126

Odp: Rapidus - dyskusja

Forsaken Love działa. TK się wywala w dość niezrozumiałym momencie, na jednym z pierwszych efektów w dość dziwnym miejscu. Miałem już milion razy zapytać dlaczego, bo demo to ma kurewski potencjał jeśli chodzi o kartę, a nie działa. Laoo - zrób coś z tym, błagam ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

127

Odp: Rapidus - dyskusja

A "Pure" chodzi? Jest tam kilka efektów które mają szanse nieźle się dopalić.

128

Odp: Rapidus - dyskusja

Działa, nie działa. Trudno powiedzieć ;)

Z racji na użyty tryb grafiki, zawartość ekranu jest jakby deko rozciągnięta w pionie, początek DL jest jak by w okolicy 40 linii ekranu i to, co się nie zmieściło na dole zawija się od góry i po kawałku nakłada się aż do powiedzmy 60 linii. Dotyczy to całego dema i być może (jeśli autor wykazałby odrobinę dobrej woli i miał czas) dało by się to poprawić.

Wszystkie efekty można jednak zobaczyć i widać, że działają niezwykle szybko. Nic się poza tym nie rozjechało, czyli muzyka w stosunku do zmian efektów - wszystko ok. Jeśli demo uda się poprawić to będzie to jedna z lepszych pozycji na Rapidusa. Męczyć trzeba Pr0be'a ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

129

Odp: Rapidus - dyskusja

Pin, poważnie przemyśl swoje podejście do tematu, żaden autor programu na XE/XL nie powinien poprawiać czegokolwiek z tytułu jakiegoś wynalazku który narzuca nowe ograniczenia, to autor tego wynalazku powinien poprawiać albo swój wynalazek albo programy które z nim nie działają

jak Rapidus schrzani docyklowanie linii i pojawią się krzaki to pewnie trzeba zmienić metody programownia, bo Pin-ek nie zrozumie że Rapidus nie jest tylko po to żeby stare dema mu szybciej śmigały, napisz se Pin nowe PURE specjalnie pod RAPIDUSA, będziesz miał różnicę taką co w oczy kole

niedługo dojdzie do tego że programy na XE/XL będą musiały być certyfikowane z nowymi wynalazkami, czy nie korzystają z nielegali, nie odwołują sie nielegalnie do OS-a, nie korzystają z innych protokołów transmisji niż systemowe, nie ma w nich rozkazów które przekroczą granice 64Kb

jeśli działa na zwykłym XE/XL to jest Święte, i wara od tego

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

130

Odp: Rapidus - dyskusja

Na szczęście nie wszyscy podchodzą do tego jak do religii.

KMK
? HEX$(6670358)

131

Odp: Rapidus - dyskusja

tebe: a wszystkie wersje Atari OS mają procedury w tych samych miejscach? W sensie skoków bez pośrednictwa tablicy skoków.

132

Odp: Rapidus - dyskusja

TeBe - jeśli być może niewiele brakuje, to czemu nie. Czy coś złego jest w tym, by poprawić pod kątem turbo jedno, czy dwa dema? Chyba nie, bo to nadal dobra zabawa jest ;) Nikt nie neguje faktu, że Atari dopalone Rapidusem zachowuje się nieco inaczej niż stock maszyna i nikt nie będzie prawił, że to teraz standard jest. Bo nie jest i pewnie po części będzie dla samego siebie.

tebe napisał/a:

niedługo dojdzie do tego że programy na XE/XL będą musiały być certyfikowane z nowymi wynalazkami, czy nie korzystają z nielegali, nie odwołują sie nielegalnie do OS-a, nie korzystają z innych protokołów transmisji niż systemowe,

