76

Odp: ATARI PARTY 2014 Gł-zy

zastanawiam sie kto wrabia Riszarda... regulamin na stronie w obecnej formie to w czysta prowokacja. komus bardzo zalezy na rozbijaniu srodowiska (co innego zapis regulaminu jak wyzej - integruje), albo na zrobieniu z Glucholazow piknika przy piwku.

co do powyzszego zapisu, sa dodatkowe plusy:

- Pin nie bedzie tracil czasu na sprawdzanie na jakiej konfiguracji program zadziala
- mozna pisac programy na dowolna konfiguracje: chcesz gole atari? kompomachine? prosze bardzo ale umiesc stosowna informacje w zgloszeniu.

nawet Pin przyzna mi racje :-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

77

Odp: ATARI PARTY 2014 Gł-zy

Pin napisał/a:

Mazi - na durne pytania nie odpowiadam. Rozmawialiśmy o tym bazylion razy. Mam inne zdanie w temacie, ok?

Pytanie zasadne tylko odpowiedz cos nieteges. Ale skoro tak to nie mamy o czym rozmawiac. Rapidus pownien byc Ci odebrany a Ty powinienes wrocic do poprzedniej konfiguracji. Po to powstal Rapidus, z dwoma prockami na pokladzie, (IMHO) azeby wszyscy byli zadowoleni.
Szkoda, ze myslisz tylko o sobie a innych masz w glebokim powazaniu.

78

Odp: ATARI PARTY 2014 Gł-zy

Odpowiedź była wydaje mi się sensowna. Nie sugeruj, co powinno mi być odebrane a co nie, to moja sprawa. Powstał Rapidus, no i bardzo dobrze. Właściwie to nie myślę tylko o sobie, ale za to Ty myślisz tylko o sobie z całą pewnością ;)

Ostatnio edytowany przez Pin (2014-06-17 10:36:11)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

79

Odp: ATARI PARTY 2014 Gł-zy

Nie, mysle o ludziach, ktorzy chca miec soft na 6502 ze wszystkimi jego dobrodzejstwami.
Rapidusa (ze wszystkimi jego featurami) dostales zdajesie za free wiec to co odwalasz jest nie fer. Nie wiem skad ten wrecz maniakalny upor. Nie bo nie. Dziecinada. Szczegolnie, ze Rapidus umozliwia wszystko to czego chca atarowcy (z pod znaku 6502) i to co chcialbys miec Ty :)

80

Odp: ATARI PARTY 2014 Gł-zy

mazi napisał/a:

Nie, mysle o ludziach, ktorzy chca miec soft na 6502 ze wszystkimi jego dobrodzejstwami.


.. czyli z czymże to takim? :D

Wskaż mi to oto palcem ten obiekt, bo nie wierzę co widzę ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

81

Odp: ATARI PARTY 2014 Gł-zy

Jak odpowiesz dlaczego upierasz sie aby nie uzyc prztyczka :P

82

Odp: ATARI PARTY 2014 Gł-zy

Pin napisał/a:
mazi napisał/a:

Nie, mysle o ludziach, ktorzy chca miec soft na 6502 ze wszystkimi jego dobrodzejstwami.


.. czyli z czymże to takim? :D

Wskaż mi to oto palcem ten obiekt, bo nie wierzę co widzę ;)

1. Rozkazy nieujęte w specyfikacji :P
2. Nieliniowa pamięć RAM
3. Bloki max 16KB
4. Docyklowane z Antickiem
5. Mającymi standardowy system w komputerze
6. Używającym standardowego zegara
Myślę, że około 20-30 punktów by się znalazło... :P

Sikor umarł...

83

Odp: ATARI PARTY 2014 Gł-zy

1. I o dzięki nim można więcej?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

84

Odp: ATARI PARTY 2014 Gł-zy

1. I co dzięki nim można więcej zrobić? Jakieś przykłady?
2. tzn?
3. co to ma do rzeczy?
4. nie widzę problemu
5. Std system, czyli? - tez mam std system.
6. tez uzywam std zegara.

Co jeszcze? ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

85

Odp: ATARI PARTY 2014 Gł-zy

Prztyczek Panoczku, prztyczek!

Ostatnio edytowany przez mazi (2014-06-17 14:54:54)

86

Odp: ATARI PARTY 2014 Gł-zy

> 1. I co dzięki nim można więcej zrobić? Jakieś przykłady?

jest temu poswiecony caly watek na forum:

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 53#p161053

nie zasmiecaj watku o party...

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

87

Odp: ATARI PARTY 2014 Gł-zy

No i co? - Co daje użycie owych rozkazów, bo widzę że pytanie to trzeba ponawiać w każdym jednym przypadku i do tego raz na miesiąc. Konkrety, przykłady :)

Inaczej zadam pytanie. Czy powstał program na nielegalach (może jest jeden), który działa lepiej i nie da się tego napisać na legalnych?

Może mi ktoś konkretnie i wyłącznie na to pytanie odpowiedzieć?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

88

Odp: ATARI PARTY 2014 Gł-zy

np dla różnych pętli:
LAX #0
TAY       ;3 bajty
==
LDA #0
LDX #0
LDY #0 ; 6 bajtów

Ostatnio edytowany przez gorgh (2014-06-17 15:22:49)

89

Odp: ATARI PARTY 2014 Gł-zy

Na przykład "MuadDib demo" :P

Sikor umarł...

