101

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

Przypuszczam, że w stosunku do zainteresowania Amigą, zainteresowanych polityką jest całkiem sporo. Ogólnie: są na to inne fora.

KMK
? HEX$(6670358)

102

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

Uważam, że o Amidze można gadać. Rulezowcy będą pacyfikowani. Over.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

103

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

Amiga jest do ...

104

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

@drac030: mogę się założyć, że więcej jest tu ludzi mniej lub bardziej interesujących się Amigą niż polityką :P Jest to jeden wątek w bałaganie, dotyczy (...ył ?) rozszerzenia zbudowanego przez naszego kolegę, widział najwyraźniej więcej sensu napisać o tym tutaj niż na ppa (zresztą całkiem słusznie, co ktoś zaglądający na ppa również stwierdzi).

Co do określenia "bez przesady" to jedyną przesadą są tu wypowiedzi pewnej swinki. Nie wiem czy Gepard ją lubi, zwłaszcza po zarzutach, że nic pożytecznego nie robi :) Ja myślę, że świnka już zasłużyła na urlop.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

105

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

Tak jak paru przedmówców, nie podzielam waszego entuzjazmu amigą.
O ile notkę Lothatka o dostępnym rozszerzeniu uważam za ok, to już sentymentalne historie co kto i gdzie na amidze robił uważam za nie na miejscu.
Bałagan bałaganem, ale na dłuższe tego typu elaboraty lepsze są inne dedykowane tematyczne fora.

Dlatego też tutaj nie obnoszę się z tym że debugger w emulatorze amigi - WinUAE będzie wzbogacony o parę moich sugestii :P

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

106

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

Cyprian: nas nie interesują emulatory, tylko prawdziwy sprzęt, idź sobie na inne forum :P

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

107

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

@Cyprian

To nie były sentymentalne opowieści tylko próby udowodnienia wyższości świąt Wielkiej Nocy nad świętami Bożego Narodzenia :) Dyskusja była prowadzona w sposób kulturalny (z małym wyjątkiem) i odbywała się w miejscu do tego przeznaczonym. Skoro można rozmawiać o tym iż źle się w kraju dzieje i będzie jeszcze gorzej, programach na zxspectrum (zresztą mój ulubiony wątek w bałaganie - na gumiaka powstają genialne rzeczy) czy klasycznej fotografii analogowej to dlaczego nazwa "Amiga" budzi niesmak i niechęć? Bo jest Commodore albo PPA? Dyskutanta o Atari też wygonicie do drugiego forum o Atari bo jest? Bez przesady - obecne pokolenie bawi się w wojenki Linux vs Windows vs Apple ew. wyższość konsoli nad PC oraz dlaczego nie. O Atari i Commodore pamiętają nieliczni i to dziadki.

Idę zajrzeć do wnuków bo płaczą.

A podsumowując: z mniejszym budżetem A600, z większym A1200, a jak klasyczna klasyka to A500 z HxC lub Gotek.

Dziękuję :)

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

108

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

Może dlatego że inne tematy nie przynoszą na forum kolejnych stadiów pewnej groźnej choroby :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

109

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

Za to parę innych w ostatnich tygodniach przyniosło znacznie gorszą ;) Tutaj to raptem katar.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

110

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

Na katar nie ma lekarstwa ;P

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

111

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

konstrukcja Atari 800XL rozwinela sie w Amige 500. powinien byc wydzielony dzial dla Amigi zaraz pod XL/XE i nad ST.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

112

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

A przypomnij mi, to nie jest jakos tak ze zniesmaczony 'rozwojem' amigi postanowiles wrocic do korzeni i szerzyc eklektyzm czystego rasowo atari tutaj na forum? Tak jakos mi sie kojarzy z dawnych czasow ... ale moze sie myle

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

113

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

xxl napisał/a:

konstrukcja Atari 800XL rozwinela sie w Amige 500.

Dokładnie. Wiele osób ma takie podejrzenia :D

Np. jest tam też odmiana 6520 i to aż 2 egzemplarze.

114

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

A jakies kwity na to są? Czy tylko podejrzenia i urojenia?

