26

Odp: Jak Apple traktuje swoich pracowników w Chinach.

Adam, chyba mnie zle zrozumiales. Mam na mysli ze skoro 90% ludzi glosuje ciagle na tych samych, daje sie dymac i lyka naiwne tlumaczenia, to chocby sobie szaty rwal i samobiczowanie uprawial w imie lepszej sprawy - to i tak plankton przetrwa. W stadzie sila. I owszem, kiedys chcialem byl czescia spoleczenstwa obywatelskiego :) ale szybko stwierdzilem ze w Polsce nie ma na to przyzwolenia :) Moj podpis w sprawie JOW ktore uwazam za najlepszy krok w kierunku poprawy postokraglostolowej ukladanki - jak milion innych - po prostu wyrzucono do kosza. Jak to mowia - milicja tez byla obywatelska. Od tamtej pory mi przeszlo - kontestuje sobie - bo kazdemu wolno. Nie musza isc za tym deklaracje ideowe ani plany naprawcze. Tyle :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

Odp: Jak Apple traktuje swoich pracowników w Chinach.

Jest, wprowadził je Traktat z Maastricht, każdy obywatel kraju członkowskiego jest równocześnie obywatelem UE.

@syscall: a może oni mają po prostu inne zdanie? Przykładowo ja się pod JOW nie podpisywałem i jestem przeciwko JOW. Taki urok demokracji - nikomu się nie podoba, ale każdemu inny fragment.

Ostatnio edytowany przez Adam Klobukowski (2014-12-19 14:52:49)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

28

Odp: Jak Apple traktuje swoich pracowników w Chinach.

Spoko ja sie zgadzam - demokracja - ok.
No ale nie o demokracji rozmowa :) Tylko o tym czy i dlaczego polska jest kapitalistyczna/socjalistyczna :) Tzn przynajmnie ja sie do tego odnosilem. Jedynie do tego :)

Ostatnio edytowany przez syscall (2014-12-19 14:57:14)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

Odp: Jak Apple traktuje swoich pracowników w Chinach.

@syscall: no ale twoja frustracja wynika z tego że mamy demokrację. Dopóki nie przekonasz większości do swoich racji, nie jest ważne jak bardzo system gospodarczy jest socjalistyczny czy kapitalistyczny, nie zmienisz go.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

30

Odp: Jak Apple traktuje swoich pracowników w Chinach.

Nie przesadzaj z ta frustracja :) Niezadowolenie, niesmak prędzej. I jak napisalem wyzej - ja sobie tylko kontestuje zastaną rzeczywistość. Bez szans na wynik :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

31

Odp: Jak Apple traktuje swoich pracowników w Chinach.

ZbyniuR napisał/a:

Nigdy nic Aploskiego nie kupiłem i nie kupię.

Proponuję, abyś rozejrzał się po Polsce (własnym kraju) oraz przeczytał opracowania o zarobkach i warunkach pracy panujących tamże. Poprawiajmy to, co jest złe u nas, później będziemy się martwić o inne narody. Z takim podejściem kupowałbyś wyłącznie to, co sam wyhodujesz we własnym ogródku. Smutne to, ale bardzo prawdziwe.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.