1

Temat: Bezczelność drobnych, allegrowych cwaniaczków.

Powiedzcie, czy tylko ja mam pecha trafiać na takie persony w swoim życiu, czy Wy też macie takie  przykłady?
Przykład 1:
Historia sporu (xxxxxxxxxxx)
Nadawca    Wiadomość do Kontrahenta    Załączniki
Kupujący Bachoo      2014-12-30 22:26:01
Witam, do obecnej chwili nie otrzymałem sprzętu.  Proszę o informację
Brak
SPrzedający     2014-12-30 23:43:43
Prosze kontaktowac sie z kurirerem DPD. Jest okres swiateczny, licytowal Pan przedmiot pare dni temu, nie jestem odpowiedzialny za terminowe dostarczenie.
Brak
Kupujący Bachoo    2014-12-30 23:58:43
Proszę o nr listu przewozowego
Brak
Kupujący Bachoo    2015-01-01 13:32:26
Po raz kolejny proszę o podanie nr listu przewozowego jeśli sprzęt został wysłany. Jest Pan jak najbardziej odpowiedzialny za terminową wysyłkę przedmiotu.
Brak
Sprzedający     2015-01-01 14:25:17
Witam serdecznie  Sprawdzilem dokladnie jak wyglada sytuacja, niestety przez to swiateczne zamieszanie przeoczyłem wysyłke tej paczki za co bardzo przepraszam. Paczka zostanie nadana w poniedziałek z samego rana, będzie u Pana napewno na wtorek.   Zycze szczesliwego nowego roku, zdrowia szczescia i radosci.  Dziekuje za cierpliwosc i pozdrawiam serdecznie

Przykład 2:
22-12-2014 zakup sprzętu. Obudowa do telefonu. Przesyłka z nowym aparatem od operatora ustawiona na 29.
1. 29 nie dochodzi telefon, a także obudowa.
Piszę maila do sprzedawcy obudowy

"Witam,
Proszę o podanie terminu dostawy, informacje poniżej"

Odpowiedź sprzedawcy:

"Witam.

Towar wysyłamy w dniu jutrzejszym. prosimy o jeszcze troszkę cierpliwości."

2. 30 otrzymuję telefon. Nie odpalam go (chociaż błyszczy do mnie kusząco z pudełka), nie chcąc uszkodzić podczas przypadkowego upadku (w poprzednim 5 wymian wyświetlaczy podczas 20 miesięcy).

Mail od sprzedawcy:

"Witam.

Niestety dzisiaj nie zrealizujemy zamówienia – właśnie dojechał do nas towar i niestety Pan pozycja jest na fakturze, a nie mamy go fizycznie w paczce.
Sprawa jest o tyle trudna, że dystrybutor dzisiaj nie działa i 1 stycznia także, więc najszybciej dowiemy się co się stało 2 stycznia."

W związku z tym proszę o informację czy Pan poczeka czy mamy anulować zamówienie i oddać Panu wpłacone pieniążki.

Ja:

"Handlowanie towarem którego nie ma się na stanie jest nie do przyjęcia.
Proszę o natychmiastowy zwrot pieniędzy."

Sprzedawca:

"Witam.

Proszę o numer konta na jakie zwrócić wpłatę, a z tym, że się nie ma to nie tak (po prostu nastąpiła seria niefortunnych zdarzeń) – ale nie ma się co tłumaczyć, bo to i tak Pana nie zainteresuję. Możemy tylko przeprosić za te sytuację."

Wystawiam negatywa, to chyba zrozumiałe.
Po czym otrzymuję mail od sprzedawcy:
"Witam.

Z tym komentarzem to Pan przesadził, ale na pewno się zaraz zrewanżujemy. Przelew wysłany. Żegnam."
Treść odpowiedzi rewanżowego, negatywnego komentarza:
"Klient na bieżąco informowany o sytuacji. Mamy koniec roku i braki się zdarzają i ciężko nad tym przed inwentaryzacją zapanować. Dostawcy także zawodzą. Natychmiastowy zwrot wpłaty - za co ten negatyw? Jest okres świąteczny i nikt nie nieomylny."

k****, no ręce opadają....

pozdr
Bachoo

Ostatnio edytowany przez bachoo (2015-01-01 16:48:02)

2

Odp: Bezczelność drobnych, allegrowych cwaniaczków.

