1

Temat: CT(x)60(3) Clone Project.

Jako że przez niemal pół roku nie otrzymałem ŻADNEJ wiążacej odpowiedzi od Rodolphe Czuba, Z dniem dzisiejszym oficjalnie rozpoczynam projekt klonowania CT63 :D

Jak ktoś chce dołączyć, proszę bardzo, Wszelkie pomysły i sugestie mile widziane.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

2

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

Będę wspierał jak tylko będę mógł!!!
W końcu!!! Nareszcie!!!!!

No to tak:

1. pamięć ct6x wymaga pamięci dimm cl2!!! 133mhz!! ( z tym jest problem i nie łatwo to kupić czasami jest na allegro, czasami nie ma tego na allegro) proponuję zintegrować ct6x z pamięcią 256mb bądź 512mb tyle ct obsłuży max.
2. ctcm, musi być obowiązkowo żadnych kwarcy, każdy ustawi sobie procesor jak będzie chciał i nie będzie problemu że jednemu działa na 66mhz a 2giemu wiesza się na 61mhz (zakładając że naprawdę tylko rev. 1 jest dostępna). A 3ciemu na 95mhz zakładając że ktoś znajdzie źródło na rev. 6
3. ct6x lubi się bujać i trzeba zrobić mały patent aby nie "wypadało bądź się nie ruszało z "gniazd rozszerzeń" do których jest wpięte w płytę falcona,  min. dwie podpórki najlepiej trzy  z przeciwnej strony karty od gniazda do którego karta jest wpięta w płytę główną
4. hujowe chłodzenie z racji hujowego rozmieszczenia procesor-a na karcie ct6x, przenieść procesor do góry karty aby nie dmuchał on w klawiaturę, a wtedy można naprawdę coś tam normalnego zamontować i nie walczyć z klawiaturą o którą lubi ocierać się ct6x (a w zasadzie wiatraczek od procesor-a 060.... )
5. clock patch z tym to jest jazda... i nie?!!!
(ja osobiście na szczęście mam falcon-a  clab mk1 z "fabrycznych" clock patchem, pamiętam jak ludzie narzekali że ct jest niestabilne że się wiesza itd.) Trzeba to będzie zweryfikować u bet-a testerów na rewizjach płyty bądź zrobić uniwersalnego clock patcha dla każdego i zapomnieć o temacie.
6. mieszając na karcie z przemieszczeniem proc-a uwaga na super videl-a w przyszłości którego też zrobisz :)

To tak na szybko i z pamięci....

Ostatnio edytowany przez AS... (2014-06-10 19:34:16)

3

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

Super.
Chętnie pomogę przy testach, jeden falcon stoi i czeka.

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

4

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

7. od razu dać najnowszy soft (utoss 060 i bott 2.1)
8. posiadacze ct6x z ctpci muszą "giąć" bądź wycinać zasilanie (to co wystaje z płyty po odpięciu oryginalnego Falconowego zasilacza) w płycie głównej Falcona aby podłączyć tam taśmy, to też trzeba poprawić

5

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

Skoro przeprojektowujesz płytkę to może ustawić supervidela tak, aby wyjście dvi było na tylną ściankę?
Zgadzam się z postulatem wlutowania ramu na stałę.

Ostatnio edytowany przez sqward (2014-06-10 19:46:52)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

6

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

Ja sie nie znam na elektronice, ale chetnie zanabede i pomoge przy testach.

BTW. Czy mozna by bylo dodac sieciowke o ile bylo by to w miare "proste" ?

7

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

http://www.amibay.com/showthread.php?60 … post611707

mc68060rc50 rev6

zostały jeszcze 2 ... a niebawem 10 następnych.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

8

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

Nie mam już falcona i pewnie nieprędko będę miał, o ile wogóle... :(

Sikor umarł...

9

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

Biere :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

10

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

@willy: wspaniała inicjatywa! :) może moje marzenie się w końcu ziści :)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

11

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

Super..  dla mnie przynajmniej 1szt

Atari Falcon 030+Centram14MB,CT63+128 MB,CTPCI,SuperVidel,Super Nova+ATI Mach64,Eclipse+ATI Rage IIC PCI,NetUSB,Steinberg SPDIF+Time-Lock,C-Lab Notator

12

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

Willy, nie mam kompetencji by Ci pomóc, ale tak jak pisałem w innym wątku będę zainteresowany nabyciem 1 sztuki. Gdy już uda mi się dorwać falcona to będę mógł pomóc testami...

