26

Odp: Dyski SCSI oddam za koszty wysyłki

BartoszP

bylismy my pierwsi i biore w imieniu Yerza przeslke na siebie, na priva  napisze Ci gdzie masz wyslac, a ja juz bede wiedzial co z tym zrobi, Yerz ma pierwszenstwo, potem ja i itp

na priva: poszlo info (przepraszam jesli dwukrotnie) klopoty z siecia

Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2014-10-31 09:15:00)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

Odp: Dyski SCSI oddam za koszty wysyłki

BartoszP napisał/a:

Robię tak....pakuję 7 dysków do paczki i wysyłam do Krakowa:
4 x 9GB 68pin
2 x 18GB 68pin
1 x 1,2GB 50 pin dla Strykera
2 x kable SCSI - Kroll + Yerz
1 x sterownik SCSI do PC - Kroll
1 x CD-SCSI 50pin - nie czytał mi wczoraj płyt ale może trzeba go wyczyścić bo 2 dni temu ze starego serwera go wyjąłem i tylko podłączyłem na szybko
A wy już miedzy sobą podzielcie się łupami. Jak coś nie będzie "trybić", to zutylizujecie.
Każdy dysk przechodzi test czyszczenia danych programem http://www.dban.org/ w wersji autonuke.

Dla mnie prościej odesłać kasę za przesyłkę.
Zrobił się ciężar, więc wolałbym tej kwoty uniknąć. Jeżeli mógłbyś podać finalną cenę przesyłki, to będę wiedział, czy mogę sobie pozwolić na opłacenie całości (czyt. "finansowanie Krolla"), czy też byłbym zmuszony prosić, w miarę możliwości, jednak o wysyłkę tych dwóch dysków z przerzutkami na mój adres, osobno.
Ale jeśli oni tam sobie zbyt wiele nie winszują, to nie chcę robić dodatkowych problemów i mógłbym spróbować za całość przesyłki zapłacić.

OK, czekam więc na info i pozdrawiam.







.

Ostatnio edytowany przez YERZMYEY/HOOY-PROGRAM (2014-10-31 10:33:49)

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

Odp: Dyski SCSI oddam za koszty wysyłki

PS: Aha, no to skoro Kroll bierze przesyłkę na siebie, to niech idzie do niego, a ja mu potem oddam jakąś kasę za to, nie ma problemu.

Tylko oznacz, pliz, jakieś 2 dyski z kablami, kartką "yerz", bo Kroll od razu łapę położy na najlepszych.

Chociaż i tak może przekleić kartki, szatanista.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

29

Odp: Dyski SCSI oddam za koszty wysyłki

Yerzu, spokojnie juz powtarzalem ty masz pierwszenstwo co do czego :)

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

30

Odp: Dyski SCSI oddam za koszty wysyłki

To ja odpadam.
Bo sie dysku nie doczekam :)

"wszystko się kiedyś kończy......."

31

Odp: Dyski SCSI oddam za koszty wysyłki

Panowie....
Moge wysyłac każdemu z osobna...
kasę wyślecie post factum....jak wiecie dziwak jestem i ufam ludziom więc dzień w te czy we wte nie jest problemem.
Myślałem tylko, że pośle razem i weźmiecie ze sobą.

@Yerz....dyski 9GB są 2 identyczne więc nie ma problemu, 2 kolejne są różne, 18 (o ile zadziałają) są tez identyczne....

Czas zrobić fotkę tego co jest do rozdysponowania ...ale to dopiero po południu/w nocy

Tak jak pisałem. Koszt całkowity to 0 zł za sprzęt...tylko wysyłka.
Jeśli (!!!!) ktoś chce, to może być coś z wishlist...niekoniecznie w tej kolejności jak napisałem, może być coś innego....podkreślam, że nie jest to warunek koniczny ani oczekiwany.

Po prostu muszę wyczyścić magazynek rzeczy starych i fajnych. Sam dostałem za fri fajne rzeczy, to się dzielę z tymi komu sie przyda.

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2014-10-31 11:24:33)

32

Odp: Dyski SCSI oddam za koszty wysyłki

Proponuje,

biore wszystko Bartosz i wyslij na moj adres a ja rozdysponuje
2 dyski dla Yerza, 1-2 dyski dla mnie pozostale Piter, Stryker ty masz 50 pinowy, AdamK, kabelki Yerz i ja, kontroler SCSI i CDrom dla mnie

jest 6 dyskow 68 pinowych

Tobie rozwiaze problem z wysylaniem do kazdego z osobna a ja napewno sobie wszystkich dyskow nie przygarne bo nie potrzebuje. Chlopaki co wy na to ?

Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2014-10-31 11:50:35)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

Odp: Dyski SCSI oddam za koszty wysyłki

Proponuję zrobić tak, jak mówi Kroll.

Zwłaszcza, że i tak niebawem wszyscy będziemy w jednym mieście. Nadmorskim.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

34

Odp: Dyski SCSI oddam za koszty wysyłki

jestem za! Kroll na każdym z nich zainstaluje MiNTa za free i będzie git! ;)

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

35

Odp: Dyski SCSI oddam za koszty wysyłki

Instalacja MiNT-a na dyskach nie stanowi problemu, gorzej jest z CF ale probowalem tylko na jednej mojej :)

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

36

Odp: Dyski SCSI oddam za koszty wysyłki

piter napisał/a:

jestem za! Kroll na każdym z nich zainstaluje MiNTa za free i będzie git! ;)

-To bardzo dobry pomysł!
W takim razie będę musiał wesprzeć tą inicjatywę i poproszę o dysk z przygotowanym mintem.

p.s.
CF to nie problem..

37

Odp: Dyski SCSI oddam za koszty wysyłki

tez tak mysle ze to nie problem, ale jednak nie chu chu nie idzie zgralem twoj obraz 8GB na swojej wlozylem do Falcona i kiszka, wezme ta karte na SV to zobaczymy co i jak

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

38

Odp: Dyski SCSI oddam za koszty wysyłki

Jak Stryker nie bierze tego 50 pinowego to ja chętnie przygarnę do mega ste i za przesyłkę płace oddzielnie.

39

Odp: Dyski SCSI oddam za koszty wysyłki

Jak mi faktycznie dostarcza na sv to biore.
Jak nie to przechodzi na ciebie

"wszystko się kiedyś kończy......."

40

Odp: Dyski SCSI oddam za koszty wysyłki

BartoszP:
Jak widac jest tez zgoda strykera, dostarczymy mu dysk na SV, takze proponuje wyslij mi wszytsko, a ja to wszytsko w spolnie z Yerzem ogarniemy i porozdzielamy, pisz na priva dane do przelewu za kuriera a ja CI wysylam adres dostarczenia paczki

Pozdro
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

41

Odp: Dyski SCSI oddam za koszty wysyłki

Jak wam jakiś zostanie - poproszę jeden ;)
Co do dysku SCSII II i wyższych - każdy jest kompatybilny w dół, TT-ka spokojnie łyka. Brak wtedey "dodatkowych funkcji" wyższego SCSII, ale to nie jest problem.

Sikor umarł...

42

Odp: Dyski SCSI oddam za koszty wysyłki

Sikor, jak zabraknie tu, to powinienem mieć jakieś 18GB  gdzieś w piwnicy, który wala się tam od 9-10 lat. Więc może dla odmiany by popracował zamiast tylko zbierać kurz :)
Dzisiaj tam już tyłka nie ruszę, ale jutro i tak muszę się tam wybrać za potrzebą, więc mogę poszukać.

Ostatnio edytowany przez jury (2014-10-31 20:56:52)

43

Odp: Dyski SCSI oddam za koszty wysyłki

jury napisał/a:

Dzisiaj tam już tyłka nie ruszę, ale jutro i tak muszę się tam wybrać za potrzebą, więc mogę poszukać.

Hmm, strach się bać, skoro do piwnicy chodzisz za potrzebą. Ale oki ;)

Sikor umarł...

44

Odp: Dyski SCSI oddam za koszty wysyłki

dobre Sikor,
jury byś się wstydził :)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

45

Odp: Dyski SCSI oddam za koszty wysyłki

:)
Dobra, zszedłem do katakumb i faktycznie znalazłem dysk SCSI 18GB, tyle, że 80pin'owy. Tak więc jeśli zrobisz z tego użytek to się jakoś możemy ustawić.

46

Odp: Dyski SCSI oddam za koszty wysyłki

hmmm

ja też mam parę dysków scsi 80 i 68 pin 9, 18, i coś tam jeszcze w poniedziałek potwierdzę dokładnie jakie.

może ktoś chce się zamienić na 50 pinowy każdy większy niż seryjny 40 mb ładowany do mste.

47

Odp: Dyski SCSI oddam za koszty wysyłki

Paczka spakowana. Aby dzieci się nie kłóciły, który dysk fajniejszy, to wszystkie są od dziadka IBM.
Oto zawartość:

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2014-11-01 14:16:34)

Post's attachments

20141101_113557 (Small).jpg 203.62 kb, liczba pobrań: 1 (od 2014-11-01) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

48

Odp: Dyski SCSI oddam za koszty wysyłki

BartoszP:

Dzieki, wysylam Ci info na jaki adres wyslij to paczke a ja sie zajme reszta. Napisz czy dostales

Pozdro
Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2014-11-01 15:45:53)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

49

Odp: Dyski SCSI oddam za koszty wysyłki

@Jury, niestety nie mam przejściówki na 80 pin :(
@damianX: 68 pinowy powinien Ci zadziałać z przejściówką na kabel. Sprawdź tylko, czy nie ma zwry "SCSI I COMPATIBLE" - bo nie wiem, czy mega obsługuje pełny interfejs SCSI, ale po przezworkowaniu będzie działać.

Sikor umarł...

50

Odp: Dyski SCSI oddam za koszty wysyłki

Ponieważ ciągle są niejasności co do kosztów to ponawiam...mam nadzieję, że rozwieje wątpliwości:

Koszt dysków = 0 zł ...
Stan 15-20 lat, sprawdzone przed wysyłką czy zapis jest bez błędów.
Za transport jakoś się rozliczcie z Krollem gdy dowiezie/przekaże na SV...to już miedzy wami...chyba, że jednak mam wyjąć jeszcze z paczki i wysłać komuś imiennie. Paczka idzie dopiero jutro po południu.
Dla  mnie nic nie trzeba chyba, ze czujecie potrzebę aby się jakoś odwdzięczyć gdy już wam zadziałają..wtedy coś z wishlist albo co wymyślicie tylko nie zasypcie mnie prezentami :) ....nie nalegam, nie wymagam, nie oczekuję...będzie coś to super, nie będzie, to i tak oczyściłem magazyn i się przyda a nie pójdzie na złom.....no i Żona przeszczęśliwa jest bo....sami wiecie czemu....choć jej motki wełny, które "mogą się przydać" jakoś nie przeszkadzają...więcej...nie mogą przeszkadzać :)