTPCI,SuperVidel,Super Nova+ATI Mach64,Eclipse+ATI Rage IIC PCI,NetUSB,Steinberg SPDIF+Time-Lock,C-Lab Notator

27

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

Ct6x to wyzwanie zdobyć w dzisiejszych czasach, trzeba tak dosłownie polować bo ebayach , dhs.nu i atariforum i innych takich tam ,ostatnio Falcon z ct6x poszedł nie pamiętam dokładnie za 1200funciaków.

Panowie pamięć od Paskud-a świetnie działa z Ct6x jak i ze zwykłem Falconem..
Skąd ta wiadomość że Paskudowa pamięć nie działa z ct6x ???
Pamięć Paskudowa działała nawet z Falconem ct2b bez problemu!!

28

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

as: pamiętam tą aukcję, koleś z grecji, wystawiony za 1600 funta a poszedł za 1200 ? chociaż mogło to być 1600 euro... nie pamiętam dokładnie,  jakkolwiek za tą cenę wolałbym zostawić w spokoju swojego jako stocka i kupić firebee.

Atari Falcon 030+Centram14MB,CT63+128 MB,CTPCI,SuperVidel,Super Nova+ATI Mach64,Eclipse+ATI Rage IIC PCI,NetUSB,Steinberg SPDIF+Time-Lock,C-Lab Notator

29

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

Ct6x polecam tylko z jednego powodu - montaż bez lutowania czegokolwiek do płyty. Choć sam projekt też nie jest bez wad. Natomiast samo działanie rekompensuje drobne niedociągnięcia.

Pamięć paskuda jak wiele innych działa bez problemu z CT6x, nie działa poprawnie gdy dodatkowo przetaktowujemy szynę w Falconie.  Zródło: http://www.powerphenix.com/CT60/english/Fitt_sold.htm

ATTENTION : At 25 MHz, VIDEL is accessing very fastly the ST-RAM ! Some 14 MB ram board have too long trace and you will see bad pixels on the screen especially in 256 colors modes. The 060 & SDMA accesses will not be corrupted by this problem because they add a wait state cycle. The BLITTER may read corrupted data like VIDEL; it is not important if the data are only for screen BUT if the data are for somewhere else, you may crash !!

With a 60ns SIMM, all the following cards get little or important problems on the screen. The bad pixels may be very rare up to very present as vertical lines, essentially depending of the quality of the SIMM :

    - CENTram 14 (FR)
    - MegaRAM 14 (FR)
    - Action Soft (UK)     
    - Hard & Soft PS2-RAM (D)
    - Wizztronics Falcon Memory Up-Grade (USA)
    - Paskud (PL)

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

30

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

As: no właśnie ja miałem "naoczny" problem z paskudową pamięcią (testowane ok 3 sztuk) - jak wkładałem paskudną i falcon był w trybie dopalonego to ekran śnieżył i się wieszał, po włączeniu  w tryb 030 było ok, dlatego kupiłem od Rodolphe jego pamięć (CENTRam14) - problem znikł... ale to było za czasów CT2b, później nauczony doświadczeniem nie używałem paskudowej pamięci w CT60 - być może jest ok :). Rodolphe tłumaczył że ścieżki muszą być jak nakrótsze - i on taką specjalnie zrobił pod CT2b i CT60.

http://rodolphe.czuba.free.fr/Museum/CTR14.jpg

Spencer: znam chyba 4-5 osób które od razu kupiliby CT60 - i to tylko z bliskich kumpli :) a wszystkich chętnych ... hmm sporo... :)
jak chcesz to mogę Ci wysłać pamięć - przetestujesz sobie  - po co się męczyć na 4 MB...  na pewno lepiej kupić od Lynxmana - oddasz mi jak ją kupisz - u mnie leży... kurzy się ;)

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

31

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

Piter,
Twój ex. Falcon z ct2b z Twoją ex. pamięcią Paskudową działał bez problemu i w trybie 030 turbo i 030 normalnym.
Pamiętasz ile razy go katowaliśmy na sztabach czy nawet na party?!
A przecież ct2b ma mocno podbitą szynę videla i dsp i wszystko się wyrabiało z tą pamięcią :)

Ct6x też nie ma problemu z tą pamięcią, od kilku lat przecież to katuję :)

32

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

As: a może faktycznie znalazła się taka pamięć paskudowa co działała - już nie pamiętam... z 10 lat minęło... :)) ale faktycznie ten CENTRam cały czas mam u siebie (uszkodzony - slot na pamięć ułamał się plastik) więc mój CT2b działał z inną pamięcią :)

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

33

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

Paskudną :)

34

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

Spencer napisał/a:

DSP ktoś pisał, że ma bardzo duży.

