1

Temat: Obrazki 320x480i dla mas!

Zasada działania: wpuszczamy zdjęcia w dowolnym formacie, komputer jest przez chwilę bardzo zajęty, otrzymujemy .xex do oglądania na VBXE.

Szczegóły i źródła:
https://github.com/epi/ivbconv

Ściąganko:
https://github.com/epi/ivbconv/releases/tag/v1.0.1

Przykładowe obrazki (zdjęcia z właśnie zakończonego party):
http://adrian.matoga.info/wapniak2014-vbxe.zip

Ostatnio edytowany przez epi (2014-09-14 21:01:27)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

2

Odp: Obrazki 320x480i dla mas!

Hej!

Piszę teraz tutaj bo się nam Sikor denerwuje (poniekąd trochę słusznie). Więc poszczekam sobie do Ciebie tutaj... jak chcesz zobaczyć jak się to zachowuje na gołym 130XE (zero przeróbek, stan fabryczny, VBXE brak fizycznie) to zerknij sobie na ten film.

zgrane z "real hardware", przepraszam za jakość ale mój stary chiński grabber na USB odmówił współpracy i zgrywałem innym chińskim graberem, również na USB ;P plik AVI, ale to dla zmyły kodek to X264... np. VLC daje radę. (jedyne narzędzie jakie posiadam do edycji filmów w chwili obecnej to Virtual Dub, klątwa Phareona? czy co? :P )

Ostatnio edytowany przez seban (2017-04-21 23:10:12)

3

Odp: Obrazki 320x480i dla mas!

epi napisał/a:

Zasada działania: wpuszczamy zdjęcia w dowolnym formacie, komputer jest przez chwilę bardzo zajęty, otrzymujemy .xex do oglądania na VBXE.

Dziala super (z VBXE core 1.24). Wielkie dzieki!

ATARI 65XE + SIO2BT
http://atari.pl/hsc/ad.php?i=22.3

4

Odp: Obrazki 320x480i dla mas!

Seban: Rzeczywiście, metoda detekcji była, ekhm, niewystarczająca. Wziąłem to z otchłani internetów i nie porównywałem z dokumentacją. Spróbuj jeszcze raz linka z przykładowymi zdjęciami. Jeśli teraz zadziała, to wrzucam release konwertera z poprawkami (znalazło się jeszcze parę innych pomyłek, moich i Rybagsa :)).

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

5

Odp: Obrazki 320x480i dla mas!

na gołym Atari jest już OK:

http://seban.pigwa.net/drop/ivbconv.png

na EMU z wyłączonym VBXE również OK.

Podepnę jeszcze do Atari z VBXE (v.1) i CRT, ale to działało wcześniej więc zapewne będzie OK :)

Ostatnio edytowany przez seban (2017-04-21 23:10:48)

6

Odp: Obrazki 320x480i dla mas!

Regresje się zdarzają. ;>
W każdym razie ogromne dzięki za testowanie! Jesteś już na liście odpowiedzialnych. :) Jest też już nowe wydanie, zaktualizowałem link w pierwszym poście. :)

Sprawdziłem też z Altirrą w różnych konfiguracjach, ale nie mogę temu ufać, bo różne wersje w różny sposób się wywalają na XP w VBoksie.

Ostatnio edytowany przez epi (2014-09-14 21:05:37)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

7

Odp: Obrazki 320x480i dla mas!

pod emu mi działa, na real atari... coś chyba robię źle... albo moje VBXE właśnie umarło a jeszcze o tym nie wiem ;/

[... missing link ...]

VBXE core: 1.26

różne pliki dają różne efekty, niektóre wcale nie odpalają XDL tylko widać linię ANTIC $02 na dole ekranu.

Ostatnio edytowany przez seban (2017-04-21 23:15:20)

8

Odp: Obrazki 320x480i dla mas!

A czy ten sam plik zawsze wykłada się w ten sam sposób? Czy możesz też sprawdzić inne programy na VBXE? Wygląda raczej na problem sprzętowy.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

9

Odp: Obrazki 320x480i dla mas!

np. robię tak...

power off...
power on....

ładuję I002135.XEX

nie odpala nawet XDL (Antic $02 na dole)

ładuję I002141.XEX

odpala XDL na ekranie pojawia się przekłamany obrazek... (z błędami)

reset

ładuję ponownie ładuję I002135.XEX

widać XDL tym razem ale do kompletu dane obrazka są przekłamane...

power off, repeat, i sytuacja się powtarza.


mam pierwszą wersję VBXE (v1), rdzeń 1.26 do kompletu Ultimate (włączony QMEG, SPARTA wyłączona).

zaraz załaduję np. "old school the VBXE remix".

