1

Temat: Zasilacz do TT

Witam,

wczoraj nagle gdy pracowaem na TT nagle nastapila awaria pradu. Po ponowny wlaczeniu okazalo sie ze komputer nie startuje, sprawdzilem zasilacz i wyglada na to ze poszedl bezpiecznik, mam nadzieje ze tylko. Ne jest to standardowy zasilacz z TT, gdyz przpomina on bardziej zasilacz pecetowy(zasilal z niego kilka urzadzen dwa dyski, CDR i itp). Ta TTeka jest w obudwie BIGTower, trudno mi odczytac co kolwiek na samym bezpieczniku co to za typ. Macie jakies sugestie jaki powinien wstawic i sprawdzic czy to tylko spalil sie bezpiecznik ?

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

2

Odp: Zasilacz do TT

Zwykły zasilacz AT z PC (nie ATX)

Sikor umarł...

3

Odp: Zasilacz do TT

SIkor: wielkie dzieki, okazalo sie, ze poszedl nie tylko bezpiecznik lecz okazalo sie ze jest zwarcie w samym zasilaczu, podmienilem bezpiecznik wlaczylem ale ponownie korki wywalilo. Jakie szczescie ze nie poszlo na plyte i TTetka jest sprawna, pozostanie wymiana zasilacza.

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

4

Odp: Zasilacz do TT

Wracam ponownie do tematu zasilacza w TT

nie cale 2 tyg. temu w mojej drugiej TTetce tez cos sie przydazylo zasilaczowi, co zreszta stalo sie jak byl Yerzu u mnie, nie zaleznie czy wlacznik byl off czy on podawal napiecie na plyte a ze nie przyjemny zapach zapach sie z niego ulantial to odlaczylem i oddale znajomemu do zobaczeia co jest nie tak.

Oczywiscie okazalo sie ze wlacznik jest walniety, chociaz bez obciezenia omomierz wskazywal ze jest OK, wyjalem wylacznik z zastepczego zasilacza z falcona podmienilem go i narazie sprawa wylacznika jest zalatwiona, lecz co sie okazalo to problem jest glebszy, bo na wyjsciu zlacz sa duze wahania napiecia zamiast +5V waha sie od ok 3.V do 5.5 V, nie wspomne juz o napieciu +12 V ta wahania sa jeszcze wieksze.

Poza tym brak jest 3.3V, stad pytanie ktos ma wiedze, czy to normalne ? czy padlo takze to jak cos sie zjaralo w samym zasilaczu (wylacznik).

Samego zasilacz z falcona raczej nie da sie wykorzystac ?
zlacze jest inne poza tym w nim nie ma wlasnei 3.3 V

Podlaczac nie bede bo brak stabilizacji jest dziwny i szkoda kompa, lecz czy to mozliwe ze  komp mimo tego dzialal bez klopotu ?

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

5

Odp: Zasilacz do TT

Wydaje mi się, że lepiej pomyśleć nad nowym i w pełni sprawnym zasilaczem, zamiast podłączać "nie do końca pewny". Sprzęt atarowski jest zbyt unikalny i cenny, żeby ryzykować jego uszkodzenie. Tak przynajmniej ja bym zrobił - jeden spalony Falcon w moim życiu wystarczy: brak bolca "zerowego" w gniazdku, przepięcie monitora VGA z PC do Falcona (na ciepło) i od tej pory Falcon przestał działać. Teraz wiem z doświadczenia, że spraw "niepewnego zasilania" nie można lekceważyć.

Ostatnio edytowany przez macgyver (2015-03-04 21:27:25)

6

Odp: Zasilacz do TT

Tak oczywiscie, tego zasilacza nie zamierzam w takm stanie wkladac do TTetki, dostac zasilacz AT to nie jest klopot, lecz juz sie niestety nie zmiesci do oryginalnej obudowy.

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

7

Odp: Zasilacz do TT

Pisze do wiadomosci, wlasnie zalatwilem sobie od PC zasilacz AT, podlaczylem do TTetki i wszytsko wrocilo do normy po 3 tyg. przerwie. Moja  full wypas TT znowu hula jak nalezy.

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

Odp: Zasilacz do TT

Gdziiiiiiieeeeeeeeeeee jeeeeeeeest Piteeeeeeeer.

Znowu nas zrobił w wała.

Następnym razem nie pokażemy mu TT, tylko............................................

Znowu, Kroll, musimy pić jutro sami, hahaha.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

9

Odp: Zasilacz do TT

Yerzu, no widzisz, pewnie bedziemy musieli przelozyc napicie sie z Piterem na kolejny tyd.,ale spotkac sie mozemy mimo tego

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

10

Odp: Zasilacz do TT

Witam,

wracam do tematu, znajomy elektronik mojego brata wzial ten zasilacz (oryginalny jaki byl w TT) na warsztat (powymienial jakis kondensatory i itp) i co sie okazalo, ze to jest zasilacz impulsowy i wystarczy go obciazyc np zaroweczko 12 V i napiecia na wyjsciu zlacza na plyte glowna czy na zlaczu FDD czy HDD sa i stabilne i nie plywaja tylko ladnie trzymaja odpowiednio +5 czy +12 V, zatem podjalem probe i podlaczylem go z powrotem do TT i na poczatku wygladalo ze znowu wszystko wrocilo do normy,lecz 2-3 dni znowu pojawily sie problemy z uruchomieniem kompa. Teraz wyglada tak jakby wlaczal sie ale zaraz sie restartowal, wyglada jak by byl za bardzo obciazony. bo normalnie odpowiednie napiecia sa na wszystkich wyjsciach i jak go obciaze zaroweczka to wyglada OK, ale podepne plyte i reakcja jest jak opisalem wyzej.