Dsp w zależności od sztuki działa nawet na 66mhz. Ograniczeniem jest pamieć SRAM która się nie wyrabia.

Spencer napisał/a:

Dodatkowo układ układowi nie równy, jednak od zawsze i to bez wyjątków było i jest powszechną praktyką, że nawet  producenci wypuszczają już fabrycznie podkręcony produkt tj. w całkiem rozsądny i bezpieczny sposób funkconuje lata.

Jasne, ale kręcąc np. PC, masz gwarancje a w najgorszym wypadku nową płytę za 300zł.

Spencer napisał/a:

Nie chcę go śrubować do granic możliwości,  po prostu tyle ile można i jeśli już zgodnie stwierdzicie, że wcale to to napiszcie

Ja swojej płyty testować nie będę. Bardziej będę żałować jak już nie wstanie niż tego że coś działa wolniej.

Ogólnie wracając jeszcze do akceleratorów innych niż CT6x. Każdy jest dobry, ale tylko  jeśli kupujesz zainstalowany już na płycie, który działa i był używany przez poprzedniego właściciela. Trafiają się konfigi z AB40, CT2b które też są lepsze niż goły Falcon.
Ale kupno samego to mega ryzyko - a co jeśli poprzedni właściciel sprzedaje bo padła płyta? A może to właśnie przez uszkodzoną dopałkę? Mnie osobiście na takie ryzyko nie stać.

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

35

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

AS... napisał/a:

Twój ex. Falcon z ct2b z Twoją ex. pamięcią Paskudową działał bez problemu i w trybie 030 turbo i 030 normalnym.
Pamiętasz ile razy go katowaliśmy na sztabach czy nawet na party?!

Przypadek opisany na stronie Czuby dotyczy tylko CT6x.

A jako dowód niech posłuży CentRAM14 który był stworzony do CT2b (nawet w trybie turbo), a sam RC odradza go używania w przypadku CT6x (tylko w opcji z lutowaniem czyli przetaktowaną szyna)

Sama pamięć Paskuda wg mnie jest bardzo dobra, ja też używałem kiedyś i nie było najmniejszego problemu.

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

36

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

Ja piszę z praktyki :)

37

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

Spencer: jesli rezygnujesz z tej pamieci paskudowej od Pitera to daj znac, bo skoro u Pitera ma sie kurzyc to ja uzywalbym ja w swoim stockowym falconie wiec w zupelnosci mi wystarczy. Zreszta inna paskudowa pamiec od wieu lat bardzo dobrze sprawuje sie w falconie z ct6x

Pozdro
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

38

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

marnie to widzę tj. CT6x nie znajdę na pewno szybko(czytaj wcale), więc pozostaję przy stocku i odpuszaczm
sobie te dopałki od st-freakz.co.uk , przekonał mnie Bartek.. ilosc Falconów maleje a rosnąć nigdy nie będzie, ryzyko uszkodzenia spore, a korzyści na wzgląd wydajności niewielkie.

Dziękuję wszystkim za pomoc

piter: Tobie szczególnie...skoro dopałki nie będzie to przyjmę Twoja paskudową ,w końcu będę miał okazję pobawić się mintem chodziaż na stocku ponoć tylko to ciekawostka. Potrzebuję jedynie wiedzieć przed wysyłką jeśli przejdzie testy i docelowo już zostanie u mnie to jak się z tego rozliczymy. Dziękuję serdecznie raz jeszcze

Ostatnio edytowany przez Spencer (2014-05-15 17:04:20)

Atari Falcon 030+Centram14MB,CT63+128 MB,CTPCI,SuperVidel,Super Nova+ATI Mach64,Eclipse+ATI Rage IIC PCI,NetUSB,Steinberg SPDIF+Time-Lock,C-Lab Notator

39

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

Czysta teoria :)
Skoro takie boostery potrafią czasem spalić jakiś układ ( z tego co tu zrozumiałem, to chyba jedynym zagrożonym jest Combel i/lub Videl ) to czy nie wystarczyło by przy montowaniu boostera założyć na te 2 układy solidnego radiatora. A przy większym strachu spalenia dorzucić jeszcze na to wiatrak? To powinno raczej w pełni zabezpieczyć takie w miarę dość lekkie podbicia parametrów Falcona, tymbardziej, że wielu używa tych boosterów bez problemu przez długie żywota swoich maszyn.

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

Nie jestem pewien czy to jest tylko kwestia temperatury.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

41

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

@ Jury, nie chodzi o to że nie działa, zle działa itp. Większość Falconów działała z tym bez problemu ale... Zaryzykował byś teraz lutowanie dopałki nieznanego pochodzenia? I nie chodzi tu o nieuczciwych sprzedawców, a raczej o nieświadomych, tym bardziej że większość ogłoszeń to: niesprawdzone, sprzedaje jako uszkodzone itp.

Tak jak Adam pisze, to nie kwestie temperatury a delikatności falconowej płyty i dość skomplikowanego montażu samych akceleratorów. W CT6x problemu nie ma, wyjmujesz zworkę, instalujesz (np. pomagając sobie dyskietka :)), podłączasz zasilanie i działa. Cokolwiek innego to ingerencja w 20 letnią płytę. I wraca problem dostępności, cen itp, itp.

Dlatego pomijając nawet fakt że jest najszybszy, to jeszcze najłatwiejszy w montażu, najtrudniejszy w dostępności.
A w przypadku awarii jest szansa przywrócenia do życia przez RC. W przypadku innych rozszerzeń Falcon staje się eksponatem w kolekcji.

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

42

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

Osobiście oczywiście, że bym zamontował sobie takiego boostera ( mimo, że lutownicę używam raz na 2 lata przez góra 30 minut :) ) grzebiąc w tej "delikatnej falconowej płycie" :) Nawet był okres kiedy mimo CT63 uparcie chciałem podkręcić szynę do 24MHz. Po prostu jak widziałem na yt jak u ludzi z CT i podkręconą szyną rysował się ekran w rozdzielczości 800x600x256 to aż mnie ściskało, że mi na szynie 16MHz tak się ślimaczy :) Tyle, że ja szukałem wtedy tylko jednego boostera ( nie pamiętam teraz jak się nazywał ) i nie udało mi się utrafić. Ale okres ten minął odkąd nie muszę się martwić o czasy rysowania ekranu choćby w nie wiem jakiej rozdzielczości :)

Ostatnio edytowany przez jury (2014-05-15 22:22:24)

43

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

Spoko, tak wogóle straszny offtop się tu zrobił, choć zazwyczaj tak się dzieje przed sprzedażą :)

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

44

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

Spencer: 120 będzie ok ? :)
wysyłka po weekendzie bo przetestuje w weekend jeszcze :)

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

45

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

Przyznaj się jury teraz falcona masz w fullhd...

46

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

Monitor podpięty do Falcona pociągnie mi max 1200x1024.

bartek030 napisał/a:

Spoko, tak wogóle straszny offtop się tu zrobił, choć zazwyczaj tak się dzieje przed sprzedażą :)

To już nie wątek sprzedaży, piter sprzedał Falcona w jednym z pierwszych postów tego wątku, więc spokojnie można mu go przejąć do innych celów ;)

47

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

Lol Piter :D Foty balkonowe wymiataja :D to jest .....
Falcon Balkon ;P

48

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

Karaiby...

49

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

piter: pewnie :) trafiło mi się jak ślepej kurze :)

Atari Falcon 030+Centram14MB,CT63+128 MB,CTPCI,SuperVidel,Super Nova+ATI Mach64,Eclipse+ATI Rage IIC PCI,NetUSB,Steinberg SPDIF+Time-Lock,C-Lab Notator

50

Odp: sprzedam Atari Falcon 030 z dodatkami

no to falcon zmienił wlasnie właściciela !!(powodzenia Cieplik!!)

Wieczor mam Twoje zabawki !!!:)

Ostatnio edytowany przez piter (2014-05-16 18:39:20)

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050