Temat: Silly Venture 2k15 - summer edition?

Witam Was wszystkich serdecznie. Od pewnego czasu chodzi mi po głowie pewien pomysł, który chciałbym poddać pod Waszą rozwagę. Chodzi mi o EWENTUALNĄ kolejną edycję Silly Venture w okresie letnim. Daje mi to większe możliwości w kwestii organizacji, w tym (bardzo istotny) w ściągnięciu ludzi z zagranicy (liczbę uczestników można przynajmniej podwoić). Proponowany termin: 13-16 Sierpień 2015.

O prace na compo nie powinniśmy się martwić, bo na SV2k14 było szykowanych 13 dem na Atari XL/XE (zostało wystawionych 5) oraz 12 dem na Atari ST/STe (wystawiono 6). Podaję to jako ew. kontrargument co do braku prac na compo.

Kolejna sprawa - w grudniu odbywa się STNICC (http://www.stniccc.com/), więc jest to też jakieś święto dla sceny ST - z którą czuję się mocno związany.

Proszę o Wasze opinie w tej sprawie. Dodatkowym atutem jest to, że organizując party w lecie odpada problem dzieci w szkole, a party mogłoby trwać 1 dzień dłużej.

Dziękuję za uwagę.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

TAK! :D Praca wre :)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

DOSKONAŁY POMYSŁ! Proszę o wpisanie na listę obecności.

Ostatnio edytowany przez epi (2014-12-13 13:11:27)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

4

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

I mnie też wpisać na listę...
Jak zawsze 101% :)

5

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

Co do ludzi z zagranicy i dzieci, w wielu krajach w tym okresie zaczyna się rok szkolny ... albo nawet już trwa.
Jeżeli chodzi o mnie w tym terminie nie ma szans prawie. Co innego 2 a nawet 3 tygodnie wcześniej.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

6

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

Dla mnie bez różnicy, chociaż termin grudniowy ma swoje zalety. I tak będę!

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

7

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

A ja pragnę przypomnieć, że lato to zawsze był termin Głuchołazów. Dwa zloty w 2 tygodniowy, odstępie czasu to tłok. Może więc warto byłoby, aby organizatorzy najpierw dogadali się między sobą w cztery oczy?

grzybson/SSG^NG

8

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

jest oczywiście za, a produkcje będą!

gep/lamers^dial

9

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

Przeciez lato to termin Glucholazow a wrzesien Wapniaka.

10

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

ktoś Tu będzie musiał ochłonąć i rozważyć na "zimno" te pomysły, historia lubi się powtarzać, zdaje się że zaczyna zataczać koło

lepsze jest wrogiem dobrego, Van Eijk też chciał lepiej, a wiadomo jak się skończyło

Ostatnio edytowany przez tebe (2014-12-13 13:59:39)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

11

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

No właśnie, trochę by to zakłóciło "równowagę" - obecnie panuje niepisany harmonogram: marzec Forever, maj Grzybsoniada, przełom lipca/sierpnia Głułazy, wrzesień Wapniak, grudzień SV. Zbyt duża liczba zlotów w pobliskim terminie zaowocowała by tym, że zloty by ze sobą w pewnym sensie konkurowały i frekwencja na obydwu była by uszczuplona, bo część ludzi mogłaby np. w danym terminie pozwolić sobie tylko na jeden ze zlotów (urlopy, finanse itp)

12

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

Dlatego też pomimo chęci nie zrobiłem niczego poważnego w Krakowie, bo wcześniej trzeba by się dogadać z kimś kto ma imprezę w najbliższej okolicy czasowej. No i zrobić albo jedno, albo drugie.

A miejsce w Krakowie jest takie, że buty spadają ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

13

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

A na kiedy proponujesz przenieść Głuchołazy?

14

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

Mi tam obojętnie, ważne żeby taka impreza była. Co prawda edycje listopadowe raczej mi nie pasują, ale grudniowe już tak.
Najprzyjemniej pewnie będzie się spotkać w lecie, na świeżym powietrzu jak jest ciepło i w terminie dawnych Quastów,
ale jak wiadomo, atarowe środowisko 8bit ma tym czasie kolizyjne imprezy, więc może być ciężko pogodzić terminy,
a nie chcemy chyba, ze względu np. na ciut większą miłość do 16/32 czy uwzględnianie potrzeb zachodniej sceny, rozdzielania imprez czy rezygnowania z części atarowej rodziny ;)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

15

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

SV Summer Edition? No dla mnie brzmi super. Terminy innych imprez - jest ponad pół roku żeby jakoś wspólnie poukładać. Dla mnie każda edycja SV to święto, więc ja jestem chętny w każdej ilości i w każdy czas :)

Pozdro.

