Temat: Sio2SD problem !!!

hej

Wczoraj chciałem odpalić loadera z Sio2SD na mojej 130 XE. Ładował, ładował...i w momencie kiedy powinno pokazać się menu jest CZARNY EKRAN i wszystko stoi. Ale po wybraniu programów z menu Sio2SD wszystko ładuje się OK. Problem jest tylko z loaderem..

na SV Lotharek zamontował mi w mojej 130 XE:

- Ultimate
- VBXE
- Stereo
- Uswitch

Przed rozszerzeniami wszystko chodziło ok..

Ostatnio edytowany przez pablozp (2014-12-11 08:19:10)

.

2

Odp: Sio2SD problem !!!

Hej,

jaki os pod ultimatem ?

i wgraj loadera od nowa na karte / przygotuj nowa...zmien zasilacz ??

Ostatnio edytowany przez lotharek (2014-12-11 08:33:10)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

3

Odp: Sio2SD problem !!!

Może w Ultimate masz włączoną spartę?

4

Odp: Sio2SD problem !!!

posprawdzam wszystko w domu po 16

.

5

Odp: Sio2SD problem !!!

Jak lotharek tyle popwpakowywał Ci do kompa - zasilacz może wykitować, a conajmniej niedomagać.

6

Odp: Sio2SD problem !!!

1. próbowałem dwóch zasilaczy ( od xl  i od xe ciężki)
2. wyłączałem w ultimate : vbxe, stero , sparta dos
3. zmieniałem wszystkie OSy
4. wywaliłem wszysko z karty i ją sformatowałem i wgrałem loader again
5. zmieniałem wszystkie prędkości w menu SIO2SD

.... i dalej źle.  Ładuje loader i w chwili gdy pownien pierdzieć ostro i wyświetlać katalogi.. to pyknie raz i stoi i ciemny ekran

Mam jeszcze 800 XL Ultimate + stereo  ( bez vbxe ) i śmiga ładnie

Ostatnio edytowany przez pablozp (2014-12-11 23:21:19)

.

7

Odp: Sio2SD problem !!!

klawiatura dziala ? szukalbym po stronie pokeya...

mozesz na priva lotharek@lotharek.pl ?

Ostatnio edytowany przez lotharek (2014-12-11 23:35:03)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

8

Odp: Sio2SD problem !!!

pablozp napisał/a:

i.. to pyknie raz i stoi i ciemny ekran

czyli po wczytanie configuratora, sam prog. nie może zaczytać niczego z karty SD.
soft ma własną procedurę transmisji

9

Odp: Sio2SD problem !!!

A Basic? Wyłączony nie musi być?

10

Odp: Sio2SD problem !!!

lotharek napisał/a:

klawiatura dziala ? szukalbym po stronie pokeya...

mozesz na priva lotharek@lotharek.pl ?


Klawiatura działa

.

11

Odp: Sio2SD problem !!!

lemiel napisał/a:

A Basic? Wyłączony nie musi być?

soft wczytuje się poniżej $9c20

12

Odp: Sio2SD problem !!!

qbahusak napisał/a:

Jak lotharek tyle popwpakowywał Ci do kompa - zasilacz może wykitować, a conajmniej niedomagać.

Na 1.5A zasilaczu, to pociągnie kombajn bizon ;) ... nawet z dyskiem 2.5" i IDE+ włącznie. Dopiero do Rapidusa w tym zestawieniu z czego widzę dobrze jest mieć coś w okolicy 2A, lub więcej.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

13

Odp: Sio2SD problem !!!

testowałem ten zestaw przez ostatnie 2 dni: gry, dema non stop.  Wszystko się wczytuje oprócz tego nieszczęsnego Loadera :(((

.

14

Odp: Sio2SD problem !!!

A konfigurator masz skopiowany do głównego katalogu karty jako SIO2SD.XEX i wciskasz K4 na urządzeniu?

Ostatnio edytowany przez voy (2014-12-14 10:47:05)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

15

Odp: Sio2SD problem !!!

Jeszcze jedno przychodzi mi do głowy - konfigurator (czyli, jak go nazywasz "loader") musi być w odpowiedniej wersji do firmware sio2sd. Kłopot w tym, że numeracja firmware'u i konfiguratora nie jest spójna i można się pomylić.


--------edit:

najnowsza wersja firmware to 3.1RC2, a dostosowany do tego konfigurator ma numer 3.5.

firmware : http://sio2sd.gucio.pl/wiki/SoftwareAVR_pl

configurator : http://sio2sd.gucio.pl/wiki/SoftwareATARI_pl

Ostatnio edytowany przez larek (2014-12-14 11:29:30)

16

Odp: Sio2SD problem !!!

