1

Temat: [K] STe

Kupię płytę główną lub całe STe (model, stan wizualny, TOS , RAM i klawiatura obojętne), Ważne, żeby był sprawny i miał dobry DMA. Właśnie sobie sfajczyłem moje STe, a w zasadzie to futrzak zaczął się bawić kabelkiem od myszy i trochę nadgryzł, trochę wyszarpnął z gniazdka jak komp był włączony i teraz mam albo jakieś krzaki na ekranie albo wieczny reset albo cały ekran latających bombek.

Ostatnio edytowany przez Jenot (2014-07-19 12:49:17)

800XL/U1MB/Stereo+USwitch/SIDE2/VBXE 2.1
MegaSTE/USatan,

2

Odp: [K] STe

Mogę też zamienić się za sprawną Amigę CD32.

800XL/U1MB/Stereo+USwitch/SIDE2/VBXE 2.1
MegaSTE/USatan,

3

Odp: [K] STe

Jenot napisał/a:

Właśnie sobie sfajczyłem moje STe, a w zasadzie to futrzak zaczął się bawić kabelkiem.

może Twój kot po prostu woli Amigę od Atari;)

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

4

Odp: [K] STe

Na razie jest wynik 1:1 - jakiś czas temu tak zakręcił leżącym na biurku śrubokrętem, że zrobił zwarcie w porcie Joya A3000. Wtedy skończyło się jedynie na wymianie bezpiecznika, teraz sprawa wygląda gorzej.

800XL/U1MB/Stereo+USwitch/SIDE2/VBXE 2.1
MegaSTE/USatan,

5

Odp: [K] STe

Jenot napisał/a:

Kupię płytę główną lub całe STe (model, stan wizualny, TOS , RAM i klawiatura obojętne), Ważne, żeby był sprawny i miał dobry DMA. Właśnie sobie sfajczyłem moje STe, a w zasadzie to futrzak zaczął się bawić kabelkiem od myszy i trochę nadgryzł, trochę wyszarpnął z gniazdka jak komp był włączony i teraz mam albo jakieś krzaki na ekranie albo wieczny reset albo cały ekran latających bombek.

hmm, raczej w ten sposób nie powinno dać się spalić płyty gdyż myszka odseparowana jest od płyty procesorem klawiatury.
Może po prostu coś się poluzowało, czasami warto po dociskać kości na płycie.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

6

Odp: [K] STe

Dziwne, po 2 godzinach STe sie uruchomiło bez żadnych problemów. Może jakiś ładunek był, cholera wie. Ogłoszenie jednak pozostawiam aktualne - zawsze dobrze mieć jakąś płytę w zapasie. :)

800XL/U1MB/Stereo+USwitch/SIDE2/VBXE 2.1
MegaSTE/USatan,