Temat: Klawiatura do MEGA STE

Mam problem z klawiaturą do MEGA STE, część klawiszy nie działa , wszystkie funkcyjne i niektóre litery. Jeżeli ktoś wie jak temu zaradzić proszę o pomoc za co z góry dziękuję.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

2

Odp: Klawiatura do MEGA STE

procesor klawiatury? zapytaj Bartka030 - może coś poradzi

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

Odp: Klawiatura do MEGA STE

BARTEK030 pomóż proszę! :)

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

4

Odp: Klawiatura do MEGA STE

Procek jest sprawny, w innym wypadku nie działałaby całość klawiatury.

Prostej i skutecznej metody naprawy nie ma, ale proponuję zacząć od:

1. Rozebranie całości, wyczyszczenie z kurzu.
2. Umycie PCB i mikrostyków IPA Cleanerem
3. Do niedziałających mikrostyków można napsikać Kontakt S(lepiej S61 - byle nie te polskie bo ostatnio wszystkie styki w podstawce zrobiły się zielone) - mikrostyk wciskamy i wtedy psiknąć, po chwili odwrócić klawiature żeby nadmiar płynu wyleciał.
4. Wszystko wysuszyć (najlepiej przez noc w okolicy kaloryfera) i złożyć.

W większości wypadków pomoże choć może się okazać że za chwile znów przestaną działać te same przyciski.
Wtedy już jest pewne że są zużyte / uszkodzone. Zamienników chyba brak - ja nie znalazłem. Pozostaje szukać
drugiej uszkodzonej klawiatury jako dawcy części.

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

Odp: Klawiatura do MEGA STE

Serdeczne dzięki. Klawiaturę z kurzu już wyczyściłem, była mało używana więc mam nadzieję że ruszy.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

6

Odp: Klawiatura do MEGA STE

A nie padła któraś ścieżka wspólna dla tych klawiszy ?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

Odp: Klawiatura do MEGA STE

Tego nie sprawdzałem.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

8

Odp: Klawiatura do MEGA STE

To raczej typowy objaw. Zanotuj wszystkie niedziałające klawisze i sprawdź, czy przez te niedziałające klawisze nie przechodzi wspólna ścieżka. Przerwa wcale nie musi być widoczna gołym okiem, czasem trzeba się wspomóc omomierzem. Jeżeli przerwa nieduża to można zamalować lakierem (klejem) przewodzącym prąd. Nakleić dwa paski taśmy malarskiej tak aby pomiędzy nimi został uszkodzony odcinek ścieżki, zamalować, zostawić do całkowitego wyschnięcia (np. na noc) i powinno zadziałać. Udało mi się tak ożywić klika folii, w tym m.in. do Mega STE.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.