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

Pomysl ASa ze zintegrowana pamiecia jest niezly, bo fakt, odpowiednie DIMMy ciezko dostac. Minimum to 512MB, a jesli dalo by sie pojechac na maksa i dac 4GB to by bylo super :D Wowczas mozna by przeniesc procesor troche do gory, tak aby nie bylo problemu z klawiatura.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

14

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

Hola hola...
Ct6x maksymalnie obsłuży 512mb ram.


Adam pisałem przecież o tym aby zrobić procesor w ten sposób aby nie "haczył" o klawiaturę, a wtedy to można normalne chłodzenie tam zamontować.

Ostatnio edytowany przez AS... (2014-06-11 08:11:27)

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

Ale 060 obsluzy 4GB. Ograniczenie CT60 wynika zapewne z tego jakie dostepne byly moduly podczas konstrukcji. Jak juz mamy przerabiac, to najlepiej isc na maksa.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

16

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

ja wspomogę finansowo w całości /produkcyjnie/ przejme produkcje i co ci tam pasuje :-)

ps. mam wszystkie schematy, bomy itp...

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

17

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

Panowie to został jeszcze Super Videl.
Rozmawiał o tym ktoś z Nature?

Przemek byku?
Pogadaj z nature.

Obecnie nie da się od nich kupić super videl-a mają 3szt w razie reklamacji :( I nie chcą sprzedać...

18

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

AS... napisał/a:

Obecnie nie da się od nich kupić super videl-a mają 3szt w razie reklamacji :( I nie chcą sprzedać...

Ale oni od samego początku ogłaszali wszem i obec i w RMF FM, że nie będzie kojelnej partii. I nawet pamiętam, że wracając z przedostatniego SV męczyłem Ciebie żebyś to zamawiał, bo jeszcze było kilka miesięcy do ostatecznego zamknięcia listy. Więc skąd ten płacz? :P

A co do projektu kopii CT6x to popieram i sam być może bym sztukę kupił.

19

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

Panowie, a nie możecie zamiast 68030 dać ColdFire, który jest łatwiej dostępny...?

Sikor umarł...

20

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

Hmm, dobry pomysł :)

21

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

Sikor napisał/a:

Panowie, a nie możecie zamiast 68030 dać ColdFire, który jest łatwiej dostępny...?

... ale to będzie sratari :P
A my nie chcemy sratari tylko :)

jury napisał/a:

Ale oni od samego początku ogłaszali wszem i obec i w RMF FM, że nie będzie kojelnej partii. I nawet pamiętam, że wracając z przedostatniego SV męczyłem Ciebie żebyś to zamawiał, bo jeszcze było kilka miesięcy do ostatecznego zamknięcia listy. Więc skąd ten płacz? :P

A co do projektu kopii CT6x to popieram i sam być może bym sztukę kupił.

Panie ja zamówiłem ale mail od nich trafił do spamu i jak zacząłem się tym interesować to było już po wszystkim....

Ostatnio edytowany przez AS... (2014-06-11 18:36:28)

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

Coldfire to słaby pomysł bo nie jest w 100% kompatybilne programowo. Wątpię żeby dało się wstawić inny procesur, ale jak już to najlepiej coś na FPGA - słyszałem ostatnio że dopałka do Amigi 600 wyciąga prędkość 2x060x60MHz.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

23

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

@Adam, może i nie jest, ale 060 też nie jest 100% kompatybilne z 030. A tu można pójść przyszłościowo i przy okazji zrobić kompatybilność z netusBee na przykład.

Sikor umarł...

24

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

Co do coldfire to też o tym myslałem. Nie ma on części rozkazów 68K i nie jest 100% kompatybilny, ale jest FireTOS, który ładuje bibliotekę emulującą brakujące rozkazy używając trap'ów - w taki sposób, o ile się nie mylę, Firebee może uruchamiać programy skompilowane na 060. Nie jest to wtedy full speed... ciekawe jak się ma w tym trybie wydajność w stosunku do 060. Jest też EmuTOS i chyba MiNT skompilowany pod v4e.

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

25

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

Amigowcy poszli tym trendem ...
-Szybkie będzie zawsze wolniejsze od nowszego i szybszego.
Zostajemy przy 060 o to tutaj chodzi.