Temat: prosba o opinie

Panowie

dani 14 stycznia wyslalem paczke do Niemiec. klient twierdzi ze dostał pusta.

waga opakowania ok 10 gr, waga z urządzeniem ok 130gr

lista wysyłkowa z pieczęciami poczty potwierdza ze paczka była pełna, sam tez twierdze ze nie byla pusta bo sam pakuje i testuje przed wysylka - nie mam mowy o pomylce

jak rozwiazac ww sytuacje ?

poprosilem klienta o skan pisma jego autorstwa, w ktorym potwierdza otrzymanie pustej paczki - nieoryginalnie zapakowanej.

niestety ODMAWIA

co myslicie ?

Ostatnio edytowany przez lotharek (2015-01-27 20:43:32)

Post's attachments

klaus.jpg 656.37 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

2

Odp: prosba o opinie

Według mnie jakiś cwaniaczek. Jeśli opakowanie nieoryginalne - nie powinien przyjąć lub powinien rozpakować na poczcie. Jeśli oryginalne, a uszkodzone - powinien dostać raport z poczty (ja tak kiedyś miałem - na szczęście zawartość była ok, choć paczka chyba z pociągu na pełnym biegu im wypadła albo zrzucona z samolotu bez spadochronu była...). Więc - według mnie ściemnia, aby Cię naciągnąć.

Sikor umarł...

3

Odp: prosba o opinie

kiedyś hurtowo się rozsyłało i to listy a nie paczki z dyskietkami i już w przypadku tylko uszkodzenia koperty z zagranicy dostawałem odpowiednią adnotację z naszej poczty i zapakowanie listu w folie albo inne opakowanie. Jeżeli nasza znienawidzona Poczta Polska wtedy miała takie wysokie standardy to nie podejrzewam żeby niemiecka była mniej cywilizowana :>

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

4

Odp: prosba o opinie

Niemiaszki to złodziejaszki, nabrał "gupigo poloka" i co mu zrobisz?
Kiedyś kupiłem na ebay od jakiejś schweine Atari 810, jeszcze nie było takiej łatwości przelewów zagranicznych, musiałem przez PKO S.A. wpłacić dulkary, przelew poszedł. Sprzętu nie ujrzałem, bo twierdził, że nie dostał pieniędzy.
Nie wiem jak cenną rzecz wysłałeś, ale zgłoś na Reichpolizei oszustwo.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

5

Odp: prosba o opinie

Uważam tak samo, jak Sikor.
Dla mnie jest to próba wyłudzenie drugiego bezpłatnego „czegoś tam”.
Nie wiem, w jaki sposób wysyłasz paczkę (opakowanie / taśma / oznaczenia firmowe, o których klient jest informowany). Jeżeli stosujesz coś takiego, to gość powinien w obecności kuriera otworzyć podejrzaną / uszkodzoną przesyłkę i ew. spisać protokół.
Generalnie sprzedawca nie odpowiada za uszkodzenie czy zgubienie paczki, dlatego sklepy wysyłkowe ubezpieczają przesyłki. Jakby co, to problem ubezpieczyciela.

Dużo zależy czy to stały klient i czy przesyła ma dużą wartość. Jeżeli stały, a przesyłka nie jest zbyt droga, to ja bym wysłał następną gratis, ale poinformował klienta, aby teraz sprawdzał zawartość w obecności kuriera i w razie problemów odmówił przyjęcia + spisanie odpowiedniego protokołu.

Ostatnio edytowany przez Bluki (2015-01-27 21:19:13)

6

Odp: prosba o opinie

niestety ODMAWIA

Wg mnie nie ma tutaj o czym rozmawiać. Na słowo to kiedyś chłop zmarł na katar.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

Odp: prosba o opinie

Poza tym pismem poprosiłbym o fotki przesyłki - pewnie pakujesz w jeden sposób, to jest szansa, że zobaczysz jakąś ingerencje, co mogłoby wskazywać, że ktoś po drodze gwizdnął.

Napisał dlaczego odmawia? To jakiś problem dla niego? Bo nie bardzo rozumiem.

8

Odp: prosba o opinie

lotharek napisał/a:

niestety ODMAWIA

Wałek, jakby było pusto to by mu zależało na rozwiązaniu tego problemu.

Co jak co... ale Sikor tym razem dobrze gada.

