Temat: [K] wtyk DB23F

Jak w temacie stosowane w Amidze.
Potrzebuje 10-20 sztuk.
Wersja DB23 (żenska)
Kupię lub zamienię na wersję męską ;-)
Lub może ktoś wskaże źródło gdzie można je dostać w normalnej cenie (PL / Chiny / inne zadupie) - tu lub na PM.
Tylko nie dawać linków do ebaya gdzie ceny są zawyżone.

"wszystko się kiedyś kończy......."

2

Odp: [K] wtyk DB23F

Oj, nie wiem, czy gdzieś jeszcze je dostaniesz, bo zostały wycofane z produkcji. Można znaleźć jedynie złącze męskie albo same obudowy. Sam szukałem takich i poległem. Jednym z wyjść jest przycięcie DB25F...

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

3

Odp: [K] wtyk DB23F

Czy wycofane z produkcji - nie wiem, na ebayu z UK gość sprzedaje nowe - ale męskie (np. do flopa). Stryker, skupuj modulatory, to i tak g.... warte, a tak będzie pożytek ;)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

4

Odp: [K] wtyk DB23F

meskie moge miec za okolo 3 ziko....
nie bede placil x razy tyle za zenskie ;/
wylukam jeszcze ten patent z db25

"wszystko się kiedyś kończy......."

5

Odp: [K] wtyk DB23F

Po 3.88 USD są dostępne. Plus wysyłka.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

6

Odp: [K] wtyk DB23F

@stryker: gdyby jeszcze była cała z plastiku to może bym spróbował, ale cięcie tego kołnierza z metalu to jakaś straszna rzeźba będzie... :) Męską łatwiej przystosować bo wystarczy wyłamać piny i ew. wypełnić czymś miejsce.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

7

Odp: [K] wtyk DB23F

W temacie nietypowych rozmiarów DBx - gdy do Falcona potrzebowałem DB19 (złącze monitorowe), to ciąłem DB25.

8

Odp: [K] wtyk DB23F

DB-19 żeńskich mam pełno.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

9

Odp: [K] wtyk DB23F

Duddie, a czy możliwy jest jeden kabel z przełącznikiem (mam na myśli video do falcona) z wyjściami na SCART (PAL) i VGA? Chodzi o to żeby nie przełączać w kółko a oba typy odbiorników mam obok siebie.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

10

Odp: [K] wtyk DB23F

Jasne, że tak, robiłem takie dla kogoś na poprzednie SV... Ale jeśli nie pali Ci się mocno, to niebawem będą takie fajne przełączniki zautomatyzowane do Falcona i ST. Wdrażam produkcję.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

Odp: [K] wtyk DB23F

Zautomatyzowane? W jaki sposób?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

12

Odp: [K] wtyk DB23F

Duddie napisał/a:

Jasne, że tak, robiłem takie dla kogoś na poprzednie SV... Ale jeśli nie pali Ci się mocno, to niebawem będą takie fajne przełączniki zautomatyzowane do Falcona i ST. Wdrażam produkcję.

Mówiłem:)
- zrobić i dać info w paru miejscach zejdą jak ciepłe bułki i sam jeden kupię bardzo chętnie taki automatyczny.

13

Odp: [K] wtyk DB23F

Adam Klobukowski napisał/a:

Zautomatyzowane? W jaki sposób?

Adam, trochę źle się wyraziłem, może właściwsze byłoby "zelektronizowane". Ale automatyka jakaś jest, bo jak naciśniesz guzik zmiany mono/color (czyli Hi-res<-->Lo/Med-res) i masz monitor/TV z wejściami VGA i Scart, to automatycznie Ci przerzuci wejście.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

Odp: [K] wtyk DB23F

A jak mam monitor który po złączu VGA łyka 15kHZ?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

15

Odp: [K] wtyk DB23F

To trzeba by było zrobić specjalną wersję przełącznika, który "wypluwa" wszystko na jedno złącze.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

16

Odp: [K] wtyk DB23F

Nie pali się :) Będzie na SV? Chętnie nabędę :) Tak do Falcona jak i do ST.

Ostatnio edytowany przez wieczor (2014-10-09 14:32:57)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

17

Odp: [K] wtyk DB23F

No staram się, żeby było na SV. Obie wersje.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

18

Odp: [K] wtyk DB23F

http://allegro.pl/zlacze-db23-d-sub-23- … 38966.html

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

19

Odp: [K] wtyk DB23F

Widzial. Ja szukam w innej wersji :)

"wszystko się kiedyś kończy......."

20

Odp: [K] wtyk DB23F

Duddie napisał/a:

niebawem będą takie fajne przełączniki zautomatyzowane do Falcona i ST. Wdrażam produkcję.

Super :). Wstępnie zapisuję się na ten sprytny przełącznik (2 szt. STe+Falcon).

21

Odp: [K] wtyk DB23F

Duddie napisał/a:

niebawem będą takie fajne przełączniki zautomatyzowane do Falcona i ST. Wdrażam produkcję.

Podaj, proszę, cenę. Przytuliłbym jeden taki na SV.

22

Odp: [K] wtyk DB23F

Do wszystkich piszacych nie na temat "Wypad" z tego watku :) :p

Ostatnio edytowany przez stryker (2014-10-09 20:21:05)

"wszystko się kiedyś kończy......."

23

Odp: [K] wtyk DB23F

Stryker, nie irytuj się, załatwiam Ci złącza DB-23F....

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

24

Odp: [K] wtyk DB23F

macgyver napisał/a:

W temacie nietypowych rozmiarów DBx - gdy do Falcona potrzebowałem DB19 (złącze monitorowe), to ciąłem DB25.

Duddie napisał/a:

DB-19 żeńskich mam pełno.

Muszę się wtrącić i wcale ;) nie chcę się wymądrzać. Nie ma złącza oznaczonego jako DB-19 czy DB-9. Druga litera określa wielkość oprawki. Historycznie rzecz ujmując błąd polega na tym, iż pierwszym popularnym złączem D-Sub było DB-25 i po wprowadzeniu później D-Suba 9-pin, zaczęto je z błędnie i z przyzwyczajenia określać jako DB-9 zamiast DE-9. Nie robią tego oczywiście szanowani producenci.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

25

Odp: [K] wtyk DB23F

Grzeniu, niestety sprzedawcy określają je niemal wszędzie jako DB.... Czasem D-sub. Czasem Canon. Różna nomenklatura panuje. Bałagan jest ogromny, ciężko z oznaczenia się domyślić, czy to lutowane, czy na kabel, czy do płyty i czy kątowe czy proste.....

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...