51

Odp: Świeżak z 1040 STF

Zijacek, dźwięk który słychać, to ewidentnie synchronizacja pionowa. Jeśli rezystory na kablu nie pomogły, to są jeszcze dwie możliwości: sygnał przenika w TV lub w Atari.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

52

Odp: Świeżak z 1040 STF

No własnie, i do tego Dely'emu zaczął obraz skakać na TV przez mojego ST :) Ale nie o obraz tu chodzi tylko o to buczenie, które u Dely'ego słychać na moim ST jeszcze bardziej niż u mnie (mniej więcej tak, jak to jest na moim filmie).

Zaznaczam, że jak włączę grę i jest ciemne tło, to prawie wcale tego u mnie nie słychać.

Dzięki Dely za udostępnienie sprzętu do testu.

@Duddie: Wszystko wskazuje na to, że to ST, skoro na moim kablu Dely'ego ST śmiga cichutko, a mój nawet na Jego kablu buczy.

Wygrzebałem teraz płytę i podłączyłem bez obudowy i blach. Buczy jak spawarka.  Może coś z tym jest na rzeczy?

edit:
Ok, ze spawarką to fałszywy alarm. Okazuje się, że musi być podłączona klawiatura, bo tak to nawala jakby klawisz był wciskany z bardzo dużą częśtotliwością :)

Ostatnio edytowany przez zijacek (2014-09-24 08:41:10)

53

Odp: Świeżak z 1040 STF

Musiałbyś mi to ST podrzucić. Na odległość wyczerpały  mi się pomysły...

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...