76

Odp: Fortification 2015

To błąd, bo może nie pójść na wszystkich Atari z pamięcią mniejszą od 65KB... Bo pomijając Atari 400/800/600Xl wszystko powinno działać na 800XL wzwyż ;P

Sikor umarł...

77

Odp: Fortification 2015

Sikor, zaczekaj więc kilka dni na regulamin, ale jeśli napiszesz tak jak zwykle - to daje 99% że praca go spełni i zadziała jak należy ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

78

Odp: Fortification 2015

ja myślę ;P

Sikor umarł...

79

Odp: Fortification 2015

Co z tym regulaminem?

80

Odp: Fortification 2015

dawno mnie tu nie było - przypomniałem sobie nawet hasło <lol>

Z góry chciałbym podziękować grupie osób pracującej nad regulaminem Fortification przez kilka dni (i nocy) !

Grupie scenowej XN-Tshubs z góry też dziękujemy!

Znudziło mi się patrzenie na przepiurkowate kolory na ekranie i inne bajery z 'pieczeta'.

Prawdopodobnie grafics compo będzie wyłącznie dla prac 4-color. Taki mały dodateczek ode mnie by dać szansę świeższym stażem grafikom.

Pieczet to przecież nie Atari! Odpalać Kleksa!

Troll tajm!

Post's attachments

FF_RULEZ.XEX 17.5 kb, liczba pobrań: 29 (od 2015-02-07) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
[opuściłem to miejsce bezpowrotnie][dziękuję za skasowanie mojego konta]

81

Odp: Fortification 2015

sOnar napisał/a:

Prawdopodobnie grafics compo będzie wyłącznie dla prac 4-color. Taki mały dodateczek ode mnie by dać szansę świeższym stażem grafikom.

Pomysł uważam za niezły, ale ciekawostką jest fakt zaprzeczania regulaminowi własnego party. Ciekawe i nietypowe podejście do sprawy...

regulamin_party#gfx_compo napisał/a:

* Praca w dowolnym formacie wyświetlanym przez standardowe Atari.

Postuluję albo oficjalnie dodać punkt regulaminu "4-colors gfx" albo szybko zmienić oficjalny regulamin, aby nie było za późno.
Btw: rozumiem, że zgodnie z regulaminem można dostarczyć na przykład GIFa i wyświetlić za pomocą jview?

Sikor umarł...

82

Odp: Fortification 2015

Do bani ten regulamin. Szkoda, ze opcja antyatarowska znow tlamsi atarowska. Widac kto to pisal od pierwszego spojrzenia. Ale co ja sie bede denerwowal. Pier.dole. Nie jede.

83

Odp: Fortification 2015

mazi napisał/a:

opcja antyatarowska

Oj, przestalibyście już. Kościół Świętych Nielegali, cholera jasna, zrodzon, bo kiedyś jakiś koncern postanowił zaoszczędzić 5 centów na krzemie.

KMK
? HEX$(6670358)

84

Odp: Fortification 2015

Przynajmniej jest to regulamin jak za starych dobrych czasów - Last Party, Lato Ludzików.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

85

Odp: Fortification 2015

Na ktore jezdzilo 15 osob na krzyz. Poza tym, nie oznacza to z automatu, ze jest najlepszy i nieomylny. Degeneroscena osiagnela sukces! Atari zostalo wyparte.

86

Odp: Fortification 2015

wiesz co Mazi - idź sobie potrolować na www.onet.pl ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

87

Odp: Fortification 2015

Gdzie tu widzisz trolling? Bo ja widze tylko prywate jednego degener czlowieka. Szkoda, ze sOnar tego nie widzli.
No i nie bedziesz mi mowil, gdzie mam chodzic.

88

Odp: Fortification 2015

mazi. szczerze to ja jestem za starym klasycznym dosem, bez żadnych nielegali, grafiką w 8-mode lub 4 kolorach i muzyką CMC, MPT a ostatecznie RMT. żadnych vbxe, rapidusów, jednych mega - standard 65xe a dodatki na 130xe. ot i moje zdanie. od testowania atarek-podjarek są inne miejsca ;)

jedno co mam ochotę - to iść w piździec i zapomnieć o Atari... powaga... w sumie Amstrad to pierwszy komp jaki obsługiwałem - są jakieś jego fora? może tam się choć tak nie żrą? jedyne co widzę to francuskie a ze słownikiem nie będę tego czytać :P

idę sobie odpalić moją Callifornię i pograć w coś Datasoftu... bo tak lubię bzykanie :D

[opuściłem to miejsce bezpowrotnie][dziękuję za skasowanie mojego konta]

89

Odp: Fortification 2015

<offtop> Na speccy.pl gościnnie przyjęto amstradowców, bo w sumie pokrewne i nawet jest osobny dział http://speccy.pl/forum/index.php/board,20.0.html </offtop>

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

90

Odp: Fortification 2015

A w jaki sposob gryza sie nieudokumentowane rozkazy z DOSem i cala reszta z tego co wymieniles w pierwszym zdaniu? To jest wlasnie atari i to pod atari pownien byc przygotowywany regulamin a nie pod to cos co posada Pin.

91

Odp: Fortification 2015

Nawet nie jesteś na czasie, Pin jest w pełni kompatybilny z nielegalnymi instrukcjami, chodzi o zasadę. A tak w ogóle to powinno to obchodzić głównie koderów, nie rozumiem skąd taka religia wokół tego urosła.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

92

Odp: Fortification 2015

Zapomnieliście jeszcze zakazać nielegalnych skoków do ROMu.