90

Odp: ATARI PARTY 2014 Gł-zy

Sikor - kiepski przykład i do tego tylko jeden :P

Gorgh - nie wiem, czy taka konstrukcja na dłuższą metę jest na tyle przydatna, że w demie / grze może coś przyspieszyć. Były LAX'y w jednym z dem, no i po usunięciu owych rozkazów demo działa tak samo ;). Oczywiście co kod, to inna sytuacja, ale jednak ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

91

Odp: ATARI PARTY 2014 Gł-zy

wg. mnie jest to czasem przydatne, podobnie jak sbx , na przykład w 256b, 512b, 1 kb, a poza tym zawsze znajdzie się sposób aby coś obejść, Ci którzy kodują to to wiedzą, że sposobów na coś jest kilka, ale po co sobie z punktu widzenia programisty wiązać ręce. A tak w ogóle to produkcji na małe atari wymagających dużych oszczędności w cyklach (dem) jest na tyle mało ( co chyba się zmienia miejmy nadzieje :)  ) , że trudno jest zauważyć znaczącą obecność nieudokumentowanych rozkazów.

92

Odp: ATARI PARTY 2014 Gł-zy

@Pin: Alley Cat :P

Sikor umarł...

93

Odp: ATARI PARTY 2014 Gł-zy

Pin napisał/a:

Co daje użycie owych rozkazów, bo widzę że pytanie to trzeba ponawiać w każdym jednym przypadku i do tego raz na miesiąc.

Nie odkrecaj kota ogonem. Trzeba za kazdym razem zadawac to pytanie: dlaczego nie uzyjesz prztyczka? No dlaczego? To pytanie trzeba zadawac jak najczesciej. Bo to co wygadujesz to juz zwykla zlosliwosc.

94

Odp: ATARI PARTY 2014 Gł-zy

nie odwracaj kota ogonem. Nikt mi na moje pytanie nie odpowiedział, bo brakuje mu konkretnych argumentów na poparcie swojej tezy :P

@Sikor - Alley Cat mam w wersji bez nielegali. Działa dokładnie tak samo :D

Ostatnio edytowany przez Pin (2014-06-17 18:13:07)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

95

Odp: ATARI PARTY 2014 Gł-zy

Na szczescie Rysiu ukrocil Twoje dyktatorskie zapedy. Szkoda tylko, ze jeszcze nie widac tego w oficjalnym regulaminie.
To tyle panie Zlosliwcze.

96

Odp: ATARI PARTY 2014 Gł-zy

Mazi, to nie ja jestem złośliwy ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

97

Odp: ATARI PARTY 2014 Gł-zy

Mazi, to nie ja jestem złośliwy i to nie ja wiercę dziurę w kolanie organizatora ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

98

Odp: ATARI PARTY 2014 Gł-zy

Tu juz nie ma czego komentowac. Pokazujesz dno wypisujac takie banialuki. Po to powstal (i zapewne nadal jest udoskonalany) Rapidus by polaczyc oldschoolowcow z newschoolowcami. W Twoim wypadku, w compo machine, wystarczy przelaczyc 'prztyczek' i jest wilk syty i owca cala. Wiec przestan juz, za przeproszeniem, brnac w to bagno.
Organizatorowi nikt nie wiercil dziury. Sam po przeczytaniu dyskusji doszedl do wlasciwych wnioskow. Mozna? Mozna! Ale jak ktos jest zlosiliwy to...

Juz mnie tak strasznie nudzi ten Twoj zlosliwy upor i brak argumentow (na uzycie prztyczka), ze nawet sobie nie wyobrazasz. Zluzuj w koncu to nie boli :)

99

Odp: ATARI PARTY 2014 Gł-zy

Był zapis w regulaminie jakiś tam. Zrobiłeś awanturę na forum z osobistymi podjazdami. To moja wina? Ja nie jestem autorem tego regulaminu, bo napisałem onegdaj sensowny reg i został on przerobiony przez osoby trzecie wg. własnego uznania a z tego co napisałem zostały mniej, lub bardziej logiczne części. Dlatego na ten temat się nie wypowiadam, bo nic mi do tego.

Moje zdanie znasz, więc nie pytaj o nie więcej ;) Nie mów o bagnie, bo ja w tych kategoriach nie wypowiadam się o Twoich poglądach. Nie rób z forum rynsztoka.

W dalszym ciągu nikt nie jest mi w stanie uargumentować i przedstawić jak wygląda sensowne użycie rozkazów nielegalnych, oraz pokazać jak można tego użyć, by osiągnąć wymierne korzyści w programowaniu. W latach 1980-2014 praktycznie nikt do niczego konkretnego ich nie używał więc domniemam, iż pożytek z ich użycia jest na tyle niewielki, że nie warto sobie kosztem obniżania zgodności z oficjalną specyfikacją zaprzątać głowy ;)- Atari jakoś oficjalnie nie publikowało listy rozkazów będących dziełem przypadku w cyklu produkcji procesora :P

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

100

Odp: ATARI PARTY 2014 Gł-zy

Zle to odczytales. Oraz nadal nie napisales dlaczego nie przelaczysz tego przytczka.
NIE MAM NIC DO CIEBIE OSOBISCIE. Nie odbieraj tego w ten sposob.
Chodzi mi tylko o Twoj upor i brak argumentow w wiadomym temacie.