176

Odp: pokrywa

W związku z pytaniami:

1. Pre-order zamykam 31.12.2014.
2. Pokrywy powinny być rozsyłane w 3-cim tygodniu stycznia 2015.
3. Inne modele są w trakcie opracowywania, na początek Atari ST/STE/Falcon, Commodore 64 (1-sza wersja, obła), Amiga 500, Atari 800XL, Commodore 64C (kanciasty), Amiga 1200. Powinny się sukcesywnie pojawiać w styczniu jako sample - po otrzymaniu sampla ogłoszę pre-order, tak jak obecnie, będzie trwał około dwóch tygodni, po czym pojawią się w sprzedaży.
4. Nie znam na chwilę obecną cen pokryw do innych modeli, bo zależy ona nie tylko od wymiarów obudowy, ale także pracochłonności przy opracowywaniu. Przypuszczam, że do mniejszych modeli cena zbliżona jak tej do XE, do większych (ST, Amiga) - nieco więcej.
5. Będę informował na bieżąco o postępach.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

177

Odp: pokrywa

Uwaga: 2 dni do zamknięcia pre-ordera. Część osób jeszcze nie wpłaciła, mimo deklaracji chęci uczestnictwa w pre-orderze. Proszę o dokonanie wpłat do wymienionej wyżej daty, czyli - 31.12.2014. Po tej dacie pokrywy będą dostępne w normalnej cenie, czyli 58 zł brutto.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

178

Odp: pokrywa

Duddie, wysłałem Ci maila (bez deklaracji publicznej) i nie dostałem żadnego info zwrotnie ile i gdzie wpłacić. Wyślij mi PW plis.

179

Odp: pokrywa

Nosty, poszedł mail, drugi raz zresztą - zobacz czy dotarł.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

180

Odp: pokrywa

Duddie, tak dopisuję się na dwie pokrywki na XE. A przelew właśnie poszedł. :)

I Ty zostaniesz big endianem...

181

Odp: pokrywa

Poszedł mejl.

...i przelew

Ostatnio edytowany przez ricziricz (2014-12-30 14:39:26)

182

Odp: pokrywa

Szanowni koledzy i koleżanki! Aby odwrócić Waszą szanowną uwagę od kłótni między miłośnikami poszczególnych party i ich opcji, proszę o opinię. Chciałbym zamówić do pokryw kartony przyozdobione w grafikę, wykorzystującą logo poszczególnych firm. Przykłady w załącznikach, zaznaczam, że jest to wersja próbna/wstępna i ulegnie pewnie zmianie. Wątpliwości moje budzą dwie rzeczy:

1. Na ile taki karton zwiększa atrakcyjność danego produktu dla Was, jako miłośników marki?
2. Czy jeśli zamiast logo Atari, będzie napis (inną czcionką) Atari, jest to do zaakceptowania?
3. Czy zwykły biały/szary karton wystarczy?

Jeśli wybierzecie odpowiedź nr 1, to muszę zapytać o kolejne rzeczy, ale proszę bardzo o wypowiedź tylko osoby, które coś wiedzą w temacie i są tego pewne:

1. Czy logo poszczególnych firm (Atari, Commodore etc.) są dalej chronione? Sprawdziłem bazę OHIM Trademarks, i na terenie Europy są chronione słowa, ale nie widzę znaków, poza pojedynczymi przypadkami, np. Amiga Inc. (nowe logo), C= commodore wyglądem przypominające napis na obudowie mydelniczki, słowo Sinclair czy Amstrad.
2. Na ile prawdopodobne jest, że właściciel znaku j.w. będzie ścigał użycie go na takim kartonie do pokrywy?
3. Czy jeśli napiszę "for Atari" i w miejscu Atari będzie logo, to jest to tożsame z użyciem samego znaku?

Pytam o to, bo nie chcę mieć kłopotów, a z kolei po przewertowaniu tematu w sieci opinii jest tysiąc. Np. producenci pokrowców na siedzenia używają logo BMW, Audi itp. chociaż nie są do tego uprawnieni przez posiadacza danego znaku towarowego. Niektórzy piszą, że dozwolone jest użycie logo na potrzeby informacyjne, chociaż część uważa, że wystarczy napisanie nazwy zwykłą czcionką. Przy użyciu logo w celach informacyjnych należy zaznaczyć wyraźnie, że producentem jest ktoś inny, a sam właściciel znaku nie ma z tym nic wspólnego. Logo oczywiście nie może dominować. Oczywiście ja posunąłem się dalej, bo sam projekt do złudzenia przypomina oryginalne wyroby i może być mylący.
Co o tym sądzicie? (Proszę o nietrollowanie...)

Post's attachments

cover.jpg 561.29 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Dustcover Atari ST.jpg 802.31 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

183

Odp: pokrywa

karton jak karton, ale folia...

184

Odp: pokrywa

Z eksportem do USA możesz mieć trochę problemów: http://tmsearch.uspto.gov/bin/showfield … bmit+Query

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

185

Odp: pokrywa

Adam, widzę tylko dwa logo, odmienne nieco od tego, którego użyłem. Do tego np. niektóre znaki mają status Dead. Pytanie, czy jeśli zarejestrowany jest znak Atari w prostokącie, a ja użyję ATARI JIL, to czy też łamię prawo?
Np. Logo Atari Jaguar czy Atari Falcon ma status Dead.

Ostatnio edytowany przez Duddie (2015-01-05 18:47:42)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

186

Odp: pokrywa

Część odpowiedzi jest w https://www.atari.com/terms-of-service "

14. Trademarks

Atari, and the Atari and Fuji logos are trademarks of Atari Interactive, Inc., and all other trademarks, service marks and trade names used on the Service are the property of their respective owners, and all of the above trademarks may not be copied, downloaded or otherwise exploited without the permission of Atari or the owner of such trademark, service mark or trade name, except as explicitly permitted in this Agreement.