EDIT: no to zaj#*#^#... moje VBXE umarło ;/ ciekawe czy RAM czy FPGA ;/

Ostatnio edytowany przez seban (2017-04-21 23:16:01)

10

Odp: Obrazki 320x480i dla mas!

czyli zapewne wszystko działa na sprawnym VBXE. Do czasu aż nie uruchomię ponownie swojego VBXE, testów na real Atari + VBXE nie przeprowadzę. Spróbuję podmienić RAM na VBXE, chwilę to potrwa, bo nie mam takiego pod ręką.

11

Odp: Obrazki 320x480i dla mas!

tak tylko obserwuję ten problem, lecz nadmieniam iż wyjątkowo u mnie wszystko działa ok ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

12

Odp: Obrazki 320x480i dla mas!

a widzisz PIN, przelazło c Ciebie na mnie... wystarczy że się pojawiłeś w warszawie... "a niech cię Panie dziobaku!"*

*) Copytight (c) by Doktor Heinz Dundersztyc

13

Odp: Obrazki 320x480i dla mas!

Pin napisał/a:

u mnie wszystko działa ok ;)

no sorry, ale w to juz nikt nie uwierzy

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

14

Odp: Obrazki 320x480i dla mas!

seban: a może tylko coś źle siedzi w podstawce, albo jakieś luty zaśniedziały? Wiem, że jesienna depresja i te sprawy, ale trzeba być optymistą, c'nie? ;)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

15

Odp: Obrazki 320x480i dla mas!

lotharek napisał/a:

no sorry, ale w to juz nikt nie uwierzy

:) - wiesz, ostatecznie to komputer na Twoich podzespołach składany, więc kwestii wiary nie podawaj do publicznej wiadomości :P

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

16

Odp: Obrazki 320x480i dla mas!

@epi: niestety coś dupło ;/ nie wiem jeszcze co, RAM już mam, zatem wymienię i zobaczę czy pomogło.

17

Odp: Obrazki 320x480i dla mas!

seban: Mam 3 kciuki!

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

18

Odp: Obrazki 320x480i dla mas!

Epi - Właśnie sprawdzam działanie kodu wynikowego na monitorze CRT. W górnej części obrazu rwie się synchronizacja. Nie wiem, czy to ten problem, ale można by wyświetlanie obrazka rozpocząć nieco niżej?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

19

Odp: Obrazki 320x480i dla mas!

Co do rwania - spytajcie Pirxa, chyba miał ten problem w facebolku...

Sikor umarł...

20

Odp: Obrazki 320x480i dla mas!

dzwoniłem do Epijaka właśnie, ponoć problem jest znany i do ogarnięcia. A Fejsbolek był na Antic, choć problem może być analogicznie podobny w sumie.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

21

Odp: Obrazki 320x480i dla mas!

Pewnie będzie analogiczny, bo tam poszło o ile pamiętam o zależności czasowe wyświetlania obrazu, ale mogę się mylić.

Sikor umarł...

22

Odp: Obrazki 320x480i dla mas!

Pin napisał/a:

Epi - Właśnie sprawdzam działanie kodu wynikowego na monitorze CRT. W górnej części obrazu rwie się synchronizacja. Nie wiem, czy to ten problem, ale można by wyświetlanie obrazka rozpocząć nieco niżej?

Załącz zdjęcie.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

23

Odp: Obrazki 320x480i dla mas!

Epi - :) - nie uznaj tego za kiepski żart ale dziś okazało się, że działa. Identyczne warunki uruchomiania plików, sprzęt itd - różnica taka, że dziś poniedziałek mamy a wczoraj była niedziela. I jest to jedyny czynnik który stanowi różnicę pomiędzy tym, co działa a tym, co nie działa. Jeśli uda mi się powtórzyć niedyspozycję obrazka - niezwłocznie dołączę fotografiję ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

24

Odp: Obrazki 320x480i dla mas!

Epi - a nie lepiej by było zrobić jakiś format dla grafik na VBXE i dodać to do TV i ładować za każdym razem wyłącznie same dane?

Kultura przynajmniej tak nakazuje, no i być może będzie szybciej.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

25

Odp: Obrazki 320x480i dla mas!

Rozważałem to wielokrotnie i bardzo intensywnie, ale ostatecznie zwyciężyła opcja szanująca czas człowieka, gdyż czas maszyny jest znacznie mniej kosztowny. Kod wyświetlający obrazek ma ok. kilobajta, czyli niewiele ponad 1% całości pliku z obrazkiem. Nie zauważysz różnicy.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.