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

115

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

Głównie plotki, podejrzane zbieżności i cicho powtarzane legendy. No i ten 6520. To nie może być przypadek :D

116

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

No, czyli choroba. Cbdu.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

117

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

Choroba, albo tzw. "trzeci obieg". Ale pewnie raczej to pierwsze. Albo "choroba trzeciego obiegu".

118

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

Generalnie to nie mam nic przeciwko temu aby pisali tutaj i Amigowcy i o Amidze (w Bałaganie), ale kulturalnie
i bez wycieczek o idiotach czy burakach :>

xxl napisał/a:

konstrukcja Atari 800XL rozwinela sie w Amige 500. powinien byc wydzielony dzial dla Amigi zaraz pod XL/XE i nad ST.

Jeżeli to żart to kiepski, jeżeli na poważnie to chyba nic nie napiszę bo nie znajduję w słowniku ludzi kulturalnych
słów, które by odpowiednio to skomentowały a nie byłyby uznane za obelżywe :>

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

119

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

laborant napisał/a:
xxl napisał/a:

konstrukcja Atari 800XL rozwinela sie w Amige 500.

Dokładnie. Wiele osób ma takie podejrzenia :D

Np. jest tam też odmiana 6520 i to aż 2 egzemplarze.

taaa a Apple Macintosh są rozwinięciem atarowskiego Ponga Jobsa/Wozniaka

lubię takie teorie spiskowe...

Ostatnio edytowany przez Cyprian (2015-01-21 12:06:04)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

120

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

Cyprian napisał/a:

taaa a Apple Macintosh są rozwinięciem atarowskiego Ponga Jobsa/Wozniaka

Naprawdę dobre. Huczę tu aż ze śmiechu i nie dam rady już na razie zająć się pracą :)

121

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

Atari XE to taka preAmiga lub patrząc inaczej Amiga to takie postAtari :) (Jay Miner)
Z drugiej strony w konstrukcji Atari ST widać łapę Commodore (Jack Tramiel)

Ostatnio edytowany przez conrad (2015-01-21 12:22:45)

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

122

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

z tego co wiem to team Minera dla Atari zaprojektował nie Atari XE czy 400/800 tylko dwa czipy Antic i TIA.
Tak więc oprócz jednego z designerów sprzętowych Atari - Minera, osobiście nie widzę tutaj powiązania z Amigą 500. (swoją drogą czytałem że A1000 była przygotowana przez team Minera a A2000 i A500 przez inny team Commodore)

Atari produkowało cała gamę sprzętów, które miały kompletnie różnych designerów - Pong/XL/Lynx/Jaguar/ST/Falcon.
Tak więc Atari to nie Miner a Miner to nie Atari

Ostatnio edytowany przez Cyprian (2015-01-21 12:30:54)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

123

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

Atari 400/800/XL/XE to TEŻ Miner a Amiga to przede wszystkim Miner.

A500 jak i A2000 opracowywali inni konstruktorzy ale na bazie opracowanej przez team Minera A1000. W uproszczeniu: A500 to przycięta ze względy na koszty wersja A1000 dla użytkowników domowych, a A2000 to A500 w wersji rozbudowywalnej dla użytkowników profesjonalnych.

Te połączenia między Atari i Commodore może i są nieco naciągane ale pokazują bezsens wojenek fanbojów.

Ostatnio edytowany przez conrad (2015-01-21 12:56:07)

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

124

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

Ja bym chętnie zobaczył wiarygodne kwity na te wszystkie legendy...

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

125

Odp: FURIA - turbo dla AMIGI 600

conrad napisał/a:

Atari 400/800/XL/XE to TEŻ Miner a Amiga to przede wszystkim Miner.

ta, człowiek orkiestra a tak naprawdę fanbojowa życzeniowość :)


Przez Atari przewinęło się wielu świetnych inżynierów. Jak dla mnie jest to super sprawa że Atari wspomagały talenty typu Jobs/Wozniak, Shivjim, goście Epyx, Flare czy Miner. Ale szczerze mówiąc, ich poboczne projekty niezbyt mnie interesuję.

Wracając do 8bit Atari i A1000 to znajdziesz tam więcej różnic niż podobieństw.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org