1

Temat: Wiatraczek - Mega STe

Pytanie do fachowców od elektroniki. Jak każdy fan Megi STe wie, że została ona wyposażona w wyjątkowo upierdliwy wiatraczek do zasilacza. Wyje, szumi i nie pozwala spać szanownej małżonce podczas moich nocnych sesji ze sprzętem ;) Nawet jak siedzę w salonie 2 pokoje obok.
Obok opcji, wymień żonę, wiatraka i innych wymian, mam pytanie.
Czy można po prostu tego "wariata" odpiąć?
Sprzęta nie mam za specjalnie wysilonego.
Czyli:
Stacja FDD
Standard proc bez kooprocha
USatan w duecie czyli 2 karty
eta wsio.
W sklepie mówili mi, że owszem wiatraka o tej specyfikacji mają ale i tak będzie "pierdział" - cytuje nie wiem co znaczy w slangu pierdzenie.
Czyli co pierdzieć wiatrakiem czy można zrobić z Megi Sprzęt Night Friendly ??

bzzzz...bzzzzz..... o wgrało się !!!!

2

Odp: Wiatraczek - Mega STe

Hospes napisał/a:

Pytanie do fachowców od elektroniki. Jak każdy fan Megi STe wie, że została ona wyposażona w wyjątkowo upierdliwy wiatraczek do zasilacza. Wyje, szumi i nie pozwala spać szanownej małżonce podczas moich nocnych sesji ze sprzętem ;) Nawet jak siedzę w salonie 2 pokoje obok.
Obok opcji, wymień żonę, wiatraka i innych wymian, mam pytanie.
Czy można po prostu tego "wariata" odpiąć?
Sprzęta nie mam za specjalnie wysilonego.
Czyli:
Stacja FDD
Standard proc bez kooprocha
USatan w duecie czyli 2 karty
eta wsio.
W sklepie mówili mi, że owszem wiatraka o tej specyfikacji mają ale i tak będzie "pierdział" - cytuje nie wiem co znaczy w slangu pierdzenie.
Czyli co pierdzieć wiatrakiem czy można zrobić z Megi Sprzęt Night Friendly ??

dziwne ja mam wtedy jakiś specjalny model wiatraka ,cichutki jak nie wiem co.

może zainwestuj w taki na łożyskach i będzie cisza.

3

Odp: Wiatraczek - Mega STe

moje TT i MSTE też trochę hałasują. Kiedyś słyszałem że te wentylatory wogóle nie są potrzebne, kiedyś to sprawdzę :)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

4

Odp: Wiatraczek - Mega STe

Ja tak kiedyś sprawdziłem w bardzo mało obciążonym PC i odpiąłem wiatrak w zasilaczu. Nawet troszkę to chodziło... Zadziwiające, jak dużo mnie to później kosztowało. Zasilacz pociągnął ze sobą wszystko co się dało. Przeżyły tylko monitor, mysz i klawiatura. :)

5

Odp: Wiatraczek - Mega STe

Miałem ten sam problem w TT. Wymiana wentylatorów to jedno, ale dopiero po podłożeniu kawałków filcu, tak aby drgania nie przechodziły na obudowę, miałem naprawdę spokój i ciszę.

Było miło :) Do widzenia.

6

Odp: Wiatraczek - Mega STe

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 68#p191668

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

7

Odp: Wiatraczek - Mega STe

uicr0Bee: Dzięki. Wiedziałem, że gdzieś widziałem podobny temat. To jeszcze pytanie do fachowców. Ja mam  w Medze 2 kabelki od wiatraka a tutaj wejścia na 3 ? Są jakieś przelotki, czy lutować ?
No i które są te potrzebne do naszego komputera?

bzzzz...bzzzzz..... o wgrało się !!!!