Dzięki Larek, może się to przyda ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

17

Odp: Sio2SD problem !!!

voy napisał/a:

A konfigurator masz skopiowany do głównego katalogu karty jako SIO2SD.XEX i wciskasz K4 na urządzeniu?

hmmmm.. zawsze wciskałem SHIFT i odpalałem atari i na 800 xl chodziło

.

18

Odp: Sio2SD problem !!!

@voy podpinam loader pod d1:  i rebootuje atari. Jest menu z 3 wersjami loadera 2.0 , 2.x i 3.5  . Dwie pierwsze sie łądują i jest wyświetlany katalog główny , natomiast jeżeli wchodzę do podkatalogu to nie działa ( prryk krótkie). jeżeli uruchomie versje 3.5 to tak samo się zachowuje jak przy trzymaniu SHIFT i rebbot ( ładuje się cały ale nie uruchamia, lekkie prrr..)

.

19

Odp: Sio2SD problem !!!

larek napisał/a:

Jeszcze jedno przychodzi mi do głowy - konfigurator (czyli, jak go nazywasz "loader") musi być w odpowiedniej wersji do firmware sio2sd. Kłopot w tym, że numeracja firmware'u i konfiguratora nie jest spójna i można się pomylić.


--------edit:

najnowsza wersja firmware to 3.1RC2, a dostosowany do tego konfigurator ma numer 3.5.

firmware : http://sio2sd.gucio.pl/wiki/SoftwareAVR_pl

configurator : http://sio2sd.gucio.pl/wiki/SoftwareATARI_pl

pół roku temu aktualizowałem firmware z tej strony. prawdopodobnie ściągnąłem najnowsze
Teraz chciałem to zrobić żeby być na 100 % pewnym . Wchodze w setup, potem SHIFT + K3  i na wyświetlaczu dostaje "firmware update not available". czy to znaczy że on rozpoznaje że ta wersja w pliku jest taka sama co w urządzeniu ?? ściągam sio2sd.bin i nagrywam w głównym katalogu ( nie w ATARI  katalogu).

.

20

Odp: Sio2SD problem !!!

teraz zauważyłem coś dziwnego.
Jeśli zostawie "wiszący" loader na 15 min to się uruchomi . ale gdy chce dalej wejść w następny podkatalog to znowu wisi

.

21

Odp: Sio2SD problem !!!

Nie podpinaj niczego pod D1:. W głównym katalogu karty ma być tylko jeden plik SIO2SD.XEX, dopasowany do wersji firmware'u. Wciśnij K4, aż się pokaże napis mówiący o trybie konfiguracji. Uruchom Atarkę bez wciskania Shifta - SIO2SD powinien załadować konfiguratora.

Zrób tak, jak ci napisałem - bez własnej inwencji twórczej. :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

22

Odp: Sio2SD problem !!!

voy napisał/a:

Nie podpinaj niczego pod D1:. W głównym katalogu karty ma być tylko jeden plik SIO2SD.XEX, dopasowany do wersji firmware'u. Wciśnij K4, aż się pokaże napis mówiący o trybie konfiguracji. Uruchom Atarkę bez wciskania Shifta - SIO2SD powinien załadować konfiguratora.

Zrób tak, jak ci napisałem - bez własnej inwencji twórczej. :)

hmm.. K4?  chodzi o ENTER ??  ja mam: k1, k2, k3 , ENTER, Shift

D1: -EMPTY-

Ostatnio edytowany przez pablozp (2014-12-14 16:09:25)

.

23

Odp: Sio2SD problem !!!

pablozp napisał/a:

teraz zauważyłem coś dziwnego.
Jeśli zostawie "wiszący" loader na 15 min to się uruchomi . ale gdy chce dalej wejść w następny podkatalog to znowu wisi

Obstawiam problem z kartą. Ja bym kartę sformatował, i wgrał na nią wszystko jeszcze raz.

24

Odp: Sio2SD problem !!!

@voy  - Umnie zamiast ENTER trzeb wcisnąć 2 x Shift   ("cfg tool mode")  i wtedy restartuje atarynke i ładuje się loader
ale niestety dalej  wisi.

JAk moge sprawdzić wersje firmware jaką mam wgraną. tam gdzie powinno to być napisane niestety jest "www.lotharek.pl" ?

.

25

Odp: Sio2SD problem !!!

swinkamor12 napisał/a:
pablozp napisał/a:

teraz zauważyłem coś dziwnego.
Jeśli zostawie "wiszący" loader na 15 min to się uruchomi . ale gdy chce dalej wejść w następny podkatalog to znowu wisi

Obstawiam problem z kartą. Ja bym kartę sformatował, i wgrał na nią wszystko jeszcze raz.

niestety zrobiłem to wszystko na drugiej innej karcie...

.