Chyba miałeś pecha. W okresie gorączki przedświątecznej takie rzeczy się zdarzają, może nie powinny, ale wszyscy jesteśmy ludźmi... Co do ostatniej pozycji to według mnie trochę przesadziłeś. Można było wystawić ocenę neutralną. W końcu wyjaśnili przyczynę, przeprosili i zwrócili pieniądze bez marudzenia.

3

Odp: Bezczelność drobnych, allegrowych cwaniaczków.

Nie zgodzę się z Tobą, handlując sprzętem którego nie mam na stanie, sprzedawca świadomie podejmuję ryzyko takich sytuacji. Gdybym zobaczył takiego negatywa w jego komentarzach nigdy nie zdecydowałbym się na zakupy u niego.

4

Odp: Bezczelność drobnych, allegrowych cwaniaczków.

Chyba za bardzo jestesmy rozpieszczani. Teraz nawet Amazon oferuje dostawe towaru w jedna godzine. Kiedys prawie tyle czasu zajmowalo wczytanie gry z magnetofonu do Atari.

5

Odp: Bezczelność drobnych, allegrowych cwaniaczków.

Nie jesteś jedyny...kiedyś wygrałem kartę TV za 1 zł + transport -naście złoty pocztą. Pobranie przyszło na kilkadziesiąt. Nie odebrałem, to gość mnie zwyzywał "bo każdy normalny człowiek wie, że ta karta nie jest warta 1 zł" i dlatego sobie zmienił cenę na bardziej mu pasującą i w ogóle, to będzie przez allegro żądał zwrotu kasy, którą poczta naliczyła my za zwrot nieodebranej przesyłki bo on nie czuje się winny.
Bardziej mnie irytuje to, że Allegro w żaden sposób nie ruguje, mimo udokumentowanych przekrętów,  takich cwaniaczków jak w twoim przypadku z działalności.

6

Odp: Bezczelność drobnych, allegrowych cwaniaczków.

Ruguje ruguje, tylko to trzeba zglosic w odpowienie miejsce a nie pieprzyć na forum :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

7

Odp: Bezczelność drobnych, allegrowych cwaniaczków.

Zgłaszałem inne przypadki....z efektem = "Allegro nie jest stroną w tym sporze i nie odpowiada.....itd..."

8

Odp: Bezczelność drobnych, allegrowych cwaniaczków.

Widocznie trzeba trafić :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

9

Odp: Bezczelność drobnych, allegrowych cwaniaczków.

Ty, Mikrobi - czytaj uważnie - Przykład numer 1 to spór transakcyjny. Allegro umywa ręce.

10

Odp: Bezczelność drobnych, allegrowych cwaniaczków.

Jesli to do mnie to wez sie laskawie odchrzan, slowa do ciebie nie napisalem, komentowalem post BartoszP.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

11

Odp: Bezczelność drobnych, allegrowych cwaniaczków.

Allegro popiera takie zachowania. Nieformalne umowy ze sprzedającymi. Mają z tego prowizje i klienta mają gdzieś. Banda gnid. Nie można już uczciwie wystawić negatywa bo zaraz się też takiego dostanie, mimo że spełniło się wszystkie warunki.

12

Odp: Bezczelność drobnych, allegrowych cwaniaczków.

To jakas teoria spiskowa :) Generalnie nie ma obowiazku korzystac z allegro, prawda? A zauwazylem ze wiekszos lamentow o przekretach na allegro (nie mowie tutaj, ogolnie) to sa sytuacje kiedy ktos albo nie spojrzal w komentarze, albo polasil sie na jakas super okazje itd... osobicie nigdy nie mialem takich problemow, a zgloszone do allegro nieprawidlowosci skutkowaly zawieszenim kotna delikwenta. No i jeszcze jest cos takiego jak dobra wola :) i nie traktuje kazdej 'wpadki' jako zamach na mnie 'bo place żądam' :) Ludzie bywaja omylni...

