1

Temat: Niech gra muzyka ...

Tak pomyślałem ... fajnie by było, aby powstało radyjko z myzyką tworzoną na atari i jej remixami. Wiem, że kiedyś takie było i grało w weekendy ... wielka szkoda, że dalej nie gra. Obecnie zasłuchuję się w slay radio chociaż to muza commodorowska.
DLACZEGO NIE MIAŁO BY GRAĆ NASZE RADYJKO. Mam na myśli radyjko grające 24h na dobę z różną ramówką na poszczególne dni tygodnia np. 8 bit / 16 bit itp. Do tego informacje o nowościach, czy też jakieś ogłoszenia, które będzie mógł tworzyć / nagrwać każdy np. dzwoniąc na numer stacjonarny automatu, który przerobi nagranie na mp3.
Powyższe rozwiązania to nie problem ...

Może znajdą się osoby, które pmogły by coś takiego wystartować ... głownie ze strony zasobów muzycznych oraz kontaktów do ludzi tworzących muzę na atari. Takie radyjko było by "dobrem wspólnym" i przyjemnością łechtającą nasze uszy :)
Może znajdzie się też zaufana i chętna osoba ze środowiska muzycznego atari, na którą zarejestruje się serwery radiowe ... dla "czytości" przedsięwzięcia.
Chciałbym to zrealizować przed swoim wyjazdem / przeprowadzką w czerwcu za granicę. Miło by było tam sobie go słuchać.

Proszę o info co o tym sądzicie? W sumie to tylko kilkadziesiąt minut pracy, by coś takiego powstało ...
Ja mogę zająć się serwerami shoutcast, serwerem na stronkę radia, automatem do newsów. Domenka już jest www.atari.tk
Narazie pod tą domeną gra slayradio ... ale może to zmienimy. Na tej stronie był by wyświetlany tylko tytuł własnie granego kawałku muzycznego, button do odpalenia radia w zewnetrznym playerze i ew. ramówka. Można zrobić także, że właśnie odgrywany kawałek będzie można ściągnąc jako mp3 ...

Inne propozycje ?

Taka prosta stronka ... bo istotą jest grające radyjko :)

Pomożecie ? ? ?

Pozdrawiam

Atari 65XE

2

Odp: Niech gra muzyka ...

To do fabryki nie pasuje. Bardziej scena lub bałagan. Zgłoś się do X-Raya, może Ci powie, jak spiąć - i wystartuj. Chętnie posłucham, muzycznie nie wspomogę, bo się nie znam.

Sikor umarł...

3

Odp: Niech gra muzyka ...

Jest tez nectaryna. Tam można requestowac utowary ze wszystkich platform:
https://www.scenemusic.net/

Moze warto podejrzec przed wystartoweniem nowego projektu.

4

Odp: Niech gra muzyka ...

Chodzi mi po głowie coś takiego od dłuższego czasu ... ale brak wolnych zasobów ludzkich się kłania.
Mogę udostęponić server jakby co i pewnie skonfigurowac soft ;)

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

5

Odp: Niech gra muzyka ...

nektaryna zeszla na psy strasznie. projekt przejely jakies dzieciaki, skasowali wszystko co bylo tam wartosciowe, oraz przede wszystkim zniweczyli pare lat m.in mojej pracy i wyjebali atarowskie mp3 ktore im kiedys wrzucalismy. Takze osobiscie blizej mi aktualnie do zdania ze nalezy bojkotowac ten sajt niz promowac. Na pohybel.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

6

Odp: Niech gra muzyka ...

Fakt. Ale z sentymentu czasem jeszcze slucham. No i jak ktos chce robic podcast to niech sobie zarzuci oko i ucho na inne juz istniejace.

7

Odp: Niech gra muzyka ...

Problem w tym że nie ma na co tego oka rzucać ...

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

8

Odp: Niech gra muzyka ...

No juz nie przesadzajacie. Jest shoutbox, requester, pokazuje co gra i co czeka w kolejce itd, itp. Takze mozna zobaczyc jak stronka powinna dzialac (badz nie ;) ). Szczegolnie jak sie chce zrobic taka samemu.
Ja wiem, ze sie starzejemy ale juz bez przesady. Nie ma co zgrywac starych zgredow i ciagle narzekac.

9

Odp: Niech gra muzyka ...

A temat wg mnie wydawał się tak prosty do zrealizowania. W sumie to jest potrzebna tylko osoba, która będzie "właścielem" radia, osoba na którą będzie serwer shoutcast, osoba znana w środowisku atari, osoba która posiada kontakty i która będzie zarządzała serwerem ftp do wgrywania kawałków muzycznych ... która zna się na "atarowskiej" muzyce.
Na początek można wrzucić kilka kawałków, by radyjko już grało ... a czas i zaangażowanie ludzi rozwinie ten projekt.
Stronkę można tak samo rozwijać z czasem ... istotą jest by radio grało, które będzie grało i bez stronki ... stronka to dodatek.
Tym sposobem stworzyłem inne radyjko, grające skrajnie inną, ale także muzykę "niszową". To dobra metoda ... raczej ;) poparta doświadczeniem.

Może ktoś się zgłosi by być "właścicielem" projektu ?

Atari 65XE

10

Odp: Niech gra muzyka ...

A to nie TY przypadkiem ?

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

11

Odp: Niech gra muzyka ...

ee takze sie zdezorientowalem...

12

Odp: Niech gra muzyka ...

Raczej nie :D
W tej "krainie" nikt mnie nie zna. Nie mam kontaktów do odpowiednich ludzi ... wogóle nie znam sceny atari. Nie znam się na "atarowskiej" muzyce. Lubię jej tylko słuchać.
Jestem przyszłym słuchaczem ... który z "właścicielem" to zorganizuje. Podobnie zrobiłem z tym innym radyjkiem.
Stworzyłem je i sobie je słucham ... jego "właścicielem" też jest odpowiednia do tego osoba.

Za niedługo też jadę za granicę do pracy, więc mogę być często nieobecny w internecie.
Więc to napewno nie ja. Wg mnie tym kimś mógłby być ktoś taki jak np. dely, lewiS czy miker ...

Ostatnio edytowany przez zRo (2014-05-15 20:36:55)

Atari 65XE

13

Odp: Niech gra muzyka ...

Kiedyś się z radia na kasety nagrywało, żeby słuchać w domowym zaciszu. Teraz się ściąga empeczy i słucha w domowym zaciszu.

Lub sapy.

14

Odp: Niech gra muzyka ...

A jak już się nagrało to radia się już nie słuchało ... w domowym zaciszu. Telewizję też sobie nagraj lub ściągnij avika ... albo odpal magnetowid, bo to będzie retro. Ale post ...

Atari 65XE

15

Odp: Niech gra muzyka ...

Zostałem niezrozumiany, trudno.

16

Odp: Niech gra muzyka ...

Mam do Was prośbę i pytanie zarazem ... czy ktoś może mi podesłać paczkę mp3 z fajną nutą z małego atari ?
z góry dziękuję ...

Atari 65XE

17

Odp: Niech gra muzyka ...

http://ftp.pigwa.net/stuff/audio/music_discs/Poison/
http://ftp.pigwa.net/stuff/audio/music_discs/505/

:)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

18

Odp: Niech gra muzyka ...

Dziękuję za pierwsze mp3 :) VOY

Dodałem do playlisty pierwsze 5 kawałków ...
Trochę nietypowo podeszłem do tematu, ale narazie będzie to "postawione" na YouTubie nie na serwerze shoutcast ... zaleta że dorobię pominięcie właśnie odgrywanego kawałku na następny. Playlistya działa w sposób losowy. Muzy będzie można posłuchać na atari.tk ...

Do końca tygodnia dodam otrzymane od VOYA muzyczki  ... a może ktoś podeśle i następne ...

Chętni mogą też dopisywać txt do scrolla ;)

Atari 65XE

19

Odp: Niech gra muzyka ...

Na youtube pełno jest muzyczek atarowskich. Nawet z playlistami.
Może dodanie na nowo tych istniejących jest mniej czasochłonne niż szukanie nowych.
Ale, że akurat Tam Ci się chce to wpychać.

20

Odp: Niech gra muzyka ...

Serwery YT są darmowe a typowo radiowe płatne. Jak dla mnie nie ma różnicy czy dzwięk na stronie będzie odgrywany w sposób losowy z serwera YT czy shoutcast poza ceną ...
Playlista na stronie jest własna (skrypt php) i można dodawać tam jingle, audycje i muzykę ... w tym dodane na YT przez kogoś innego.

Chcieć to móc ... ja mogę "wpychać" tylko bym miał co ;)

Atari 65XE