Temat: dopałka do stacji 1050

hmmm jaka waszym zdaniem jest najlepsza dopalka do ww stacji??
odrazu prosilbym o schematy itp..
pozdr.

"wszystko się kiedyś kończy......."

2

Odp: dopałka do stacji 1050

panowie...czy nikt niewypowie sie jaka jest najlepsza dopalka do tej stacji czy nikt juz takowej nie posiada  :?

"wszystko się kiedyś kończy......."

3

Odp: dopałka do stacji 1050

ja mam 1050 z Super Archiverem opis w najnowszym Seriousie. Opisy innych rozszerzen takze w wczesnijszych numerach tegoz maga.

4

Odp: dopałka do stacji 1050

ja mam 1050 z Super Archiverem opis w najnowszym Seriousie. Opisy innych rozszerzen takze w wczesnijszych numerach tegoz maga.

elkabato ;) wiem ze sa w seriousach ale chodzi mi oto zebyscie napisali cos o nich jakie sa: dobre ,zle, jakie macie z nimi klopoty itd itp...

"wszystko się kiedyś kończy......."

5

Odp: dopałka do stacji 1050

no to ja z moja nie mam jakis specjalnych problemów, obsługuje formaty: SD MD DD. Przyspieszenie w standardzie UltraSpeed :) tyle ci moge powiedziec :)

6

Odp: dopałka do stacji 1050

Z tego co mi się kojarzy to jednym z lepszych rozszerzeń był HAPPY WARP, bodajże w wersji 7.10, niestety nie mam na ten temat żadnych materiałów, możnaby za to spytać Pana Google`a :)

PS a o moim TOMS MULTI DRIVE 1050 to się nie chce wypowiadać, do wprawdzie ma SD/MD/DD i IBM-SS, ale nie emuluje ustraspeeda i stacja musi się dobrze rozkręcić zanim dyski zacznie czytać...

I Ty zostaniesz big endianem...

7

Odp: dopałka do stacji 1050

ja mam 1050 z Super Archiverem....

hmmm opis jest ale jakies oprogramowanie sytemowe bedzie dopiero w numerze 14 :( a jest ono chyba potrzebne aby stacja szybciej chodzila bo bym byl zainteresowany tym czyms ;) podaj wiecej info "co z czym sie je" etp...

"wszystko się kiedyś kończy......."

8

Odp: dopałka do stacji 1050

Cześć !

A z gdzie zanabyłeś Super Archivera do 1050 ? W stanach czy sam wydłubałeś ? Ja mam 2 rozszerzenia Toms Multi Drive oraz Happy Warp 7.1, w czym mogę pomóc ? Jakie informacje są potrzebne

Cze, ;)
super archiwera sam zrobie jak niedlugo dostane pamiec eprom ;) a schemat i instrukcja jest w magazynie serious...
hmmm. informacje ... jak sie sprawuje ten happy warp 7.1 ;) tez bym se go zalozyl ale nigdzie niema prostego schematu do niego .....

"wszystko się kiedyś kończy......."

9

Odp: dopałka do stacji 1050

Masz schemat ? Jeżeli tak to mogę go zrobić, a zawartość Epromu masz ? Procesor 6502 też masz ? Happy działa Si, montowałem go w Karinie na specjalne zamówienie zrobił Mi płytkę Mariusz Geisler, podobno zmarł czy to prawda ? Rozbudował Mi kilkanaście atarynek, między innymi Geparda, Moją, oraz Baela, i kilku znajomych z giełdy komputerowej w Gdyni. Happy Warp po Super Archiwerze 2 był najlepszą ze znanych i testowanych przezmnie przeróbek stacji dysków do małego Atari.

Schematu nimam ale puszcze posta na zagranicznych stronkach o atarkach to sie znajdzie...zawartosc epromu nimam ale chyba gdzies go widzialem jakby co mam programatora...
a tak wogole to jestes elektronikiem ??? czy programistą....

"wszystko się kiedyś kończy......."

10

Odp: dopałka do stacji 1050

... To może ty puść posta, a ja kupię oryginalnego Super Archivera 2 wraz z Bit writerem w stanach, mam gdziaś kontakt do Roberta Puffa ( tego od LZW Archivera i kupy innego softu i hardware-u ). Około 100 $ to będzie kosztowało, ale jest to najlepsze rozwiązanie do tworzenia i kopiowania zabezpieczeń w programamch,...

hmmm za 100 $ to ja dziekuje wole sobie sam zrobic wersje perwsza Archiwera wiesz moze czym ona się różni od dwójki ??? Mogłbyś załatwić jakiś nowszy soft do Super Archiwera 1 ???
pozdr...

"wszystko się kiedyś kończy......."

11

Odp: dopałka do stacji 1050

jezeli pytasz o stacje elkabata to kupil ja z ta dopalka od niejakiego Nir Dary...gościu jest chyba z Izraela....jezeli chodzi o sprzedaz tego Archiwera 2 to szczeze watpie zeby sie to udalo bo na scenie malo osob posiada ta stacje a ci co maja to posiadaja w nich juz jakies dopalki ....to pogadaj z gosciem moze schemat udostepni ;) bo pare klockow 6502 mam...
pozdr.

"wszystko się kiedyś kończy......."

12

Odp: dopałka do stacji 1050

Stacje z Super Archiverem dostalem od Nira! nie kupowalem jej! Big THX dla niego!

13

Odp: dopałka do stacji 1050

A którą werję Archivera posiada ? I czy byłbyś skłonny ją udostępnić na kilka dni, oczywiście koszty przesyłki w obie strony pokrywam ja, mogę na czas jej braku udostępnić swoją z Happy Warpem lub Tomsem Multi.

Żbiku nieczytasz dokaldnie forum !!! toc pisze ze to wersja pierwsza Archiwera i na tej dopalce i stacji jest wzorowany artykół w ostatnim Seriousie gdzie znajduje sie dokładny opis i schemat bardzo prosty softwaeru jeszcze niema ale posiada go np: elkabato no i ja... i jescze inni ;)
pozdr.

"wszystko się kiedyś kończy......."

14

Odp: dopałka do stacji 1050

Jaka jest roznica miedzy TOMS multi drive a Happy Warp do 1050 ? Spis elementow wydaje sie byc bardzo zblizony. Czy roznia sie tylko i wylacznie "wsadem" do eproma ?

.... ok juz sie poprawiam, poszukalem w necie i wlasnie porownuje schematy.

Ostatnio edytowany przez sq7bti (2007-06-26 19:55:42)

poszukuje kwarcu 14.187576 MHz (CO70034)