Co do tej części twojej wypowiedzi to myślę, że to dobrze że u Waska były dość restrykcyjne regulaminy, bo teraz przynajmniej nie musisz się martwić, czy używasz fdd, czy hdd. 98% rzeczy działa i tu i tu. To są zasady, które wyszły na dobre dla hardware'u i użytkownika a tak, to mielibyśmy 50% dem z efektami pt.: "pitu-pitu" w czasie ładowania, co jeszcze dodatkowo spowalnia transmisję danych z FDD (lub emulatora tejże). Np. TotalDaze. Ładne, tylko 30 razy za wolno, raz to z psem w międzyczasie zdążyłem wyjść i wrócić. Pies już zdechł, więc nie mam jak sprawdzić teraz ;) (to żart, bo teraz poczucie humoru jest 3 poziomy niżej, więc nie bierz tego do siebie) ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

133

Odp: Rapidus - dyskusja

PURE: Najważniejsze, że odpala i nie frezuje w trakcie. Uważam, że trzeba by pomyśleć o wątku z requestami fixów do wieszających się lub mocno kaszaniących produkcji - jeśli autor będzie chciał to zrobi, jeśli nie, to wersji pod "R" nie będzie...  Jestem za wydawaniem fixów.

Przypomina mi to sytuację z amigi z dopałką ppc - tam już nie wszystko chodziło normalnie i były różne patche i wersje - było dziwnawo, ale dali radę. Już zresztą przy 68060 były nieraz różne kompilacje dem, np. dla 68040 i 68060 osobno. Czy coś w ten deseń.

BTW. Czy jest przewidziana wersja biosu do ultimate, w której byłaby opcja włączania i wyłączania dopałki z menu, zamiast przez POKE?

134

Odp: Rapidus - dyskusja

nad Menu do Rapidusa z czego wiem prace trwają, bo nie każdy ma Spartę X i owy konfigurator, to moim zdaniem konieczność.

Co do "ostro"wieszających się produkcji, to bym requestów nie stosował, ale jak coś nie działa o "piździkłak" to bym się jednak zastanawiał. Jest kilka takich pozycji, które potencjalnie mogły by urwać torbę a brakuje im wizualnie niewiele by odpalić ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

135

Odp: Rapidus - dyskusja

Uwielbiam 'pitu pitu' podczas wgrywania. To jest esencja, lamanie mozliwosci sprzetu. A ze sie wgrywa troche dluzej? Po to jest to 'pitu pitu' plus inne umilacze aby ten czas sie nie dluzyl. Im wiecej takich produkcji tym lepiej dla koneserow atari xle/xe. Sprzetu, w ktorym zakochali sie lata temu i to co ich trzyma przy nim do tej pory.

136

Odp: Rapidus - dyskusja

tylko że dla takiegu pitu - pitu niektóre produkcje tracą nudząc żmudnym procesem ładowania. I bynajmniej nie jest to do końca moje zdanie.

Wolę zobaczyć demo, niż kilka minut oglądać napis LOADING z plazmą, czy ogniem, lub bezsensownym "dudnieniem" na dwóch zbliżonych częstotliwościach audio tylko i wyłącznie dla założenia, że się da. Jak zaistnieje potrzeba oglądania takiego efektu, to zainteresuję się katalogiem zawierającym 256 B intro compo ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

137

Odp: Rapidus - dyskusja

Pin znowu robisz za cenzora, odbierasz możliwość podejmowania decyzji autorom takich produkcji, więcej dobrego zrobisz jak podszkolisz  swoje znajomości ASM i zaczniesz poprawiać programy wg swojego uznania zamiast ciągle strofować innych

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

138

Odp: Rapidus - dyskusja

E tam, pin... W takim Overmind często celowo wyciągam dyskietkę podczas loadingów, bo są fajne muzyczki :) Skąd ten pośpiech, żeby wszystko, wszędzie błyskawicznie ładować?