93

Odp: Fortification 2015

Wlasnie: zasada nie bo nie.
SUPER :)
Jezeli taki soft dziala na atari to skur.wysynstwem jest zabranianie uzywania. Nie wiem skad ten opor skoro wszyscy, nawet Pin, sa kompatybilni.

94

Odp: Fortification 2015

Chciałem zwrócić uwagę na jeden szczególik - Fortification jest imprezą komplementarną dla Grzybsoniady w cyklu dwuletnim. Charakter i lokalizacja są zbliżone, chodziło o to żeby organizatorzy odciążali się wzajemnie. Celem obu party są gry, wg filozofii organizatorów, gra powinna być jak najbardziej kompatybilna i perspektywiczna (w przeciwieństwie do np. dem ma to głęboki sens). Więc nielegale są zabronione.

Jakoś nikt przez tyle lat się nie zająknął na ten temat - w regulaminie Grzybsoniady ten punkt jest od DAWNA (jeśli nie od zawsze, nie mam pewności więc nie powiem).

Więc doszukiwanie się w tym problemu teraz to zwykłe trollowanie i nie warto się w ogóle angażować w takie dyskusje  - to organizator decyduje o regulaminie, jak się komuś nie podoba to ajlowju.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

95

Odp: Fortification 2015

nom...

znajdźcie nielegale w Zorro albo w Bruce Lee - gry zayebiste i bez nich

wychodzi więc na to, że jak nie ma się pomysłu ani łba na dobrą grę - sięga się po sztuczki by zataić swoją beznadziejność

https://www.youtube.com/watch?v=XZxzJGgox_E

[opuściłem to miejsce bezpowrotnie][dziękuję za skasowanie mojego konta]

96

Odp: Fortification 2015

wieczor: nie tedeceuj.
Gdzies dzwoni ale nie wiadomo gdzie.
Regulamin jaki zostal wymyslony przez Pina jest tendencyjny i zawsze taki byl. Opory sa stad poniewaz chodzi o produkcje na atari a nie pod cos co tylko atari udaje - i wlasnie to przez takie durne regulaminy staje sie powodem do niesnasek.
Wiedzialem, ze zaraz trollmiasto sie tu zleci.

edit:
sonar: alley cat zawiera nieudokumetowane :) I nie chodzi o to aby ich na sile uzywac tylko aby nie zakazywac. Pezeciez sa czescia atari.

Ostatnio edytowany przez mazi (2015-02-08 17:50:05)

97

Odp: Fortification 2015

Ale jakoś przez tyle lat niesnasek nie było. Co regulamin ustalał nikomu nie przeszkadzało. Aż tu nagle okazało się, że przeszkadza. I to "najaktywniejszym" koderom na scenie. A to jest sygnał, że komuś po prostu się nudzi, względnie potrzebuje uwagi publiczności, więc znalazł sobie nośny temat do trollowania, a publiczność się znalazła jak widać.

Swojego czasu np. Sikor zrobił konkurs na muzykę z gry i postawił tam ograniczenie - używamy tylko CMC. Jakoś nikomu nie przyszło do głowy protestować, chociaż od dawna nie jest to najpopularniejszy format, a inne formaty o wiele lepiej wykorzystują możliwości Atari. Ale organizator takie warunki wymyślił i jego prawo - niezainteresowani nie wzięli udziału. Protestów nie stwierdzono. Więc czemu właśnie tutaj?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

98

Odp: Fortification 2015

https://www.youtube.com/watch?v=KaqC5FnvAEc

[opuściłem to miejsce bezpowrotnie][dziękuję za skasowanie mojego konta]

99

Odp: Fortification 2015

wieczor napisał/a:

Jakoś nikt przez tyle lat się nie zająknął na ten temat

bo dopiero od niedawna wiadomo co i jak dziala, wczesniejsze publikacje na ten temat sialy tylko dezinformacje w stylu "dziala lub nie" ;-) poza tym nie tylko nieudokumentowane instrukcje - nie wolno uzywac zadnych funkcji 6502C ktore inaczej dzialaja na 16bitowym 65816 - czytaj dokladnie :-D z kazdym kolejnym regulaminem Pin coraz bardziej zaglebia sie w promowanie kompomachine opartej na platformie ANUS (Atari New Ultimate1m Sixteen)

regulamin z trollingiem :-) scena atari :D

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

100

Odp: Fortification 2015

1. Z tego co pamiętam to od jakichś 3 czy 4 lat wiadomo, m.in. dzięki Tobie. Od tej pory Grzybsoniada odbyła się 2 razy i raz Fortification.

2. 6502C nie jest standardowym procesorem w Atari - nie w modelach biorących udział w konkursie.

3. Argument z compomachine jest fałszywy co było już wskazywane wielokrotnie

4. Nic z powyższego nie zmienia faktu, że regulamin to sprawa organizatora party a uczestnicy mogą wziąć udział lub nie. Możesz to potraktować jako dodatkowe utrudnienie, żeby nie było za prosto - taki konkurs, takie warunki.

Ewentualnie organizator dojdzie do wniosku, że popełnił błąd bo nie było chętnych. Z tego co wiem to nie grozi. Więc dyskusja jest bezprzedmiotowa.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem