151

Odp: Party vs rodzina

btw, wątek zrobił sie cygański a to party komputerowe a nie Dni Kultury Romskiej.

gep/lamers^dial

152

Odp: Party vs rodzina

Tak to już bywa. A widziałeś co po party zostaje na podłodze na głównej sali?

153

Odp: Party vs rodzina

Czasami to nawet kto.....

154

Odp: Party vs rodzina

Zamiast Romowie proponuję używać formy Romy - będzie bardziej swojsko-atarowsko brzmiało ;)

Odp: Party vs rodzina

Tiiiiaaaa. Hellboj zawsze naśmiewa się z nazwy programu Nero - "Burnig Rom".

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

156

Odp: Party vs rodzina

Uwaga! Firma Nero AG wycofuje swój flagowy produkt z powodu podejrzeń o nawoływanie do ataków na tle rasowym.
Nazwa produktu: Nero Burning ROM

157

Odp: Party vs rodzina

bachoo napisał/a:

... podejrzeń o nawoływanie do ataków na tle rasowym ...

cyganow? na tle rasowym? co to za rasa?

z drugiej jednak strony... nam wystarczylo zyc 50 lat w systemie socjalnej opieki i dzis dzieci, rodzice, dziadkowie ogolnie rozina to ciezar, odpowiedzialnosc ktora zrzucamy na 'system', placimy podatki to sie nam nalezy 'swiety spokoj', na starosc panstwo sie nami zaopiekuje - nie tak? a cyganie? zyli w roznych systemach 10x dluzej i nic ich nie zmienilo, dziecko lub osoba starsza to dla nich skarb, dosc silna wspolnota.

daje do myslenia?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

158

Odp: Party vs rodzina

Może ich też zmieniło, tyle, że inaczej niż opisałeś... Teraz mogą teoretycznie robić co chcą, a jakoś nie wrócili do życia w taborach, które zabrała im władza ludowa.
Ale za mało wiem o Romach/Cyganach aby o tym dyskutować.

159

Odp: Party vs rodzina

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM napisał/a:

Tiiiiaaaa. Hellboj zawsze naśmiewa się z nazwy programu Nero - "Burnig Rom".

Ales przywalil z grubej rury. Prawie oplulem ekran tabletu...

Hehe, dobre...

[opuściłem to miejsce bezpowrotnie][dziękuję za skasowanie mojego konta]

160

Odp: Party vs rodzina

http://wyborcza.pl/1,75515,17186914,To_ … html#CukGW

Ciekawy tekst. Polecam. Zwłaszcza bachorolubnym. :P

161

Odp: Party vs rodzina

Zaraz Cię zjedzą za Wyborczą ;)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

162

Odp: Party vs rodzina

Wywalone mam na to, gdzie ktoś publikuje swoje felietony. Jeżeli są dobre, mogą być nawet z Wirtualnej Polski czy Gazety.pl.

163

Odp: Party vs rodzina

W rzeczy samej :)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

164

Odp: Party vs rodzina

Hehe, XTD, zapewniam Cię, że jak będziesz miał wybór, czy wysikać dzieciaka pod drzewkiem, czy pozwolić by zlał się w spodenki a potem go ciągnąć mokrego i śmierdzącego przez pół miasta (np tramwajem), to wybór jest prosty. I nieważne, że 3 minuty temu, w przedszkolu, dzieciak 3 razy pytany przysięgał, że nie chce mu się siku ;) To już tak jest.

Co do reszty, generalnie się zgadzam, bo mi też głośne dzieci w restauracji nieraz przeszkadzają, a na karmienie piersią czy publiczne przewijanie, bez choćby odrobiny dyskrecji, wytłumaczenia nie ma. Ale są różne zasady, w różnych krajach i kulturach. U nas macierzyństwo jest na piedestale i tabu.

Ostatnio edytowany przez nosty (2014-12-28 16:43:59)

165

Odp: Party vs rodzina

Zapewniam Cię, że nie o "wysikanie" dzieciaka chodziło w artykule. W mieście można skorzystać z dowolnej restauracji płacąc np. 2 zł (jeżeli nie jest się klientem) i "wysikać" dziecko kulturalnie. Kwestia tego, czy się jest burakiem i sknerą czy nie. Wybór jest zawsze prosty - albo ktoś sra i leje na ulicy (w przypadku dziecka odpowiedzialność przechodzi na rodzica) albo jest kulturalny i sra oraz leje w miejscu do tego przeznaczonym.

Bzdurne czasy w tym naszym kraju nastały, w którym parom rozpłodowym wydaje się, że cały kulturalny świat zawiesił swoje prawa tylko dlatego, że pewne kwestie dotyczą ich "przesłodkiego" dziecka.

166

Odp: Party vs rodzina

Tak, zachowanie w artykule było be. Ale Wierz mi, są osoby, które się potrafią w takich chwilach zachować. Natomiast zastanawia mnie jedno - czyżbyś miał problem z...?

XTD napisał/a:

w którym parom rozpłodowym wydaje się

W takim razie zaczynam rozumieć Twój punkt widzenia i moje kondolencje.. No, chyba, żeś ze słynnego gender, ale tym gorzej, tym gorzej...

Sikor umarł...

167

Odp: Party vs rodzina

Ciicho już bądź, [Censored: obraźliwy tekst]. Idź do swoich głupich tematów klepać te swoje bzdury o party.
Nie lubię jak się mi [Censored: obraźliwy tekst]wcina ze swoimi nieskładnymi, nic nie wnoszącymi wypowiedziami.
Weź jakieś korepetycje z języka polskiego, bo żal się robi czytając te wiejskie teksty.

168

Odp: Party vs rodzina

@XTD: [Censored: obraźliwy tekst], czyżbym trafił w sedno? [Censored: obraźliwy tekst]? A fuj, nie lubię. Wolę zdrową kobitkę, ale jak widzę - Ty masz inne preferencje. Stąd ten chory pogląd na dzieci, skoro nie możesz mieć własnych... Pewnie z powodów technicznych, Censored: obraźliwy tekst? Czy z przekonań?

MM (miker): Wystarczy tego, chyba że dely zadecyduje inaczej. Panów zapraszam na dwór na gołe... klaty.
MM (dely): Enough.

Sikor umarł...