51

Odp: Laptop dla programisty - prośba o sugestie

@epi: Wujek Dobra Rada radzi - do kompilowania pod Windowsem zrób sobie co najmniej 700 MB ramdysku i przerzuć na niego TEMP, TMP itd. Zobaczysz odmieniony komputer...

52

Odp: Laptop dla programisty - prośba o sugestie

laoo: Kompiluję w gcc na wirtualnym linuchu i jestem bardzo zadowolony. Gorzej jest z innymi narzędziami, których nie da się w całości oskryptować i trzeba klikać.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

53

Odp: Laptop dla programisty - prośba o sugestie

bartek030 napisał/a:

Lenovo, długo nic, HP, bardzo długo nic, DELL (nie polecam największemu wrogowi).

Dlaczego Dell'a nie polecasz nawet największemu wrogowi? Pytam szczerze, bo temat mnie interesuje, więc chciałbym wiedzieć trochę więcej :)

Ostatnio edytowany przez jury (2014-12-07 23:10:27)

54

Odp: Laptop dla programisty - prośba o sugestie

Znajomy pracuje w UK jako serwisant do usługi NBD (naprawa w ciągu następnego dnia).
Sypią się wszystkie - począwszy od tanich marketowych śmietników do notebooków z najwyższej półki (XPS).
O ile od notebooka za 1000zł nie ma co wymagać cudów i niesamowitej jakości,
to w przypadku sprzętu za 5-10k już tak.

Działający sprzęt jest oczywiście dobry, ale usterkowość bardzo wysoka.

Powtórze po raz kolejny - Lenovo, ewewntualnie HP (ale tu obniżone noty za słaby support - na nowe biosy czasem można się nie doczekać). Cały czas piszę o biznesówkach.

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

55

Odp: Laptop dla programisty - prośba o sugestie

Od 7 lat używam HP Compa8710p i nigdy nie wymieniałem w nim niczego prócz bakterii (2x). Po 6 latach padł czytnik DVD i wyłamałem separator w pdwójnym gnieździe USB (ale podkleiłem na kropelce i działa) i trzeba było wymienić wentylator, bo zaczął głośno pracować. Nie świeci też jeden piksel w matrycy. Może to osobnicza zaleta akurat tego egzemplarza, choć sprzęt jest ciągle przenoszony (używam go w firmie i w domu) i narażony na zmiany temperatur. Ja akurat mogę stwierdzić, że to najbardziej bezawaryjny sprzęt którego do tej pory używałem, choć były to ASUS i Toshiba (bardzo nie polecam - głośniki pod nadgarstkami, pękający plastik, przegrzewa się notorycznie). Jedno co może wkurzać, to że złącza się z obydwu boków komputera, a nie z tyłu - uciążliwe kiedy ma się do dyspozycji mało miejsca. Na nowych modelach się nie znam, bo jak mówię używam go od 7 lat :)

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

56

Odp: Laptop dla programisty - prośba o sugestie

U mnie podobnie i tez sluzbowy. Choc mam poprzedni model 6710b i uzywam go od takiego samego okresu jak mono to oprocz kilku bad pixeli nie zjebalo sie w nim nic. Dodam, ze wylaczam go tylko na transport dom - praca - dom. Chcieli mi wcisnac kostke z ubuntu ale sie nie zgodzilem i zostalem przy lapie.
Ten post mial na celu wykazania, ze HP wcale sie tak nie jebia jak tu niektorzy pisza. No, chyba, ze te nowe ;)