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

grey/msb napisał/a:

Od pewnego czasu chodzi mi po głowie pewien pomysł, który chciałbym poddać pod Waszą rozwagę. Chodzi mi o EWENTUALNĄ kolejną edycję Silly Venture w okresie letnim.


Jak Bóg na niebie; następna statuetka powinna być dla ŻONY Greya za to, że na to wszystko w ogóle mu pozwala.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

17

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

To dobra wiadomość :) Jedyne "ale", to lokalizacja. Moim skromnym zdaniem, szkolna sala osiągnęła w tym roku swoje granice pojemności.

18

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

Pin napisał/a:

A miejsce w Krakowie jest takie, że buty spadają ;)-

Pin, Tylko nie mów, że chodzi Ci o Balicką albo Elbud :) Tak czy siak,  scenowa impreza w Krk była by super!

Ostatnio edytowany przez immolator (2014-12-13 16:08:09)

19

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

grey/msb napisał/a:

Chodzi mi o EWENTUALNĄ kolejną edycję Silly Venture w okresie letnim.

Jeśli Głuchołazy nie zostały odwołane, to jest to pomysł, że się tak oględnie wyrażę, nieobojętny moralnie.

KMK
? HEX$(6670358)

20

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

wolny rynek, jeśli Głuchołazy albo inne party chcą dalej istnieć muszą lepiej się zorganizować, muszę mieć eventy, ludzi z zagranicy, w końcu scena jest jak każdy biznes, wygrywa najlepszy

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

21

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

@Draco: po prostu nie mogę patrzeć na to, jak dobry okres dla sceny (mam na myśli lato) jest w tak bezwzględny sposób marnotrawiony. W lecie można zrobić fantastyczną imprezę scenową, z dużą ilością produkcji oraz ludźmi z zagranicy. Problem polega na tym, że organizator nie robi nic w tym kierunku. Nie chcę rozwijać tego wątku, bo chyba każdy ma oczy i widzi co się dzieje. Wystarczy spojrzeć na Grzybsoniadę czy Fortification - tam wiadomo czego się spodziewać, widać że organizatorom zależy. Grzybson czy sOnar nie siedzą z założonymi rękoma, powstają invitki, ludzie zachęcani są do oddawania prac. Głuchołazy są w dobrym terminie, ale czy jest on dobrze wykorzystany pod względem produktywności?

Edycja letnia SV pokazałaby, że możliwe są zarówno produkcje, jak i 200-250 osób na zlocie Atari w roku 2015. Można zrobić np. wypad autokarami na plażę, zrobić nad samym morzem koncert (np. Ultrasyda) o północy :) Jak dla mnie petarda ! Myślę że nie tylko dla mnie. A o produkcje się postaram. Jedyne na czym mi zależy to to, aby to wspaniałe środowisko i komp przetrwał jak najdłużej. Jeśli moja propozycja spotka się z większym ostracyzmem to sobie odpuszczę - ale nie skorzysta na tym nasza scena. To na pewno. Być może sam fakt tej dyskusji zmusi organizatora Głuchołaz do większej aktywności - gdyby taka była, ten temat nigdy by nie powstał. To tyle.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

22

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

Nigdy nie byłem na/w Głuchołazach... Jednak mają one (ze zdjęć) urok urlopu pod chmurką... Luz. taki luz...
Natomiast na SV jest zapieprz... Trzeba zrobić kilka produkcji, bo inaczej głupio (Wystawiłeś coś? - Eeee, w tym roku nic nie wystawiłem :/
Po takim zapieprzu satysfakcja, że zajęło się pozycję wśród najlepszych :)

Ja i moja rodzina jesteśmy ZA!, można to wpleść w dłuższy pobyt razem.

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2014-12-13 17:21:46)

23

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

Mnie jak najbardziej pasuje. RetroKomp jest (w takim razie - był) 2 tygodnie wcześniej, w tym samym mieście i  nie miał problemów z frekwencją.
pozdro
Bachoo

24

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

zawsze mówiłem że wiosna/lato to idealny termin na SV ! (QuaST był latem i tym torem idzie SV - ilość osób, produkcje, itp) jestem za .. jak będzie również w grudniu to też zajebiście ! (Greyu - dwia terminy będą, tak ? ! ;)) - żart)

na G-łazach byłem i też było świetnie ! ale to za sprawą ludzi.. bo produkcji faktycznie brak raczej ...

Ostatnio edytowany przez piter (2014-12-13 17:42:23)

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

25

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

Na razie nie ma żadnego terminu, Piter :) Poddałem w końcu temat pod dyskusję, bo lato daje wiele możliwości, które -w mojej ocenie- można by było wykorzystać po prostu lepiej (produkcje + frekwencja). Musimy zwołać jakiś sztab kryzysowy i przedyskutować wiele kwestii.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)