187

Odp: pokrywa

Duddie: wówczas sprawa może iść do sądu i sąd rozsądzi.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

188

Odp: pokrywa

Jurek, a próbowałeś zadać pytanie wprost do francuzów? Ewentualnie odpalić im jakiś promil za każdą sztuke, ale wyraźnie uzaleźnić od sprzedaży. Tak było z retro-joystickami z grami Atari (te na baterie z wbudowanymi gierkami) - robiła firma zewnętrzna, dogadując się z żabojadami. Ważne, abyś uderzył do centrali, czyli francja.

Sikor umarł...

189

Odp: pokrywa

Pajero, ten tekst to standardowy bełkot. Problem w tym, że samo Atari Interactive zbankrutowało, a ich logo jest bez skrępowania używane np. w USA na ebay:

http://www.ebay.com/itm/Atari-7800-cons … 2a497eeea9

http://www.ebay.com/itm/New-3D-Print-AT … 2a49fb6e12

To tylko dwa z wielu przykładów.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

190

Odp: pokrywa

Bez skrępowania, to nie znaczy bez ryzyka. Bankructwo oznacza że prawa pewnie ktoś przejął, zresztą jest to pewnie mocno skomplikowane, bo przecież istniały równocześnie dwie firmy mające prawo do marki w różnych zakresach działalności.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

191

Odp: pokrywa

Adam, no właśnie... Pytanie czy ktoś od nich w ogóle sobie d... będzie zawracał śmiesznym nakładem pokryw. Może być i tak, że zanim ktoś się zorientuje, to ja już dawno wyprzedam cały nakład. No i z czym tak naprawdę wiąże się takie ryzyko? Nakazem wycofania partii towaru? Karą finansową?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

192

Odp: pokrywa

Nie wiem jakie ma to sens, ale obecne logo jest troszkę inne niż to, co było używane w przypadku 8-bit w latach '80/'90. Ma to jakieś znaczenie?

Bo idąc dalej tą drogą, jeśli logo jest inne niż to, co obecnie używane to co różni stare logo od napisu Atari napisanego innym fontem? ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

193

Odp: pokrywa

Nie wydaje mi sie aby pudelko na nieorginalna pokrye moglo by zdobyc wartosc kolekcjonerska. Gdybym kupil taka pokrywe to po to aby ja uzywac (na komputerze) a nie trzymac w pudelku na szafie. Pudelko pewnie od razu by trafilo do kosza.

194

Odp: pokrywa

Duddie: specjalistą nie jestem, ale zapewne będą mogli zażądać odszkodowania. Czy będzie im się chciało - to się załatwia prosto - zleca firmie prawniczej która ściga wszystkich po kolei. Na tej samej zasadzie ściga się 'piratów'.

Nie wiem ile takie pudełko kosztuje, ale może można by z niego zrezygnować. Nie wystarczy jakaś folia ochronna?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

195

Odp: pokrywa

@ZuluGula: wartości kolekcjonerskiej mieć nie będzie, ale może ułatwić sprzedaż na portalach aukcyjnych.... W końcu to opakowanie przyciąga wzrok.

@Adam Klobukowski: Pudełko i tak musi być, z tym, że mogę zrezygnować z nadruków, lub nadrukować niezbędne informacje. W czymś to muszę wysyłać, a w kopercie bąbelkowej raczej nie :)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

196

Odp: pokrywa

Qp standardowe jakieś pudełka kartonowe wysylkowe, i wydrukuj na drukarce laserowej naklejki A4, albo zamów gdzieś takie ,)

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

197

Odp: pokrywa

.. a ja np. takie pudełka zostawiam do kolekcji, sprzętu używam ale staram się mieć "komplet". Osobiście lubię takie gadżety.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

198

Odp: pokrywa

Duddie napisał/a:

@ZuluGula: wartości kolekcjonerskiej mieć nie będzie, ale może ułatwić sprzedaż na portalach aukcyjnych.... W końcu to opakowanie przyciąga wzrok.

Taki towar kupuje klient swiadomy, a nie przypadkowy. Chyba nie spodziwasz sie sytuacji kiedy np jakas dziewczyna szuka stanika na allegro ale kupi sobie pokrywe do Atari XE bo akurat ladne pudelko przyciagnelo jej uwage.

Pozatym to ladne pudelko trzeb by zapakowac w brzydkie pudelko zeby sie nie zniszczylo.

Ostatnio edytowany przez ZuluGula (2015-01-05 21:05:32)

199

Odp: pokrywa

Duddie napisał/a:

[...]1. Na ile taki karton zwiększa atrakcyjność danego produktu dla Was, jako miłośników marki?

Dla mnie nie zwiększa wcale.

Duddie napisał/a:

[...]
3. Czy zwykły biały/szary karton wystarczy?

Tak.

A w aukcjach przecież możesz dać atrakcyjny obrazek przyciągający wzrok, niezależnie od dodatkowego foto pokrywy i jej opakowania.

A jak ogarniesz sprawę kopyrajtów, to możesz dodatkowo wypuścić edycję kolekcjonerską, limitowaną, nawet z numerami seryjnymi :)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

200

Odp: pokrywa

uicr0Bee napisał/a:

A w aukcjach przecież możesz dać atrakcyjny obrazek przyciągający wzrok, niezależnie od dodatkowego foto pokrywy i jej opakowania.

To jest dobry pomysl. Moglby np dac zdjecie modelki topless, ktora trzyma pokrywe zasłaniając swoj biust.