Temat: Poszukuję gier w wersji Turbo Blizzard wieloplikowych...

Poszukuję gier w wersji Turbo Blizzard wieloplikowych takich jak np. "The Goonies" , "Karateka" itp.
Próbowałem modyfikacji m.in. gry "The Goonies" przy pomocy programu Turgen System jednakże bez pozytywnego rezultatu , a przy modyfikacji za pomoca programu kopiujacego z systemu "normal" niestety po pewnej sekwencji "startowej" dalsze wczytywanie jest możliwe tylko w systemie "normal". Dlatego też jesli ktoś posiada takie gry w "całości" w systemie Turbo Blizzard to mam gorącą prośbę o ile oczywiśce to mozliwe o zapisanie ich w systemie audio w dowolnym pliku (wav, mp3 ) i podesłanie.
pozdrawiam.

2

Odp: Poszukuję gier w wersji Turbo Blizzard wieloplikowych...

Nie wiem, czy się da tak łatwo przekonwertować, raczej nie automatycznie - albo trzeba zmieniać kod programu, albo podmienić handler C: (o ile program z takowego korzysta) - ale tu z kolei nie wiadomo, gdzie by było bezpieczne miejsce dla handlera. Mam kasetę Blizzarda z grą "Władcy Ciemności", ale też jest zrobione tak, że w turbo ładuje się tylko początek, a to co najdłuższe i tak idzie w normalu.

Z wieloczęściowych rzeczy w  pełni blizzardowych znalazłem tylko "Winter Olympiad". Wygląda tak, jak by było specjalnie przerobione na Blizzarda, nawet dźwięki przy wczytywaniu wydaje trochę inne niż standardowe loadery. Do ściągnięcia tu: http://www.arus.net.pl/FUJI/files/Atares_BL_29_A.wav. Zaczyna się od początku taśmy. Ładuje się microloaderem.

3

Odp: Poszukuję gier w wersji Turbo Blizzard wieloplikowych...

Coś mi się obiło o uszy że był The Gonnies przerobiony pod turbo tylko że to chyba do AST było. Generalnie tak jak FUJI pisze, wieloczęściowe gry wymagają zmiany samego kodu aby działały z jakimkolwiek turbo.

4

Odp: Poszukuję gier w wersji Turbo Blizzard wieloplikowych...

Wydaje mi się, że grałem w tę grę na KSO Turbo 2000. Mogła to jednak być kaseta kumpla, który niestety większość swoich kaset puścił z dymem.

Ostatnio edytowany przez zijacek (2014-08-29 09:37:16)

5

Odp: Poszukuję gier w wersji Turbo Blizzard wieloplikowych...

Wydaje mi się, że miałem The Goonies w Blizzardzie, ale głowy bym za to nie dał. Kaset już nie mam.

6

Odp: Poszukuję gier w wersji Turbo Blizzard wieloplikowych...

O ile pamietam to The Goonies na KSO Turbo 2000 to kazdy level to byla oddzielna "gra". Chyba ktos to freezerem potraktowal - zamrozil tuz przed rozpoczeciem poziomu, nagral stan pamieci, zgral na kasete w turbo i wuala. Po prostu po przejsciu levelu nalezalo zresetowac Atarke i wgrac nowy level....

7

Odp: Poszukuję gier w wersji Turbo Blizzard wieloplikowych...

lewiS napisał/a:

Po prostu po przejsciu levelu nalezalo zresetowac Atarke i wgrac nowy level....

Mialem tak samo nagrane, takze w K.S.O., Fight Night, Hawkquest i pare innych.

8

Odp: Poszukuję gier w wersji Turbo Blizzard wieloplikowych...

Dziękuję wszystkim za odezwę.
Odnośnie wiadomości ze strony użytkownika "FUJI" to oczywiście zgdzam się jak najbardziej. W całości ładowane gry w Turbo Blizardzie (i przypuszczam że w każdym innym) posiadały "specjalne" loadery. Tak się składa że już zdobyłem właśnie takową wersje "The goonies" , gdzie jest ona w całości tak zmodyfikowana że wszystko się ładuje w turbo.
Aktualnie poszukuję gry pt. "Karateka".

9

Odp: Poszukuję gier w wersji Turbo Blizzard wieloplikowych...

Podzielisz się tymi Gooniesami albo wskażesz gdzie są?

10

Odp: Poszukuję gier w wersji Turbo Blizzard wieloplikowych...

Ok., ale muszę najpierw to przygotować.

11

Odp: Poszukuję gier w wersji Turbo Blizzard wieloplikowych...

Michał77: Zobacz czy to pójdzie:

http://hostuje.net/file.php?id=eb65b9c4 … 7f63ea1ead

Jest to plik .wav z 3-ma plikami w Blizzardzie: loader Karateki, sama gra oraz pierwsza scena.
Nie wiem gdzie mi wcięło pozostałe sceny. Mam tylko tyle na chwilę obecną.