Ja jak miałbym takie parcie to używałbym Altirry. Tam klawisz F1 czyni cuda ;)

Oczywiście masz prawo jak najbardziej uważać, że to co mówisz to słuszna droga. Ale słuszna nie równa się jedyna. Trollujesz trochę podobnie jak XXL z xBiosem :)

"Ty wolisz" <> wszyscy wolą.

Ostatnio edytowany przez mgr_inz_rafal (2015-01-17 09:06:26)

139

Odp: Rapidus - dyskusja

mgr_inz_rafal napisał/a:

Trollujesz trochę podobnie jak XXL z xBiosem

wypraszam sobie MIR. prosze mnie nie porownywac z 'dzialalnosci' Pina

nigdy zadnego programisty nie zmuszalem do uzywania xB. przedstawiam zalety xB w odpowiednim watku.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

140

Odp: Rapidus - dyskusja

O ile na PC oczekiwanie na załadowanie się gry jest irytujące, to na Atari lubię to. Czasami nawet wgrywam coś z magnetofonu w normalu :D
W czasach dominującego pośpiechu działa to bardzo kojąco...

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

141

Odp: Rapidus - dyskusja

@Willy. Coś mnie na normal wzieło. Chyba sobie coś odpale. Nie robiłem tego. 25 lat :)

.

142

Odp: Rapidus - dyskusja

@TeBe - forsuję wyłącznie ideę pozwalającą ładować programy z dowolnego nośnika ;)

.. i może być to magnetofon, może być to dysk twardy. Nie jest to chyba złe rozwiązanie? Jeśli coś może, to niechaj działa możliwie na wszystkim.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

143

Odp: Rapidus - dyskusja

PowerPC do małego atari. To było by to!!!

144

Odp: Rapidus - dyskusja

Znowu zaczynasz?

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

145

Odp: Rapidus - dyskusja

Pin napisał/a:

@TeBe - forsuję wyłącznie ideę pozwalającą ładować programy z dowolnego nośnika ;)

.. i może być to magnetofon, może być to dysk twardy. Nie jest to chyba złe rozwiązanie? Jeśli coś może, to niechaj działa możliwie na wszystkim.

Pin, wszyscy co się wychowali dwadzieścia parę lat temu na atari 8bit.. Kto wtedy z nich (nas) miał dysk i używał sparty...
Overmind TotalDase czy Joyride zawsze dla mnie to była "magia" podczas wczytywania z dyskietki i nie raz właśnie wracam do tych dem z dyskietek....

Ostatnio edytowany przez AS... (2015-01-17 18:57:39)

146

Odp: Rapidus - dyskusja

Jeśli chodzi o atari 8 bit, to zdecydowanie pamiętamy magnetofon i dyskietki.

Twardy dysk do atari 8 bit, może i coś takiego było, ale prawie nikt tego na oczy nie widział.

Jakoś mnie i wielu moim znajomym atari 8 bit się nie kojarzy z twardym dyskiem.

147

Odp: Rapidus - dyskusja

90% programów napisanych jest tak, że nie ma dlań różnicy, czy będzie to stacja, czy hdd. Czyli się da jak widać. Zresztą, mając inne podejście marnotrawicie swój czas w wątku o karcie turbo. Hdd jest normalnie obsługiwanym przez system rozwiązaniem, turbo - to już znaczna ingerencja w architekturę komputera. Nie wiem więc o co ten lament. Jak sobie chcecie, tak sobie załadujecie.

Jakoś nikt nie podnosi wrzawy, że Overmind wysypie się na Rapidusie? ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

148

Odp: Rapidus - dyskusja

zauważyłeś Pin że im starszy jesteś tym bardziej marudny, taki mniej elastyczny

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

149

Odp: Rapidus - dyskusja

Nie mogę być elastyczny, bo jestem z drewna jak wiesz ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

150

Odp: Rapidus - dyskusja

@Pin: błąd w myśleniu. Niektóre drzewa są elastyczne, a drewno powstaje z drzew. nie możesz być plastyczny :D

Sikor umarł...