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

13

Odp: Bezczelność drobnych, allegrowych cwaniaczków.

Syscall..."nie ma obowiązku korzystania..."... to taki argument z d... kapelusza wyciągnięty...jasne, że nie ma. Ale jeśli już korzystam, to czegoś oczekuję skoro jest regulamin korzystania określony przez samo Allegro.
Czy Ty w ogóle korzystałeś kiedykolwiek z czegoś co się nazywa gwarancja/rękojmią ? Bo odnoszę wrażenie, że przy najbliższej okazji dowolny sprzedawca powinien przeczytać twe wypowiedzi i skwitować ewentualną próbę reklamacji z twojej strony słowami: "Pech. Przecież nie musiał Pan u nas kupować."

14

Odp: Bezczelność drobnych, allegrowych cwaniaczków.

To nie jest teoria spiskowa. To jest znany fakt, że allegro nie stosuje się samo do własnego regulaminu. Oraz, że liczy się tylko prowizja, a kupujących ma gdzieś. Standardem jest sprzedaż towarów na allegro, których sprzedający nie posiada fizycznie. A takie komentarze typu: nie ma obowiązku korzystać z allegro/nie podoba się to się zwolnij, są poniżej pewnego poziomu. Allegro nie ma rozsądnej alternatywy w Polsce.

15

Odp: Bezczelność drobnych, allegrowych cwaniaczków.

Niestety, ebay i Paypal też nie mają w sumie rozsądnej alternatywy za granicą i też mają wszystkich gdzieś. Tak to jest jak ma się monopol i przekonanie, że i tak każdy będzie korzystał - bo musi.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

16

Odp: Bezczelność drobnych, allegrowych cwaniaczków.

na allegro gościo oszukał  mnie na 2 tyś .  Przelałem kase i nie wysłał towaru.
Zgłosiłem na policje. Dochodzenie trwało rok czasu. W czerwcu  dostałem list z sądu że odbyła się sprawa  i że gość oprócz wyroku dostał nakaz spłacenia mi zaległości. w grudniu dostałem pismo pisane ręcznie z zakładu karnego o prośbe rozłożenia płatności na raty, bo nie ma dochodów , matko chora itp ble ble ble . Miał mnie w dupie jak kradł to ja  też i nie ma żadnego rozłożenia na raty. po 3 dniach miałem przelew 2 tys złotych !!!  Gościo dostał 1,5 roku za przekręt i siedzi w więzieniu !!! Tak się kończą przekręty na allegro..

.

17

Odp: Bezczelność drobnych, allegrowych cwaniaczków.

pablozp napisał/a:

Zgłosiłem na policje.

A już myślałem, że allegro coś w tej sprawie zrobiło.

A facet idiota, reszta robi wały na allegro na max 400 złotych. Dzięki temu są bezkarni i nic im nikt nie zrobi, bo z milicji przychodzi po miesiącu kwitek o umorzeniu postępowania.

18

Odp: Bezczelność drobnych, allegrowych cwaniaczków.

miałem konto na działalność gospodarczą, wtedy allegro umywa ręce
na prywatnym koncie jest ubezpieczenie  i  w interesie allegro jest żeby coś zrobić z gościem

Ostatnio edytowany przez pablozp (2015-01-02 00:03:10)

.

19

Odp: Bezczelność drobnych, allegrowych cwaniaczków.

System ochrony kupującego na allegro to jest pic na wodę - fotomontaż. A w interesie allegro jest jak zarobić a się nie narobić. Dlatego wał wała wałem pogania na allegro.

20

Odp: Bezczelność drobnych, allegrowych cwaniaczków.

pablozp napisał/a:

W czerwcu  dostałem list z sądu że odbyła się sprawa  i że gość oprócz wyroku dostał nakaz spłacenia mi zaległości.

Posadzili gościa bez wezwania Cię na rozprawę?
To są jeszcze jakieś dodatkowe kary oprócz wyroku?
Poważnie?

