Temat: MiNT, bash i klawiatura w mc

Problem jest tego rodzaju, że po uruchomieniu powłoki i wystartowaniu Midnight Commander'a nie całkiem działa klawiatura. Nie działają klawisze strzałek góra, dół czy klawisze funkcyjne. Jak już się dostałem do menu i wybrałem w opcjach "learn keys", to i tak nie widzi ich dalej i pokazuje komunikat, że ten klawisz nie może zostać zaakceptowany.
Z tego co wyczytałem to chyba problem konfiguracji samej powłoki, a nie mc, np. strzałka w górę powinna "przywoływać" ostatnio wpisaną komendę, a to nie działa.
Może ktoś już się z tym borykał.

Było miło :) Do widzenia.

Odp: MiNT, bash i klawiatura w mc

Borykał się. Możesz spróbować przekompilować MCz ncurses i ze slangiem i porównać efekty.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: MiNT, bash i klawiatura w mc

Po uruchomieniu MC pojawiają się różne podpowiedzi, jest i taka:
"Keys not working in xterms ? Use our xterm.ad, .ti and .tcap files."

Wszystkie te pliki są w pakiecie MC:
http://sparemint.atariforge.net/sparemi … es/mc.html
powalczę z tym, może będzie jakiś efekt.

EDIT:
Aby załadować xterm.ad gdzie zdefiniowane są klawisze, potrzebne jest polecenie xrdb, a to z kolei wymaga pakietu:
http://sparemint.atariforge.net/sparemi … ree86.html

Na razie poruszam się po MC innymi skrótami: ctrl-P jako góra i ctrl-n jako dół a zamiast np. F9 działa Esc-9. Trochę komplikacji, ale FTP działa :)

Ostatnio edytowany przez artik-wroc (2014-11-30 12:32:28)

Było miło :) Do widzenia.

4

Odp: MiNT, bash i klawiatura w mc

artik-wroc napisał/a:

Z tego co wyczytałem to chyba problem konfiguracji samej powłoki, a nie mc, np. strzałka w górę powinna "przywoływać" ostatnio wpisaną komendę, a to nie działa.

Wybacz przedszkolne pytanie, ale jesteś pewien, że to bash? Uruchamiałeś ją ręcznie po włączeniu terminala?  Bo jak nie, to na dzień dobry uruchamiany jest sh, a tam nie ma domyślnie 'strzałki w górę'.

5

Odp: MiNT, bash i klawiatura w mc

Uruchom echo $0
to sie dowiesz czy to bash czy sh

6

Odp: MiNT, bash i klawiatura w mc

Przed znakiem zachęty jest info: bash2.5 czy jakoś tak. Ale sprawdzę i echo.

Było miło :) Do widzenia.

7

Odp: MiNT, bash i klawiatura w mc

@artik-wroc mam dokładnie ten sam problem. udało Ci się go rozwiązać? jestem maniakiem MC a te dziwne skróty klawiszowe to... nie dla mnie;)

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

8

Odp: MiNT, bash i klawiatura w mc

Nie udało :(
Dalej biegam tymi dziwnymi skrótami.

Było miło :) Do widzenia.

9

Odp: MiNT, bash i klawiatura w mc

nie wiem czy w mintowym mc jest to samo co w linuxowym - ale tam jest w opcjach takie cos jak 'learn keys' mozna przypisac do klawisza konkretny kod. Spacja na nierozpoznanym klawiszu i potem naciska sie wlasciwy. Ale nie wiem czy to wogole zadziala na mincie.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

10

Odp: MiNT, bash i klawiatura w mc

Na moim routerze miałem też problem ze strzałkami w MC, pomogła zamiana profile :

rm /etc/profile

wget http://update.groov.pl/profile -O /etc/profile


Od razu mówię że nie wiem jak wygląda Atarowe MC i MINT więc nie krzyczcie na mnie jak coś pojebałem :)

Ostatnio edytowany przez darque (2015-02-19 08:37:28)

I am operator of my pocket calculator