Ostatnio edytowany przez Maly_swd (2015-01-27 21:39:48)

My tu gadu gadu, a dziewczyny w Ornecie nic cieplego w ustach od rana nie mialy:) <>

9

Odp: prosba o opinie

Pewnie uznał że ze Śląska to jak swoje :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

10

Odp: prosba o opinie

lotharek napisał/a:

co myslicie ?

Nie wiem jak jest z PP, ale... musisz wystąpić z reklamacją do Poczty (ty jesteś odpowiedzialny, za przesyłkę aż do odbioru przez klienta). Znając życie PP odpisze Ci, że, tak jak to robi UPS - nastąpił ubytek... ale źle zapakowałeś i do dlatego (mówiąc po Polsku - "wal się na ryj... nic nie dostaniesz".  Ale wtedy masz podstawkę dla klienta, że coś robiłeś...
Czy koles odebrał sam na ichniejszej poczcie, czy do rąk własnych? Czy jeśli do rąk własnych to czy sporządził protokół szkodowy, czy też nie (czy ich bundesPoczta ogólnie zakłada, że taki musi być sporządzony?).
Nomen omen, jeśli wymaga a on nie sporządził, to niech skacze na drzewo... jeśli masz dowód na to, że waga u Ciebie się zgadza i w Niemczech była ta sama, to niech poszuka jakiego Turka... na Polako jest jeszcze za cienki.

Pozdrawiam
Faust

Odp: prosba o opinie

Możesz podać treść odmowy? Nie bo nie, czy jakoś inaczej?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

12

Odp: prosba o opinie

story

otworzyl spor na ebayu - BOX WAS EMPTY

20 minut pozniej ja :

"Hello I`m so sorry to hear that. I have packing list and Your package weight was 130g ( it is device and box), box weight is approx 10 g. SO, conclusion is - someone took it out. Anyway, i start claim at post office and send new device on monday. Before, Please, send confirmation letter with Your signature ( scanned) so i can have proof from Your side, device was lost in transport. please, contact me ASAP to lotharek at lotharek dot pl please, help me to solve this issue "


27. Jan. 2015 um 20:15
Nachricht vom Käufer:
"Why I should send you my signature scanned? If you Need a written Information from me print out the E-Mail which I send you! Best regards Klaus"


27. Jan. 2015 um 20:25
Ihre Nachricht an den Käufer:
"Hello, i`m sorry - from my experience - i have theft suspicion at post office and mail is not enought for police - they need signed declarations from me and the receiver. Please, send it asap so i can send another unit. Otherwise, i will proof full box with device was sent and postage method of Your choice wasn`t insured best regards"


27. Jan. 2015 um 20:42
Ihre Nachricht an den Käufer:
"http://mmj.pl/~lotharek/klaus.jpg postage list - weight 130 gr. can you conform box was opened before You get it ?"

27. Jan. 2015 um 23:24
Ihre Nachricht an den Käufer:
"the picture of the box please"


ogolnie mam wrazenie, ze nie chce ze mna rozmawiac...uzywa ebaya do komynikacji co utrudnia wiele rzeczy..

Ostatnio edytowany przez lotharek (2015-01-27 23:36:32)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

13

Odp: prosba o opinie

Lothar, a może się pomyliłeś i zapakowałeś suchy lód? :D

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

14

Odp: prosba o opinie

Lotharek, mi się zdarzy taka sytuacja jedna na 100. I nic z tym specjalnie nie zrobisz, bo Paypal stoi po stronie kupującego i tylko sobie zaszkodzisz, jak będziesz się upierał, że było inaczej niż twierdzi kupujący. Ja w takich przypadkach wysyłam drugie urządzenie lub zwracam kasę, w zależności od tego, czego sobie życzy klient. Taniej jest oczywiście wysłać urządzenie, ale z drugiej strony, jak zwrócisz kasę, spór jest automatycznie zamknięty i uznany za rozwiązany. Też mnie to wkurza, bo wiem, że nie mam sobie nic do zarzucenia, ale niestety duet Paypal +eBay nie jest przyjazny sprzedającym, chociaż z nich żyją. Szkoda zdrowia i nerwów, tego nie odkupisz, a pieniądze rzecz nabyta.

Ostatnio edytowany przez Duddie (2015-01-28 09:33:03)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...