21

Odp: Bezczelność drobnych, allegrowych cwaniaczków.

BartoszP napisał/a:

Syscall..."nie ma obowiązku korzystania..."... to taki argument z d... kapelusza wyciągnięty...jasne, że nie ma. Ale jeśli już korzystam, to czegoś oczekuję skoro jest regulamin korzystania określony przez samo Allegro.
Czy Ty w ogóle korzystałeś kiedykolwiek z czegoś co się nazywa gwarancja/rękojmią ? Bo odnoszę wrażenie, że przy najbliższej okazji dowolny sprzedawca powinien przeczytać twe wypowiedzi i skwitować ewentualną próbę reklamacji z twojej strony słowami: "Pech. Przecież nie musiał Pan u nas kupować."

No nastepny na mnie wsiadl :) Co za ludzie... Jezeli allegro jest takie jak piszecie - to naturalnym wydaje sie zeby z niego nie korzystac, nie? I tego odnosil sie tekst o 'obowiazku korzystania' A ze nie ma alternatywy - well...

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

22

Odp: Bezczelność drobnych, allegrowych cwaniaczków.

W kwestii wsiadania, to "na pieszczoty trzeba sobie zasłużyć" :) Piszesz dość kategorycznie, to dlatego taka odpowiedź.

23

Odp: Bezczelność drobnych, allegrowych cwaniaczków.

nie wiem czy to kategorycznie, po prostu mierzi mnie jak slysze te lamenty jakie to allegro zle i czasem odnosze wrazenie ze ci lamentujacy to takie same cwaniaki jak ci co ich wydymali. A ze allegro ma w dupie regulamin - to dla mnie znak ze nalezy z niego nie korzystac. i tyle.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

24

Odp: Bezczelność drobnych, allegrowych cwaniaczków.

Otóż to , logika by na to wskazywała - coś mi nie odpowiada, to nie korzystam i tyle ;)

25

Odp: Bezczelność drobnych, allegrowych cwaniaczków.

@Macgyver: Gdyby ludzie myśleli logicznie, to wielu rzeczy by nie było bo są z gruntu złe/bezsensowne ale w sumie przecież zgodzisz się, że Allegro jako narzędzie jest bardzo dobre tylko usługa dodana w postaci "zabezpieczenia transakcji" jest do kitu.

@Syscall:
A. [tryb=niemiły jestem]NIE ŻYCZĘ SOBIE abyś wrzucał mnie do worka pod nazwą "lamentujący cwaniaczek" bo odnosisz takie wrażenie, że ....[tryb=off]. Od tego są okazje aby z nich korzystać i ciekawe czy uważasz sam siebie za cwanego cwaniaczka, gdy kupisz cokolwiek po obniżonej cenie, niższej niż u konkurencji. Np. benzynę na stacji benzynowej albo druga parę butów za 1 zł.
B. Dziwisz się, że ludzie "na Ciebie wsiadają" ?
C. Jeżeli korzystając z platformy Allegro próbuje mnie naciągnąć sprzedawca, to mam pretensje do sprzedawcy i jemu bym skuł pysk ale Allegro jako takie powinno sie bardziej tym zająć. Ja rozumiem, że jeżeli np. na tzw. giełdzie samochodowej oszuka mnie sprzedawca, to organizator takiej giełdy nie bierze za to odpowiedzialności ALE mogę mieć do niego pretensje jeśli nie dba o to aby taki cwaniaczek nie pojawił się więcej zwłaszcza jesli w swoim regulaminie zastrzeże, że oszustów u nas sie nie lubi i wywala za płot.
D. Mam prawo oczekiwać od Allegro zajęcia sie sprawą, bo do tego sie zobowiązali.
E. Jeżeli nikt nie narzeka i nie zgłasza problemów, to z pkt. usługodawcy nie ma problemu. Dlatego należy zgłaszać i narzekać aż nastąpi przekroczenie "masy krytycznej" i coś się zmieni.
F... i tu jest jeszcze mnóstwo argumentów, które i tak można zbyć twym tekstem-mantrą "nie lubisz, nie korzystaj".