Dlatego wrocilem to pozyczonego zasilacza AT 150W i przy nim komp, przy stanardowym obciazeniu dysk HDD i FDD nie owoduje takich problemow.
Stad pytanie do posiadaczy TT czy wy tez macie zasilacz 60W w srodku i czy ktos z was sie z czyms takim spotkal ?

Pozdro
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

11

Odp: Zasilacz do TT

A jak sprawdzić ile watów ma zasilacz w TT?

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

12

Odp: Zasilacz do TT

Na moim zasilaczu pisalo na obudowie cos ok 60W i bylo rozpisane jaki prad przy jakim napieciu wyjscia jutro moge podac dokladnie co tam pisze, bo zasilacz jest u brata

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

13

Odp: Zasilacz do TT

Witam,

a wiec sprawdzilem to jest Model PSM: 5341 na ktorym pisze Maximum total ouput power 64.6 W, zreszta taki sam mozna znalesc w tej chwili na ebayu, to jest raczej chyba oryginalny zasilacz dostarczany razem z TT.
Ale wydaje mi sie ze problem moze lezec gdzie indziej, gdyz ten zewnetrzny zasilacz AT ktory pozyczylem, tez przestal dziala, tzn obciazylem go np napedem CD, zeby byl w ogole obciazony, proboje startowac widze po wiatraczku, ale na tym koniec, wlaczam wylaczam i zachowuje sie identycznie, popatrztlem czy na plycie glownej TT nie ma jakich wybrzuszonych kondensatorow, ale wydaje sie wszystkie OK. Zreszta jak wystartowal w niedziele wieczorem jeszcze to TTetka na tym zewnetrznym zasilaczu chodzila dobre kilka godzin, bez zarzutu, nie resetowala sie itp.

Tak wiec wzialem jeszcze inny zewnetrzny zasilacz AT podpialem i TT znowu pracuje.

Czy to mozliwe ze ona psuje zasilacze po pewnym czasie, jakies za duze prady pobiera i itp. Co z tym fantem zrobic ?

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

14

Odp: Zasilacz do TT

taki mam zasilacz
http://www.atari.org.pl/forum/misc.php?action=pun_attachment&item=2427

też 64.6 W

Ostatnio edytowany przez Cyprian (2015-04-16 22:01:18)

Post's attachments

TT_PSU.jpg 110.71 kb, liczba pobrań: 1 (od 2015-04-16) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

15

Odp: Zasilacz do TT

Witam,

otoz okazalo sie ze trzeba bylo powymieniac jeszcze kilka pozostalych kondensatorow w tym oryginalnym zasilaczu (zrobil to dla mnie kolega gwinter) i moja TT znowu pracuje na tym zasilaczu i mozna ja zamknac w oryginalnej obudowie :)

Pozdro
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

16

Odp: Zasilacz do TT

@Kroll: Jeżeli wszystko dobrze przeczytałem to na początku wymieniłeś tylko elektrolity, niestety to błąd w przetwornicach "mają" znaczenie kondensatory elektrolityczne ale większą tzw STAŁE, je trzeba bezwzględnie wymienić przy powstałej usterce. Pozdrawiam :)

Atari Falcon 030 CT60e, Jaguar, Lynx II, MSTE + Nova + ET4000, STe + HDD, STFM, 65XE, 800XE, 800XL, Amiga 1200, 600, 500, CDTV

17

Odp: Zasilacz do TT

Do slownie to nie ja wyienialem (nie znam sie i nigdy praktycznie nie mialem lutownicy w reku pozatym nie jestem elektronikiem), ale dalem znajomemu ktory jest elektronikiem, dostalem od niego sprawny zasilacz,nie mogl sprawdzic w mojej TT ani w Atari bo on nawet nie co to takiego :), ale jak wlozylem do swojej TT to efekto byl taki ktory opisalem, dopiero znajomy w Krakowie do ktorego to zawiozlem a gdzie probowqalismy uruchomic jego TT to zauwazyl i wymienil pozostale.
Takze teraz chyba wszystko jest juz jasne

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

18

Odp: Zasilacz do TT

@Kroll: Jasne tylko chciałem podpowiedzieć kondensator to nie tylko elektrolit. Pozdrawiam :)

Atari Falcon 030 CT60e, Jaguar, Lynx II, MSTE + Nova + ET4000, STe + HDD, STFM, 65XE, 800XE, 800XL, Amiga 1200, 600, 500, CDTV